skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zimowe nowości Ziemi Salzburskiej 2019/20

2019.11.19
Kaprun Maiskogel
Kliknij, aby powiększyć.
Kaprun Maiskogel
Ziemia Salzburska zalicza się do najatrakcyjniejszych i najnowocześniejszych destynacji narciarskich w Alpach. Salzburskie ośrodki narciarskie i właściciele hoteli inwestują każdego roku w poprawę infrastruktury i komfortu gości oraz w zapewnienie im świetnych warunków śniegowych. Stawiają też mocne akcenty w zakresie poprawy jakości serwisu i urozmaiconych form wypoczynku. W ten sposób goście mogą spędzić tu swoje ferie zimowe w zróżnicowany sposób, korzystając z najwyższego standardu świadczeń. "O poprawę jakości i atrakcyjności urlopu będziemy się starać także w sezonie zimowym 2019/20. Celowi temu służą nowe, komfortowe koleje linowe i wyciągi narciarskie oraz nowe lub unowocześnione hotele, atrakcyjne pakiety pobytowe oraz interesujące imprezy sportowe i rozrywkowe", zapewnia Leo Bauernberger, szef biura promocji regionu SalzburgerLand Tourismus. Ziemia Salzburska oferuje tylko to, co najlepsze, a jest tak blisko!

Nowe koleje linowe i wyciągi narciarskie"3K K-onnection" na Kitzsteinhorn w Kaprun


Wraz z otwarciem 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection realizacji doczekał się projekt planowany od wielu lat. Dzięki dostępowi do stacji narciarskiej na lodowcu Kitzsteinhorn bezpośrednio z centrum miasteczka, Kaprun oferuje po raz pierwszy model´Ski-in-Ski-out. Oznacza to, że teraz dotrzemy bez odpinania nart do stoków narciarskich ze stuprocentową gwarancją śniegu. Już sama podróż ze wspaniałą panoramą Alp jest niezapomnianym przeżyciem. Nowe połączenie, spina ze sobą centrum miasteczka Kaprun, górę Maiskogel i lodowiec Kitzsteinhorn. Pierwsza trzylinowa kolej na Ziemi Salzburskiej posiada 32 kabiny mieszczące po 32 osoby. Drogę ze stacji Maiskogel do Langwied na 1975 m n.p.m. pokonuje w 9 minut. Rodzinna stacja narciarska Maiskogel zyskała dzięki temu bezpośrednie połączenie z lodowcem. Pierwsze kroki w tym kierunku podjęto już zimą 2018/19, budując kolej MK Maiskogelbahn. W ten sposób, w efekcie końcowym, powstała sieć sześciu kolejek linowych, które przewiozą narciarzy z centrum Kaprun, pokonują cztery piętra klimatyczno-roślinne,i docierają do "Top of Salzburg" na 3.209 m n.p.m. u podnóża szczytu Kitzsteinhorn. Cała trasa o długości 12 km jest nie tylko najdłuższą, łączną trasą kolei linowych, ale pokonując 2261 m wysokości, posiada największe przewyższenie w Alpach Wschodnich.

Nasz artykuł na temat połączenia Kaprun z lodowcem Kitzsteinhorn przeczytasz tutaj

Więcej na stronie: www.kitzsteinhorn.at
Oficjalne oddanie do użytku 30 listopada 2019

3K K-onnection" na Kitzsteinhorn w Kaprun
3K K-onnection" na Kitzsteinhorn w Kaprun

zellamseeXpress - Sekcja I w Zell am See


zellamseeXpress tworzy atrakcyjne połączenie ze Schmittenhöhe w Zell am See do Glemmtal w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Gondola zellamseeXpress została przedłużona od istniejącej już stacji do Viehhofen, przez co stworzono nowy dostęp do rodzinnej stacji narciarskiej Schmittenhöhe. W Viehhofen powstaje obecnie nowoczesna stacja dolna z parkingami, sklepami sportowymi i centrum informacyjnym. Dziesięcioosobowa, jednolinowa kolej gondolowa ma przepustowość 2800 narciarzy na godzinę. Wraz z nowym odcinkiem dojdzie 25 kabin wyposażonych w ogrzewane siedzenia i Wi-Fi. Dodatkowe gondole wyposażone w jukeboxx oferują rozrywkę muzyczną. Wraz z oddaniem do użytku zellamseeXpress przed narciarzami otworzy się jeden z największych i najbardziej urozmaiconych terenów narciarskich w Austrii.
Więcej na stronie: www.schmitten.at

