skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

W Tatrach nadal zima

2008.04.07
Hala Goryczkowa, fot. skionline.pl
Hala Goryczkowa, fot. skionline.pl
Wysoko w Tatrach wciąż panuje prawdziwa zima. Jak podaje internetowy serwis RMF FM, na Kasprowym Wierchu leży aż 168 centymetrów śniegu i panują temperatury rzędu kilku stopni poniżej zera. Narciarze są szczęśliwi, zwłaszcza że zanosi się na to, że to jeszcze nie koniec narciarskiego sezonu w Tatrach.
Mimo, że w kalendarzu mamy już kwiecień, na narciarskich stokach w rejonie Zakopanego ciągle jeszcze panuje zima. Szusować można nie tylko na Kasprowym, ale także w Białce Tatrzańskiej, na Polanie Szymoszkowej i pod Wielką Krokwią.
W samym Zakopanem temperatury wprawdzie dodatnie, ale na wielu stokach w okolicy są jeszcze spore zapasy sztucznego śniegu.

Narciarze są zaskoczeni doskonałymi - jak na tę porę roku - warunkami. Śniegu nie brakuje, temperatury są przyjemne, a mięknąca w godzinach południowych pokrywa śnieżna sprzyja początkującym. Trudno o rozwijanie dużych prędkości, a ewentualne upadki są mniej bolesne.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przestrzegają jednak turystów przed zbytnią nonszelancją. W górach nadal obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Trzeba pamiętać o tym, że poruszanie się powyżej górnej granicy lasu wymaga sporych umiejętności i odpowiedniego sprzętu.

Źródło: informacje RMF FM

skionline.pl

powrót

Zobacz
Warunki narciarskie: Białka Tatrzańska
Warunki narciarskie: Zakopane Kasprowy Wierch
Warunki narciarskie: Zakopane Polana Szymoszkowa
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com