skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

SKIRAMA DOLOMITI adamello brenta - narty na trzech tysiącach

2012.11.02
Madonna di Campiglio fot. skionline.pl
Madonna di Campiglio fot. skionline.pl
SKIRAMA DOLOMITI adamello brenta od zawsze uważany był za jeden z najważniejszych regionów narciarskich w Alpach. Niemal 400 km tras i 150 wyciągów łączy słynne, położone w zachodniej części Trentino stacje: Madonna di Campiglio i Pinzolo, Folgarida-Marilleva, Peio, Passo del Tonale, Andalo-Fai della Paganella, Monte Bondone i Folgaria-Lavarone.
Co ważne, kupując jeden skipass możemy swobodnie przemieszczać się w granicach całego regionu i odwiedzić najpiękniejsze zakątki Dolomitów - masywy Adamello-Presanella, Ortles-Cevedale i Dolomity Brenta. Dogodne położenie tras - w Passo del Tonale i Peio nawet na wys. 3 tys. m n.p.m., a w Madonnie di Campiglio na wys. 2500 m n.p.m. - sprawia, że we wspomnianych stacjach jeździć można od listopada aż do późnej wiosny. Co ważne, nawet gdy naturalnego śniegu nie jest wystarczająco dużo, aż 90 proc. tras może być pokryta sztucznym puchem.

Wśród ostatnich, dużych inwestycji w regionie SKIRAMA DOLOMITI adamello brenta wymienić należy nową gondolę Pinzolo Campiglio Express, dzięki której na nartach, bez konieczności korzystania z samochodu lub skibusu, zwiedzimy Pinzolo, Madonnę di Campiglio i Val di Sole. Gondola kursuje będzie między Doss del Sabion w Pnzolo i regionem 5 Laghi położonym na północ od słynnej trasy Canalone Miramonti w Madonnie di Campiglio. Podróż 5-kilometrową koleją, która pokonuje przewyższenie 1100 m zajmuje ok. 16 min.

Paganella / Andalo widok na jezioro Garda fot. skionline.pl
Paganella / Andalo widok na jezioro Garda fot. skionline.pl

Nowa kolej powstała również w położonej w zachodniej części Val di Sole stacji Peio. Nowoczesna i szybka gondola zabiera jednorazowo na pokład aż 100 osób! Górna stacja znajduje się na wys. 3 tys. m n.p.m., w samym sercu masywu Ortles Cevedale; w dół - aż do Peio Fonti - biegnie słynna, 8-kilometrowa trasa Val Della Mite.

Skipass skrojony na miarę
Chcąc korzystać z wyciągów i tras SKIRAMA DOLOMITI adamello brenta należy zakupić skipass Superskirama, który otwiera drzwi do śnieżnego raju, we wszystkich ośmiu należących do regionu stacjach.

Sprawdź ceny skipassów SKIRAMA DOLOMITI adamello brenta w sezonie 2012/13

Free Ski Weeks & Easter Special
Chcąc zaoszczędzić kilkadziesiąt euro warto udać się do Trentino w terminach od 1 - 23 grudnia 2012 lub 3 - 14 kwietnia 2013. Rezerwując w tym czasie pobyt na co najmniej 4 dni, w hotelach lub pensjonatach biorących udział w programie promocyjnym, otrzymamy skipass Superskirama za darmo.
6-dniowy karnet Superskirama otrzymamy również gratis w ramach oferty wielkanocnej - Easter Special - która obowiązywać będzie między 31 marca - 7 kwietnia 2013.

Children’s Special
Na zniżki liczyć mogą również rodzice planujący wakacje z dziećmi. Do bezpłatnego pobytu i skipassu gratis ważnego na okres od 3 do 14 dni uprawnione będą dzieciaki poniżej 8 roku życia (urodzone po 30.11.2004). Warunkiem otrzymania darmowego skipassu jest zakup karnetu obowiązującego przez tą samą ilość dni przez rodzica lub opiekuna.


skionline.pl
Tagi: #włochy #trentino #skirama #dolomiti #madonna di campiglio #pinzolo #tonale #andalo

powrót

Zobacz
Madonna di Campiglio - Passo Groste
Madonna di Campiglio - Passo Groste
Madonna di Campiglio - Passo Groste
Madonna di Campiglio - Pradalago i Cingue Laghi
Madonna di Campiglio - Pradalago i Cingue Laghi
Madonna di Campiglio - Pradalago i Cingue Laghi
Andalo - Paganella, Włochy
Andalo - Paganella, Włochy
Andalo - Paganella, Włochy
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com