Zarezerwuj nocleg w Zell am See - Kaprun
Booking.com

12er KOGEL w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn


Od grudnia 2019 dotychczasową Zwölferkogelbahn zastąpi w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nowa, komfortowa 10-osobowa kolej gondolowa, podzielona na dwa odcinki. Przepustowość nowej kolejki to 3500 osób na godzinę. Kabiny dysponują pojedynczymi siedzeniami, a ich konstrukcja pozwoli przewozić narty w środku.
www.saalbach.com

Lofer - Salzburski Saalachtal
Lofer - Salzburski Saalachtal

SENDEREXPRESS w Almenwelt Lofer w Salzburskim Saalachtalu


W sezonie zimowym 2019/20 w stacji narciarskiej Salzburskiego Saalachtalu dotychczasowy 4-osobowy wyciąg krzesełkowy Schönbühel w Lofer zostanie zastąpiony nową, 8-osobową kanapą SENDEREXPRESS. Będzie ona wyposażona w osłony od wiatru, ogrzewane siedzenia i unoszoną taśmę, która ułatwi wsiadanie dzieciom. Przepustowość wyciągu wyniesie 3400 osób na godzinę. Zwiększone bezpieczeństwo dzieci jazdy zapewni automatycznie zamykająca się barierka.
Więcej informacji na stronie: www.skialm-lofer.com www.lofer.com

Gabühelbahn w Dienten w regionie Hochkönig


Od sezonu zimowego 2019/20 amatorzy białego szaleństwa w regionie Hochkönig będą mieli do dyspozycji nową 10-osobową kolej gondolową Gabühelbahn. Będzie ona kursować z centrum Dienten do stacji kolejek Hochmaisbahn i Sinalcobahn na Gabühel. Kolej pokona trasę o dł. 1597 m i przewiezie 2400 osób na godzinę.
Więcej informacji na stronie: www.hochkoenig.at

Poprawa jakości we wszystkich salzburskich ośrodkach narciarskich


Wszystkie ośrodki narciarskie Ziemi Salzburskiej nieustannie inwestują w nowoczesna systemy naśnieżania. Obecnie 90 procent wszystkich stoków może być już sztucznie dośnieżanych. Ponadto operatorzy wciągów narciarskich i kolejek każdego roku dokładają wszelkich starań, by poprawić jakość serwisu.
Więcej informacji na stronie: www.hochkoenig.at

Zarezerwuj nocleg w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn
Booking.com

Ponadregionalny karnet narciarski


SKI ALPIN CARD - wspólny karnet trzech regionów
Zimą 2019/20 wchodzi w życie SKI ALPIN CARD - nowy, uniwersalny skipass honorowany w trzech renomowanych regionach narciarskich: Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Schmittenhöhe w Zell am See oraz Kitzsteinhorn w Kaprun. Karta umożliwia dostęp do 408 km nartostrad, 121 kolejek i wyciągów oraz mnóstwa atrakcji. Wszystkie stoki objęte karnetem gwarantują pewny śnieg. Połączenie jednym skipassem, trzech renomowanych ośrodków narciarskich stworzyło przejrzystą ofertę dla narciarzy. Od teraz obowiązywać będą jednolite ceny na jednodniowe i kilkudniowe karnety narciarskie oraz karty całoroczne i sezonowe.
Więcej informacji na stronie: www.hochkoenig.at

