skionline.pl stacje Włochy Trentino wyślij link znajomemu dodaj opinię

Pejo
Val di Sole

Péjo jest to stacja narciarska położona w obrębie słynnej "Doliny Słońca" czyli Val di Sole, będącej największym w zachodniej części Trentino regionem narciarskim. Bardzo duża ilość słonecznych dni w roku, a przy tym jedne z najobfitszych w całych Alpach opadów śniegu - wszystko to czyni z Val di Sole, przepięknie położonej u podnóża trzytysięczników Gruppo di Brenta i masywu Adamello, miejsce dla zimowej turystyki wręcz wymarzone.

Pejo to ośrodek narciarski z wieloletnią tradycją (najstarszy ośrodek turystyczny Val di Sole, znany ze swoich źródeł termalnych i minerałów leczniczych już od 1650 r.), położony w sercu Parku Narodowego Stelvio.
Do dyspozycji narciarzy znajduje się tu 13 km tras, położonych na wysokości od 1 400 m n.p.m. do 2 400 m n.p.m.
Oprócz tego bardzo blisko stąd do innych ośrodków narciarskich Val di Sole, w tym m.in. Marillevy, Folgaridy i Madonny di Campiglio, gdzie łącznie na narciarzy czeka 120 km doskonale przygotowanych tras, biegnących wśród wzniesień Dolomitów Brenta i grupy górskiej Ortles Cevedale.

Sama miejscowość Cogolo di Pejo w niczym nie przypomina dużych, głośnych, tętniących życiem kurortów narciarskich. Miejsce to należy raczej polecić osobom, ceniącym sobie podczas zimowych wakacji przede wszystkim komfort i spokojny wypoczynek, a w szczególności amatorom kąpieli termalnych i odnowy biologicznej. Atrakcją Pejo są bowiem trzy źródła termalne z wodą o leczniczych właściwościach: Fonte Alpina (z niewielką zawartością minerałów), Fonte Antica (z wodą mineralną zawierającą żelazo i ze średnią zawartością minerałów), oraz Nova Fonte (ze średnią zawartością minerałów i dwutlenkiem węgla). Z dobrodziejstw natury można skorzystać w nowym centrum termalnym w Pejo, które oferuje zabiegi pomocne w leczeniu dróg oddechowych, zaburzeń krążenia krwi, dolegliwości reumatycznych i chorób skóry. Centrum fitness, kryta pływalnia i wanny do hydromasażu znajdują się w centrum leczniczym, a łaźnia parowa i wanny do kąpieli aromatycznych w centrum odnowy biologicznej.


czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 3 1 tak
Długość tras zjazdowych:13 km
- trasy łatwe3 km
- trasy średnie7 km
- trasy trudne3 km
Długość tras biegowych:18 km
Wysokość: 1160 - 2400 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:30
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
kino:
karczmy i restauracje:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:A.P.T. Valli di Sole, Pejo e Rabbi
Adres:Viale Marconi, 7 38027 Malè, Italy
Telefon:+39 (0463) 902911
WWW:www.visitvaldipejo.it
Zobacz
SKIRAMA DOLOMITI adamello brenta - narty na trzech tysiącach
Białe wakacje w Trentino!
Trentino - znane i lubiane stacje

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020