skionline.pl stacje Włochy Trentino wyślij link znajomemu dodaj opinię

Pinzolo
Val Rendena

Niedaleko słynnego kurortu Madonna di Campiglio leży niewielki ośrodek Pinzolo, mniej tłoczny i gwarny, a - jak na swoje rozmiary - równie świetnie wyposażony. Na turystów szukających oddechu od zabieganej codzienności czeka w tym spokojnym miejscu niemal 30 kilometrów, w większości sztucznie dośnieżanych tras zjazdowych i nowoczesna sieć wyciągów (1 gondola, 1 orczyk i aż 7 kanap - 4 czteroosobowe i 3 dwuosobowe). Szybko dociera się dzięki nim na szczyt Doss del Sabion (2100 m n.p.m.), nie tracąc czasu na stanie w kolejkach (przepustowość wyciągów wynosi 13 tys. osób na godzinę).

Zabytkowe Pinzolo gwarantuje nie tylko spokojniejszą atmosferę niż Madonna di Campiglio. Łatwiej tu o tańsze noclegi i naprawdę jest w czym wybierać - do dyspozycji przyjezdnych są hotele, kwatery prywatne i niezależne mieszkania, które można wynająć na tydzień, miesiąc, a nawet cały sezon (w sumie 18 tys. miejsc).

Urokliwe miasteczko łączy piękno alpejskiego krajobrazu z ciekawą architekturą. Miłośników historii zainteresuje średniowieczny kościół z pięknymi freskami na południowej ścianie przedstawiającymi m.in. taniec śmierci, siedem grzechów głównych i Zmartwychwstanie Chrystusa. W okolicach Pinzolo odkryto również dawniejsze ślady bytności człowieka - sięgające epoki brązu. Jeśli więc lubisz wplatać w aktywny urlop zwiedzanie, znajdziesz tu sporo ciekawych miejsc. A jeśli wybierzesz się do Pinzolo w okresie bożonarodzeniowym, będziesz mieć możliwość obejrzenia w Val Rendena dużej kolekcji szopek świątecznych - tradycyjnych i nietypowych, np. z chleba (wystawy można oglądać w okresie od 21 grudnia do 6 stycznia).

Pinzolo jest idealnym miejscem na wczasy rodzinne - zdecydowana większość tras zjazdowych to czerwone szlaki o średnim stopniu trudności. Na początkujących czeka 5 tras niebieskich, a na zaawansowanych - 3 czarne, z najtrudniejszą Competition o długości 1,3 km i różnicy poziomów równej 300 m. Ośrodek jest dobrze przygotowany pod potrzeby miłośników snowboardu (nowoczesny Brentapark w okolicy Grual), wędrówek na nartach tourowych i na rakietach śnieżnych, jazdy na łyżwach czy w saniach powożonych przez psie zaprzęgi. Amatorzy aktywności ekstremalnych też nie będą narzekać - popularnością cieszą się tu wspinaczki po lodowcu i loty na paralotni.

Sprzęt można wypożyczyć w jednej z pięciu wypożyczalni, a na lekcje jazdy umówić się z instruktorami w miejscowej szkółce narciarskiej. Instruktorzy oferują naukę indywidualną i w grupach, dla dorosłych i dla dzieci, zarówno dla narciarzy, jak i dla początkujących snowboardzistów. O potrzeby najmłodszych dba obsługa parku zabaw Pratomatto, gdzie można zostawić dzieci pod opieką fachowej kadry.

Dla pełni szczęścia i relaksu Pinzolo proponuje swoim gościom wyśmienitą kuchnię (zwłaszcza w lokalach z regionalnym menu) i salony odnowy biologicznej (największe zaplecze wellnes & beauty znajduje się w hotelu Centro Pineta). A jeśli przyjdzie Ci ochota na trochę szaleństwa po kolacji, to bez zakłócania atmosfery sielskiego Pinzolo odkryjesz jego mniej spokojną twarz w lokalach nocnych czy na dyskotece. Baw się dobrze!
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 7 2 tak
Ilość tras zjazdowych:16 szt.
Długość tras zjazdowych:28.4 km
- trasy łatwe5.2 km
- trasy średnie19.8 km
- trasy trudne3.4 km
Ilość tras biegowych:5
Długość tras biegowych:26 km
Wysokość: 800 - 2100 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
paragliding:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień  27.00   37.00   53.00    
6 dni  128.00   179.00   255.00    

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2020.03.09 do końca sezonu.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Azienda per il Turismo Madonna di Campiglio, Pinzolo, Val Rendena
Adres:Piazzale Ciclamino, 32 38086 Pinzolo - TN
Telefon:+39 0465 501 007
Fax:+39 0465 502 778
WWW:www.pinzolo.to
Zobacz
Madonna di Campiglio - Pinzolo, Trentino
Madonna di Campiglio - Pinzolo, Trentino
Madonna di Campiglio - Pinzolo, Trentino
Trentino gotowe, by powitać zimę - rozpocznij sezon po słonecznej stronie Alp
Na narty w serce Dolomitów
Na nartach z Madonny di Campiglio do Pinzolo
Na nartach z Madonny di Campiglio do Pinzolo
Na nartach z Madonny di Campiglio do Pinzolo

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020