Audi Ski Run na Schmittenhöhe


Dzięki "Audi Ski Run" na Schmittenhöhe amatorzy narciarstwa alpejskiego mogą poczuć "na własnej skórze" atmosferę zawodów pucharu świata. Start umiejscowiony jest w oryginalnej budce startowej Audi, następnie narciarze pokonują trasę slalomu giganta, a każdy przejazd jest mierzony, co do ułamka sekundy i rejestrowany kamerą.
Więcej informacji na stronie: www.schmitten.at/audiskirun

TOP OF SALZBURG
TOP OF SALZBURG

Kitzsteinhorn Explorer Tour


Jak powstaje wieczny lód? Gdzie mają gniazda rodzime orły? W jaki sposób lasy pełnią funkcję ochronną? Odpowiedź na wszystkie te pytania znają strażnicy Parku Narodowego, którzy oferują codziennie wyprawy edukacyjne. Te biorą początek w centrum Kaprun, skąd nową K-onnection dostaniemy się wygodnie na 3029 m n.p.m., do krainy wiecznego lodu.
Z lotu ptaka oglądamy zmieniające się strefy klimatyczne - w sumie cztery. Pokonujemy 2261 m przewyższenia, a naszą podróż na lodowiec odbywamy sześcioma kolejkami tworzącymi nową 3K K-onnection. Już sama podróż to przeżycie zapierające dech w piersiach. Dwie kabiny EXPLORER otwierają gigantyczną panoramę Alp, aż po najwyższy szczyt Austrii. Cała wyprawa trwa dwie godziny i kończy się na wysokości 3029 m n.p.m. Osiągnęliśmy TOP OF SALZBURG! Teraz warto odwiedzić Gipfelwelt 3000 z Cinema 3000 i Galerią Parku Narodowego, a na koniec skusić się na niezapomniany posiłek w położonej najwyżej na Ziemi Salzburskiej restauracji górskiej.
Więcej informacji na stronie: www.kitzsteinhorn.at

Snowtrail w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn


Snowtrail przy stacji Bernkogel w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn został przedłużony i oferuje teraz nowe elementy, m.in. tunel śnieżny, high fives, fale, skocznie, ostre zakręty i wiele innych atrakcji. Snowtrail ma w zanadrzu wiele urozmaiceń nie tylko dla początkujących, ale także dla zaawansowanych narciarzy.
Więcej informacji na stronie: www.saalbach.com

Ski amadé Guide App z funkcją Friend Tracker


Popularną aplikację ‚Ski amadé Guide‘ zaktualizowano i wzbogacono o nowe funkcje. Oprócz informacji związanych z regionem i dokładnym Tracking- i Routing-Tool oferuje teraz także mapy 3D w postaci zdjęć, które są pomocne narciarzom w przygotowaniu idealnego dnia na stoku. Powstała też inna nowa, bardzo praktyczna funkcja: Friend Tracker. Posiadacze aplikacji mogą teraz lokalizować na stokach swoich przyjaciół, którzy także z niej korzystają.
Więcej informacji na stronie: www.skiamade.com

Obertauern
Obertauern

First Track - jako pierwszy na stokach Obertauern


Ośrodek Obertauern stworzył we współpracy z firmą "Almdudler" nową ofertę dla narciarzy. Tutejsze stoki można teraz poznawać z lokalnym instruktorem w promieniach wschodzącego słońca, zanim wyjdą na nie inni narciarze. Niebywałą przyjemnością jest jazda po gładziutkim, jeszcze nie rozjeżdżonym śniegu. Po szusowaniu zaplanowany jest brunch w schronisku, a uczestnicy porannej eskapady otrzymają w prezencie wypełniony niespodziankami plecak Ortovox. W wybranych terminach i po uprzednim zgłoszeniu.
Więcej informacji na stronie: www.obertauern.com i
www.obertauern-tickets.com

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #kaprun #zell am see #obertauern #lofer #saalbach #hinterglem #ski amade

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021