skionline.pl WorldSkitest 23/24 Allround mężczyźni
Allround mężczyźni
Odpowiedni dla początkujących i przyjemny

Te bardzo dobrze wykonane i wyposażone w wystarczającą technologię modele z kategorii wszechstronnej są często niedoceniane, a być może nawet postrzegane jako nudne.
Każdy, kto kiedykolwiek jeździł na nartach tych modeli, na przykład w dzień, w którym chciał się zrelaksować, jest absolutnie zachwycony wydajnością tych nart.
Zjawisko to można także wielokrotnie zaobserwować w WorldSkiteście. Tylko nieliczni nasi testerzy chcą jeździć na modelach wszechstronnych, ale jeśli zostaną przydzieleni do tej kategorii, nie słyszymy żadnych skarg. Jeden lub drugi szczególnie lubi testować te wygodne, wszechstronne urządzenia.
W tych modelach nacisk położony jest na wygodę i przyjemność; są bardzo przyjazne dla ciała, płynnie pracują, a jednocześnie są zwinne i zwinne.
Argumentem przemawiającym za tymi nartami, którego nie należy lekceważyć, jest zazwyczaj tańsza i atrakcyjna cena. Modele te są szczególnie popularne wśród początkujących, ponieważ łatwo się na nich jeździ.

Warunki testowe w ośrodku narciarskim Skolnity Wisła w Polsce były raczej wiosenne i dlatego wyjątkowo sprzyjające dla tego typu nart.

O tym, jak wspaniałą pracę wykonuje branża narciarska również w tym sektorze, świadczą naprawdę doskonałe i bardzo dobre wyniki.

Grupa docelowa: początkujący, narciarze rekreacyjni, narciarze wyczynowi

Modele z kategorii MEN ALLROUND testowały m.in.:
Tamas Fencsik, Ales Misic, Uros Gramc, Jarek Gwiazdowski, Jacob Kaller, Janusz Gawinski, Hans-Jörg Malliga, Thomas Löffler, Nico Endler, Andreas Hübner, Piotr Uss-Wasowicz, Wojciech Dulczewski, Bostjan Okorn, Jacek Gardon, Michał Tkaczyk, Helmut Kahr, Jan Wieczorkowski....
1.   Atomic Redster Q6
Ocena:
doskonała
Punkty:
41.3
2.   Salomon S/MAX 10
Ocena:
doskonała
Punkty:
40.6
3.   Rossignol Forza 60 V Ti
Ocena:
doskonała
Punkty:
40.4
4.   Elan PRIMETIME 33 Fusion X
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
39.5
5.   Fischer The CURV Ti
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
38.9
6.   Nordica Spitfire TI FDT
Ocena:
Punkty:
38.1
6.   Blizzard FIREBIRD Ti
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
38.1
8.   Völkl Deacon XTD
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
35.9
9.   Dynastar SPEED 4x4 763 Ti
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
35.7
Race GS mężczyźni
High Performance kobiety
High Performance mężczyźni
All Mountain
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Złoto:Rossignol
Srebro:Dynastar
Brąz:Nordica