skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

World Ski Awards 2017 - Białka Tatrzańska nagrodzona!

2017.11.29
World Ski Awards 2017 - Białka Tatrzańska nagrodzona!
Kliknij, aby powiększyć.
World Ski Awards 2017 - Białka Tatrzańska nagrodzona!
Już po raz piaty przyznano nagrody World Ski Awards, które mają na celu wyróżnić najlepsze stacje narciarskie, hotele i firmy zajmujące się branżą narciarską, zarówno w skali całego świata, jak i w poszczególnych krajach. W tym roku gala finałowa miała miejsce w dniach 17-19 listopada w Kitzbühel, z widokiem na legendarny Hanhnenkamm. W krótkiej relacji przedstawiamy zwycięzców w najbardziej interesujących narciarzy kategoriach.
Od pierwszej edycji, która miała miejsce w 2013 roku, konkurs World Ski Awards, stawiał sobie za cel podniesienie standardów w branży narciarskiej poprzez nagradzanie organizacji, które są liderami w swojej branży. Wiedząc, że turystyka narciarska stanowi ważny segment na globalnym rynku podróży i turystyki, organizatorzy uznanego na całym świecie konkursu World Travel Awards ™, który w przyszłym roku będzie obchodzić swoje 25-lecie, postanowili zorganizować konkurs dotyczący tylko branży narciarskiej. A jest to sektor niemały - szczuje się, że co roku odwiedza około 400 milionów narciarzy odwiedza ponad 2 500 stacji, które w sumie dysponują ponad 6 milionami łóżek hotelowych.

Nagrody World Ski Awards zostały opracowane w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie ze strony branży narciarskiej na program, który był uczciwy, przejrzysty i jak najbardziej obiektywny, a jego finaliści i zwycięzcy mogli stanowić wzorzec godny naśladowania i pomoc w rozwoju wzrostu turystyki narciarskiej. W konkursie głosują tysiące profesjonalistów i narciarzy na całym świecie, wybierając swoje ulubione miejsca marki turystyki narciarskiej.

Białka Tatrzańska
Białka Tatrzańska

Metodologia głosowania jest banalnie prosta - liczą się głosy oddane są przez profesjonalistów działających w branży narciarskiej - kadrę kierowniczą wyższego szczebla, , touroperatorów, agentów, a także przez dziennikarzy zajmujących się narciarstwem na całym świecie, a także przez tzw. opinię publiczną, czyli zwykłych narciarzy. Głosowanie odbywa się online na stronie World Ski Awards - głosuje się na wybrany produkt spośród nominowanych - w poszczególnych państwach, a także na poziomie ogólnoświatowym.

Spośród 15 kategorii, w których wybiera się zwycięzców, zdecydowanie najbardziej interesujące zwykłego narciarza są te dotyczące ośrodków narciarskich i infrastruktury - głównie hoteli i apartamentów. W programie World Ski Awards znajdują się kategorie dla najlepszego ośrodka narciarskiego, najlepszego hotelu narciarskiego, najlepszego hotelu narciarskiego i najlepszego schroniska dla każdego z 25 największych krajów narciarskich na świecie. Zwycięzca indywidualny na poziomie swojego kraju z największą liczbą głosów nie tylko otrzyma nagrodę krajową, ale także nagrodę na poziomie światowym w odpowiedniej kategorii.

Białka Tatrzańska
Białka Tatrzańska

Przedstawiamy więc zwycięzców w poszczególnych kategoriach w skali całego świata:

World's Best Ski Resort 2017 - Val Thorens (Francja)
World's Best Freestyle Resort 2017 - Laax (Szwajcaria)
World's Best Ski Hotel 2017 - w Verbier (Szwajcaria)
World's Best New Ski Hotel 2017 - Fahrenheit Seven Val Thorens (Francja)
World's Best Ski Resort Company 2017 - Bergbahn AG Kitzbühel (Austria)

Warto się przyjrzeć także zwycięzcom w poszczególnych kategoriach na szczeblu krajowym. Przedstawiamy tu tylko kraje, które są w zasięgu zainteresowania większości narciarzy z Polski. Pełną listę nagrodzonych i nominowanych ośrodków można znaleźć na stronie organizatora konkursu - worldskiawards.com

Najlepsze ośrodki narciarskie w poszczególnych krajach (w nawiasie podano pozostałe nominowane ośrodki):

• Austria - Kitzbühel (arlberg1800 RESORT, Ischgl, Lech Zürs am Arlberg, Mayrhofen-Hippach, Obergurgl-Hochgurgl, Saalbach-Hinterglemm, Ski Welt, St. Anton am Arlberg)
• Bułgaria - Bansko (Borovets, Pamporovo, Vitosha)
• Czechy - Špindlerův Mlýn (Pec pod Sněžkou, Herlíkovice-Bubákov, Ještěd, Kopřivná, Kouty, Lipno, Rokytnice, Špičák-Železná Ruda, Harrachov)
• Francja - Val Thorens (Chamonix, Courchevel, La Plagne, Les 2 Alpes, Les Arcs, Megeve, Meribel, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Valloire)
• Hiszpania - Aramón Cerler (Aramon Formigal, Astun, Baqueeira/Beret, Candanchu, Masella, Sierra Nevada)
• Niemcy - Garmisch-Partenkirchen (Berchtesgaden, Oberstdorf, Spitzingsee-Tegernsee, Willingen-Upland)
• Polska - Kotelnica Białczańska (Czarna Góra, Czorsztyn, Dwie Doliny, Jaworzyna Krynicka, Karpacz-Śnieżka, Korbielów, Krynica, Łysa Góra, Szczyrk, Szrenica)
• Słowacja - Jasna (Donovaly, Ski Bachledova, Kubinska Hola, Ružomberok, Veľká Rača, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Vrátna, Winter Park Martinky)
• Słowenia - Krvavec (Cerkno, Golte, Kranjska Gora, Mariborsko Pohorje, Rogla, Vogel)
• Szwajcaria - Laax (Davos Kosters, Engelberg, Gstaad, Saas-Fee, St. Moritz, Verbier, Wengen, Zermatt)
• Włochy - Val Gardena (Cervinia-Valtournenche, Cortina d’Ampezzo, Courmayeur, Madonna di Campiglio, Seiser Alm, Sestriere)

Warto tutaj podkreślić, że Kotelnica Białczańska została wybrana na najlepszy ośrodek narciarski w Polsce kolejny raz (drugi z rzędu). Polskie stacje narciarskie biorą udział w konkursie od 2015, kiedy to za najlepszą została uznana Czarna Góra. Ze swojej strony możemy tylko dodać - nic dziwnego, w naszych rankingach, które tworzymy od trzech sezonów, Białka Tatrzańska, na razie nie znalazła równego sobie konkurenta… Ciekawe jak będzie wyglądać sytuacja, kiedy Słowacy ukończą modernizację SON-u…

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #białka tatrzańska #kotelnica #world ski award

powrót

Zobacz
Białka Tatrzańska - nowa trasa i nowy wyciąg
Białka Tatrzańska - nowa trasa i nowy wyciąg
Białka Tatrzańska - nowa trasa i nowy wyciąg
Białka Tatrzańska przed świętami 2016
Białka Tatrzańska przed świętami 2016
Białka Tatrzańska przed świętami 2016
Białka Tatrzańska naśnieżanie tras listopad 2016
Białka Tatrzańska naśnieżanie tras listopad 2016
Białka Tatrzańska naśnieżanie tras listopad 2016
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com