skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zimowe ferie w stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena

2020.01.22
Zieleniec Ski Arena
Kliknij, aby powiększyć.
Zieleniec Ski Arena
Mimo że odsłona tegorocznej zimy pozostawia wiele do życzenia, niektóre dolnośląskie ośrodki narciarskie pracują bez przerwy od początku grudnia. Tak jest na przykład w Zieleńcu, gdzie w ostatnim czasie dzięki niższej temperaturze, a także opadom śniegu warunki narciarskie uległy znacznej poprawie.

Zobacz także:

Sezon 2019/2020 rozkręcał się powoli. Bardzo ciepły w większości regionów kraju grudzień i niemal "upalny" styczeń nie sprzyjał uprawianiu zimowych sportów. W niższych partiach Sudetów panowała w praktyce jesień, jedynie wyższe partie Karkonoszy pokryte były śnieżną pokrywą. Taka sytuacja stała się wyzwaniem dla ośrodków narciarskich, które musiały radzić sobie w tych niełatwych okolicznościach.

Choć współczesna technologia pozwala na bezproblemowe naśnieżanie stoków nawet wobec braku opadów śniegu, kluczowy jest jednak czynnik temperaturowy - aby praca armatek miała sens, na stokach musi panować mróz. A nawet jego na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy brakowało.

Zieleniec Ski Arena
Kliknij, aby powiększyć.
Zieleniec Ski Arena

Sezon narciarski w pełni


Rozpoczęty wraz z początkiem grudnia sezon narciarski w Zieleńcu trwa jednak cały czas, a po ostatniej poprawie aury nareszcie zapanowały w stacji prawdziwie zimowe warunki.

"Już okres świąteczno-noworoczny zwiastował, że po trudniejszym początku sezonu, zima na dobre się w Zieleńcu rozkręci" - mówi Grzegorz Głód, menedżer Zieleniec SKI Arena. "Tuż po nowym roku przyszło co prawda chwilowe ocieplenie, jednak ostatnie dni to już silniejsze opady śniegu i mróz, dzięki czemu nie tylko na samych stokach ale i w całej okolicy zrobiło się po prostu biało" - dodaje Grzegorz Głód.

Zmiana aury przyszła w najlepszym możliwym momencie - trwają zimowe ferie, które każdego roku ściągają na Dolnym Śląsk młodzież z całej Polski. Piękna zima, jaką można aktualnie podziwiać w Zieleńcu, to zjawisko tym cenniejsze, że w większych miastach padający śnieg to przechodzący powoli do lamusa widok.

Zieleniec Ski Arena
Kliknij, aby powiększyć.
Zieleniec Ski Arena

Atrakcje w trakcie zimowych ferii


Począwszy od pierwszego weekendu ferii stacja narciarska przygotowała dla wypoczywających w tym czasie gości wiele atrakcji - na samych stokach, ale również już po aktywnie spędzonym na nartach czy snowboardzie dniu.

Grzegorz Głód: "Aktualnie do dyspozycji narciarzy oddajemy 21 spośród 29 kolei i wyciągów oraz 30 tras narciarskich o łącznej długości ok 15 kilometrów na których zalega od 20 do 60 cm śniegu. Większość wyciągów jest czynna od 09:00 do 21:00. Oczywiście przed wyjściem na stok zawsze zachęcamy do sprawdzenia na stronie czy w mediach społecznościowych bieżących informacji, bo rozkład jazdy i dostępność tras może na przykład na przestrzeni nocy ulegać zmianie".

Wszystkim wybierającym się na narty czy snowboard do Zieleńca i chcącym podnieść swoje umiejętności poleca się skorzystanie z oferty pracujących przy stokach szkół narciarskich lub specjalnie w trakcie ferii organizowanych zabawach na śniegu z instruktorami. One odbywają się w każdą środę od godziny 19:00 do 21:00. Szczegółowy plan zajęć dostępny jest na stronie www.zieleniec.pl.

Zieleniec Ski Arena
Kliknij, aby powiększyć.
Zieleniec Ski Arena

Nie tylko narty i snowboard!


Kolejnym, ważnym wydarzeniem są cykliczne spotkania w ramach programu "Bezpieczne #szusowanko". Organizowane wspólnie z ratownikami GOPR prelekcje traktują o zasadach bezpieczeństwa i odpowiedzialnym korzystaniu ze stoków. Spotkania odbywają się w każdy piątek w Vital & SPA Resort Szarotka o godzinie 18:00.

Aż do ostatniego tygodnia zimowego wypoczynku (czyli do 23 lutego) w Zieleńcu nie zabraknie też wieczorów przy ognisku (wtorki), wieczorów tanecznych i dyskotek (niemal codziennie), w ramach krótkiego odpoczynku od nart warto wziąć udział także w oprowadzaniach na koniach w czynnym przez cały rok Ranchu Gryglówka (poniedziałki).

Wszystkie informacje dotyczące atrakcji w trakcie zimowych ferii, aktualnie panujących warunków, czynnych tras i wyciągów oraz pełną bazę gastronomiczną, hotelową oraz komplet informacji dotyczących narciarskich szkół oraz wypożyczalni sprzętu znajdą Państwo na stronie internetowej ośrodka: www.zieleniec.pl oraz na profilach stacji na Facebooku czy Instagramie.

Zieleniec Ski Arena

Tagi: #ośrodki narciarskie #zieleniec

Powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020