skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

2018.03.02
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Kliknij, aby powiększyć.
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Czas zimowych ferii dobiegł końca. Dopisali przede wszystkim goście, którzy licznie odwiedzili Zieleniec, przybywając do stacji narciarskiej z całej Polski, warunki oraz zimowa aura. Nic nie wskazuje też na to, że narciarski sezon ma zmierzać ku końcowi - zima trzyma mocno i nie zmierza odpuszczać.
Przełom lutego i marca przyniósł rekordowe mrozy, co jest doskonałą wiadomością dla wszystkich pasjonatów narciarstwa. Staje się już zresztą tradycją, że ostatni miesiąc zimy jest w Zieleńcu dla narciarzy wyśmienity - świetne warunki, coraz częściej i śmielej wyglądające słońce, ale także niższe ceny karnetów i nieco mniejszy ruch na narciarskich trasach.

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

Sezon w Zieleńcu rozpoczął się tak naprawdę 16 listopada. Począwszy od tego momentu przez cały czas utrzymują się w stacji bardzo dobre warunki, co jest zasługą przede wszystkim wyjątkowego mikroklimatu. Unikalny układ mas powietrza wraz z wyjątkowym ukształtowaniem terenu przekłada się na ponadprzeciętną ilość opadów (1300 mm w ciągu roku, z czego 40% przypada na okres od listopada do marca). Z narciarskiego punktu widzenia oznacza to właśnie rekordowo długi czas trwania zimowego sezonu - rozpoczyna się on zwykle w połowie listopada, a kończy nawet po wielkanocnych świętach. Czy będzie tak i w tym roku?


"Dziś oczywiście nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że jeździć będzie można w Zieleńcu w trakcie wielkanocnych świąt, które w tym roku wypadają na początku kwietnia" - mówi Grzegorz Głód, menedżer stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena. "Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to, jak sytuacja przedstawiała się w minionych latach, a także bardzo dobrą zimę w tym roku, szanse na to, że sezon zamkniemy właśnie z początkiem kwietnia, są duże" - dodaje Grzegorz Głód.

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

W odniesieniu do unikalności zielenieckiego klimatu, oprócz doskonałych warunków narciarskich równie istotną rzeczą jest to, jak reaguje na niego ludzki organizm. W trakcie pobytu w Zieleńcu produkuje on znacznie więcej czerwonych krwinek, niż ma to miejsce w innych rejonach, o nizinach nie wspominając. Sprzyja to w bardzo dużym stopniu regeneracji, relaksowi oraz bardziej efektywnemu wypoczynkowi. Im oczywiście pobyt w Zieleńcu jest dłuższy, tym dla naszego organizmu lepiej.

Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody w Zieleńcu

Rozpoczynający marzec jest w Zieleńcu miesiącem wyjątkowym z wielu powodów. Poprawiająca się pogoda to tylko jeden z nich. Bardzo dobre i stabilne są w Zieleńcu także warunki narciarskie, natomiast od 5 marca obowiązuje oferta niskiego sezonu (z wyłączeniem świątecznego okresu od 30 marca do 2 kwietnia). Oznacza to oczywiście niższe ceny karnetów.


Również od 5 marca na nowo rozpoczyna się w Zieleńcu akcja Free Ski, która uprawnia wszystkich pozostającym tu na dłużej (min. cztery noclegi) do darmowego korzystania z narciarskiej infrastruktury. W kontekście mikroklimatu, oraz warunków cenowych i akcji Free Ski, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby to właśnie w marcu zaplanować przynajmniej kilkudniowy pobyt w Zieleńcu. Warto podkreślić, że baza noclegowa, czyli zielenieckie hotele i pensjonaty w większości przypadków położone są przy samych stokach, co stwarza dodatkowy komfort wszystkim pasjonatom szusowanka.

"Pamiętajmy, że Zieleniec to nie tylko narty. To także bogata oferta hotelowo-gastronomiczna, czynne przez cały rok rancho Gryglówka, możliwość szusowania po zmroku, czy wreszcie biegówki i piesze wycieczki, które i pod koniec zimy są bardzo atrakcyjną i coraz bardziej popularną formą spędzania czasu" - dodaje Grzegorz Głód.

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

Marzec to także okres wielu wydarzeń i imprez, które są w Zieleńcu organizowane. Nocny zjazd Duchów (3 marca), Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza (4 marca), Mistrzostwa Polski Instruktorów Narciarstwa (10-11 marca) oraz oczywiście finał zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy (10 marca) - to tylko część z nich, które w najbliższym czasie odbędą się w Zieleńcu.


Zieleniec Ski Arena jest jednym z największych w Polsce ośrodków narciarskich, który charakteryzuje się przede wszystkim gęstą siecią szerokich tras o zróżnicowanych stopniu trudności - są ich w sumie tutaj 22 kilometry. Korzystanie z nich ułatwia jeden karnet na 29 kolei i wyciągów, które czynne są przeważnie od godziny 9:00 do 22:00 - większość tras posiada sztuczne oświetlenie (zawsze aktualny plan pracy wyciągów dostępny jest na stronie internetowej ośrodka).

Więcej informacji na stronie zieleniec.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #zieleniec #szusowanko #ski arena #ranking stacji #najdłuższy sezon

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020