skionline.pl WorldSkitest 08/09 Race kobiety Head
poprzednia nartanastępna narta
Worldcup i.SL SW SP13

Co za styl, jaka jazda?! Drugie miejsce w teście i srebro w konkursie Snowstyle. Head genialnie radzi sobie zarówno w długim, jak i w krótkim skręcie, dzięki czemu uzyskał łączną notę 38,7 pkt. Jedne z najlepszych ocen przyznała im Agnieszka Harat z portalu skioline.pl – podobnie, zresztą jak reszta pań.
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
38.7
Długi skręt 7.6
Krótki skręt 7.7
Trzymanie krawędzi 8.1
Stabilność 7.7
Łatwość prowadzenia 7.6

porównaj z innymi nartami

Pełna koncentracja, choć w głowie pustka. Wszystkie mięśnie w pogotowiu. Napięcie, które uwalnia się na dźwięk bramki startowej - prostego, jedynego w swym rodzaju urządzenia.
Szybkość mamy w genach, co udowodniliśmy w zeszłym sezonie. Dziś HEAD oficjalnie uznawany jest za najszybszy brand w pucharze świata. W nowej kolekcji na sezon 08/09 wykorzystaliśmy najlepsze technologie i doświadczenia zebrane na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Nasz "czarny koń" w slalomie: oczywiście to nie ta sama narta, na której ścigają się zawodnicy z teamu HEADA (raczej nie bylibyście zadowoleni), lecz bardzo podobna.

Intelligence Technology
Liquidmetal Technology
Ślizgi Race Structured UHM C
Konstrukcja Worldcup Sandwich
Płyta Speed Plate + (13)
Wiązania: HEAD Freeflex Pro 14 (czerwono-białe)
Parametry techniczne:Technologie:
Długość: 155/160/165
Promień: 13m /165
Taliowanie: 117-66-100
Intelligence Technology, Liquidmetal Technology
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

Intelligence Technology


Elektronika z rozpędem wkracza w narciarski świat! Head zaproponował rozwiązanie hi-tech przetestowane na swoich rakietach tenisowych. Chodzi o włókna z materiału piezoelektycznego, przewodzące prąd, które reagują na energie kinetyczną, pochodzącą z ugięcia nart. Energia elektryczna trafia do chipa, znajdującego się w centralnej części narty. Chip 10 razy zwielokrotnia ładunek elektryczny i wysyła go z powrotem do włókien. Te reagują prostowaniem się. Efekt jest taki, że im mocniej naciskamy na krawędź tym mocniej narta "oddaje" - prostuje się i tym samym przyspiesza. Praca krawędzi jest harmonijnie rozłożona na całej długości narty i idealnie przylega do stoku. Cały projekt otrzymał nazwą Head inteligence - electronic ski managment system.

Liquidmetal Technology


Liquidmetal to zupełnie nowy materiał, którego dotychczas nie stosowano do produkcji nart. Struktura molekularna Liquidmetal’u jest amorficzna i w przeciwieństwie do struktur krystalicznych nie ulega deformacji pod wpływem działających na nią sił.

więcej

zobacz całą kolekcję Head 08/09

poprzednia nartanastępna narta
Race kobiety
Race mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Skier Cross
Twin Tip
Złoto:Elan
Srebro:Head
Brąz:Dynamic
WorldSkitest 2008 - test I
WorldSkitest 2008 - test II
WorldSkitest 2008 - pokaz mody