skionline.plstacje przeczytaj wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zillertal - Narciarska zabawa w wielkim formacie

2003.10.04
fot. TVB Zillertal
Zillertal, Austria (skionline.pl) Na nartach z Krakowa do Gdańska. Taki dystans można pokonać na narciarskich stokach tyrolskiej doliny Zillertal i ani razu nie jechać tą samą trasą. Dolina, o której mówi się czasem "najbardziej aktywna dolina świata", również w tym roku poczyniła plany, które mają potwierdzić to miano.
Posiadając ok. 600 kilometrów tras zjazdowych wszystkich rodzajów, od stoków do ćwiczeń po trasy z pięknym widokiem na panoramę gór wokół lodowca, z których można korzystać dzięki karnetowi narciarskiemu Zillertaler Superskipass, Dolina Zillertal należy do światowej czołówki.

Do zwiększenia ilości tras zjazdowych przyczynił się rozwój ośrodka Zillertal Arena. Tereny narciarskie położone wokół Zell, Gerlos i Königsleiten łączą się teraz z salzburskim ośrodkiem sportów zimowych Gerlosplatte i zwiększając długość tras o 40 km osiągają w sumie 155 km tras zjazdowych. Połączenie jest możliwe dzięki zbudowaniu nowych wyciągów - ośmioosobowej kolejki gondolowej przy Königsleiten i ośmioosobowej kanapy na terenie Gerlosplatte.

W ośrodku Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 w Mayrhofen komfort zwiększają dwa nowe wyciągi krzesełkowe. Dwuosobowy wyciąg "Tappenalm" został zamieniony na ośmioosobowy z osłoną, a podwójne krzesło "Knorren" zostało zastąpione przez wydajną sześcioosobową kanapę. W niemal wszystkich ośrodkach doliny poprawią się warunki śniegowe dzięki rozbudowie urządzeń zaśnieżających. I tak rozbudowano system armatek śniegowych przy trasach zjazdowych Rastkogel i Lanersbach oraz przy trasie łączącej tereny narciarskie Rastkogel i Eggalm. Także ośrodek Hochzillertal koło Kaltenbach, gdzie bezpośrednio przy górnej stacji kolejki powstał nowy Klub Skrzatów (punkt opieki nad dziećmi), będzie na 92 km tras zaopatrywany od tej zimy w sztuczny śnieg.

Oczywiście zimę uatrakcyjnią również liczne imprezy. Wszystko zacznie się na lodowcu Hintertux, gdzie od 10 do 12 października 2003 sezon zacznie się narciarskim weekendem Pow(d)er Weekend ». Kolejka Spieljochbahn świętuje 21 grudnia 2003 swój 30 jubileusz urządzając wielkie urodzinowe party. Miłośnicy zwariowanej jazdy na sankach powinni zapamiętać datę 25.01.2004. Odbywa się wtedy w Zillertal Arena tzw. Stroh Juchhee, czyli najbardziej zwariowany wyścig sań zaprzęgowych w całym Tyrolu.

Więcej informacji o zimowym urlopie w Zillertal w lokalnej informacji turystycznej lub na stronach www.zillertal.at.

skionline.pl

Nowości Zillertal »
Świat Doliny Ziller 3000 w pierwszej dziesiątce »
Magia Jesieni - Moc Lodowca »

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021