skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

2018.03.02
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Kliknij, aby powiększyć.
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Czas zimowych ferii dobiegł końca. Dopisali przede wszystkim goście, którzy licznie odwiedzili Zieleniec, przybywając do stacji narciarskiej z całej Polski, warunki oraz zimowa aura. Nic nie wskazuje też na to, że narciarski sezon ma zmierzać ku końcowi - zima trzyma mocno i nie zmierza odpuszczać.

Warto przeczytać:

Zobacz także:

Przełom lutego i marca przyniósł rekordowe mrozy, co jest doskonałą wiadomością dla wszystkich pasjonatów narciarstwa. Staje się już zresztą tradycją, że ostatni miesiąc zimy jest w Zieleńcu dla narciarzy wyśmienity - świetne warunki, coraz częściej i śmielej wyglądające słońce, ale także niższe ceny karnetów i nieco mniejszy ruch na narciarskich trasach.

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

Sezon w Zieleńcu rozpoczął się tak naprawdę 16 listopada. Począwszy od tego momentu przez cały czas utrzymują się w stacji bardzo dobre warunki, co jest zasługą przede wszystkim wyjątkowego mikroklimatu. Unikalny układ mas powietrza wraz z wyjątkowym ukształtowaniem terenu przekłada się na ponadprzeciętną ilość opadów (1300 mm w ciągu roku, z czego 40% przypada na okres od listopada do marca). Z narciarskiego punktu widzenia oznacza to właśnie rekordowo długi czas trwania zimowego sezonu - rozpoczyna się on zwykle w połowie listopada, a kończy nawet po wielkanocnych świętach. Czy będzie tak i w tym roku?


"Dziś oczywiście nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że jeździć będzie można w Zieleńcu w trakcie wielkanocnych świąt, które w tym roku wypadają na początku kwietnia" - mówi Grzegorz Głód, menedżer stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena. "Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to, jak sytuacja przedstawiała się w minionych latach, a także bardzo dobrą zimę w tym roku, szanse na to, że sezon zamkniemy właśnie z początkiem kwietnia, są duże" - dodaje Grzegorz Głód.

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

W odniesieniu do unikalności zielenieckiego klimatu, oprócz doskonałych warunków narciarskich równie istotną rzeczą jest to, jak reaguje na niego ludzki organizm. W trakcie pobytu w Zieleńcu produkuje on znacznie więcej czerwonych krwinek, niż ma to miejsce w innych rejonach, o nizinach nie wspominając. Sprzyja to w bardzo dużym stopniu regeneracji, relaksowi oraz bardziej efektywnemu wypoczynkowi. Im oczywiście pobyt w Zieleńcu jest dłuższy, tym dla naszego organizmu lepiej.

Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody w Zieleńcu

Rozpoczynający marzec jest w Zieleńcu miesiącem wyjątkowym z wielu powodów. Poprawiająca się pogoda to tylko jeden z nich. Bardzo dobre i stabilne są w Zieleńcu także warunki narciarskie, natomiast od 5 marca obowiązuje oferta niskiego sezonu (z wyłączeniem świątecznego okresu od 30 marca do 2 kwietnia). Oznacza to oczywiście niższe ceny karnetów.


Również od 5 marca na nowo rozpoczyna się w Zieleńcu akcja Free Ski, która uprawnia wszystkich pozostającym tu na dłużej (min. cztery noclegi) do darmowego korzystania z narciarskiej infrastruktury. W kontekście mikroklimatu, oraz warunków cenowych i akcji Free Ski, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby to właśnie w marcu zaplanować przynajmniej kilkudniowy pobyt w Zieleńcu. Warto podkreślić, że baza noclegowa, czyli zielenieckie hotele i pensjonaty w większości przypadków położone są przy samych stokach, co stwarza dodatkowy komfort wszystkim pasjonatom szusowanka.

"Pamiętajmy, że Zieleniec to nie tylko narty. To także bogata oferta hotelowo-gastronomiczna, czynne przez cały rok rancho Gryglówka, możliwość szusowania po zmroku, czy wreszcie biegówki i piesze wycieczki, które i pod koniec zimy są bardzo atrakcyjną i coraz bardziej popularną formą spędzania czasu" - dodaje Grzegorz Głód.

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

Marzec to także okres wielu wydarzeń i imprez, które są w Zieleńcu organizowane. Nocny zjazd Duchów (3 marca), Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza (4 marca), Mistrzostwa Polski Instruktorów Narciarstwa (10-11 marca) oraz oczywiście finał zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy (10 marca) - to tylko część z nich, które w najbliższym czasie odbędą się w Zieleńcu.


Zieleniec Ski Arena jest jednym z największych w Polsce ośrodków narciarskich, który charakteryzuje się przede wszystkim gęstą siecią szerokich tras o zróżnicowanych stopniu trudności - są ich w sumie tutaj 22 kilometry. Korzystanie z nich ułatwia jeden karnet na 29 kolei i wyciągów, które czynne są przeważnie od godziny 9:00 do 22:00 - większość tras posiada sztuczne oświetlenie (zawsze aktualny plan pracy wyciągów dostępny jest na stronie internetowej ośrodka).

Więcej informacji na stronie zieleniec.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #zieleniec #szusowanko #ski arena #ranking stacji #najdłuższy sezon

Powrót

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Hotel Alex Hotel Alex

Zermatt
Wallis, Szwajcaria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Stegerhaus Hotel Stegerhaus

39030 St. Johann
Południowy Tyrol, Włochy
KöflerhofKöflerhof

6481 St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria
Hotel Rastbichler Hotel Rastbichler

39030 St. Sigmund/Kiens
Południowy Tyrol, Włochy
5 noclegów - 20,00 PROCENT za osobę
7 noclegów - od 978,50 € za osobę
3 noclegi - od 469,00 € za osobę
7 noclegów - od 742,00 € za osobę
7 noclegów - od 1064,00 € za pokój
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.