skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Wcześniej, wyżej, szybciej - nowy sezon na tyrolskich lodowcach

2011.09.07
Im wyżej, tym lepiej
Kliknij, aby powiększyć.
Im wyżej, tym lepiej
30. sierpnia odbyła się konferencja prasowa pod hasłem "Im wyżej, tym lepiej", podczas której przedstawiciele pięciu tyrolskich lodowców przedstawili ofertę na sezon 2011/2012.
W trakcie spotkania, przedstawiciele 5 tyrolskich lodowców starali się obalić mit, że lodowce są przeznaczone wyłącznie dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów oraz udowodnić, że są to miejsca, w których wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą ciekawą dla siebie ofertę. Każdy z pięciu lodowców jest inny i każdy z nich przygotował na nadchodzący sezon wyjątkową ofertę, kierowaną do innej grupy docelowej.

- Lepsza jest specjalizacja niż cały wachlarz możliwości, który pozornie oferuje rozrywkę dla każdego, ale tak naprawdę nie dba o indywidualnego klienta - mówi Franca Kobenter, Prezes austria.info sp. z o.o. - Rodzina z dziećmi wybierze bezpieczeństwo, a młodzież będzie poszukiwać rozrywki; każda z grup słucha różnej muzyki, prezentuje odmienny styl jazdy, preferuje inne rodzaje zabawy - dodaje. W ośrodkach wchodzących w skład "tyrolskiej piątki" można spacerować, uprawiać skitouring i narciarstwo biegowe. Będąc spragnieni relaksu, możemy udać się na zabiegi do centrum SPA lub nacieszyć podniebienie smakiem alpejskich specjałów. Liczne w okolicy lodowców hotele - Gletscherhotels, spełnią wymagania najbardziej wybrednych turystów.

Lodowiec Pitztal
Kliknij, aby powiększyć.
Lodowiec Pitztal
Pitztaler Gletscher, najwyższy z tyrolskich lodowców (3440 m n.p.m.) jest rajem dla miłośników narciarstwa klasycznego. Trasy biegowe położone są na wys. 2700 m n.p.m., więc trening jest tu nie lada wyzwaniem.

- Nasz lodowiec jako jedyny spośród wspomnianej piątki dysponuje systemem Snowmaker, dzięki któremu już we wrześniu na wysokości 2500 m panują doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa - mówi Stefan Richter. W październiku odbywa się u nas wielki festyn połączony z testami nart biegowych i snowboardów oraz atrakcjami dla miłośników wspinaczki lodowej.

Kaunertal najczęściej odwiedzany jest przez młode pokolenie miłośników białego szaleństwa, dlatego nazywany jest "najmłodszym" z 5 lodowców. Jest mekką freeride’owców oraz snowboardzistów ze względu na bogaty w atrakcje snowpark. Stefan Richter, odpowiedzialny za rozwój turystyki w tym regionie podkreśla, że "Młody Kanunertal" , podobnie jak pozostałe lodowce, nie zapomina o rodzinach - dzieci do 10. roku życia pod opieką dorosłej osoby jeżdżą na nartach gratis.skionline.pl
poprzednia stronastrony: 1  2  3  następna strona

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com