skionline.pl WorldSkitest 16/17 High Performance mężczyźni Voelkl
poprzednia nartanastępna narta
Code Speedwall S

Podobnie jak w ubiegłym roku Voelkl i Atomic pewnie wjechały na podium. Tym razem niemieckie narty okazał się nieco lepsze i – we wszystkich kategoriach – zgarnęły doskonałe oceny. Co więcej Code Speedwall 5 doceniony został również za oryginalną szatę graficzną zdobywając brązowy medal w konkursie SnowStyle. Brawo dla Voelkla! Narty absolutnie godne polecenia.

Parametry testowanej narty:
- długość: 173 cm
- promień: 16.5 m
- taliowanie: 122-74-104

Ocena:
doskonała
Punkty:
41.4
Długi skręt 8.3
Krótki skręt 8.4
Trzymanie krawędzi 8.3
Stabilność 7.9
Łatwość prowadzenia 8.5

porównaj z innymi nartami

poprzednia nartanastępna narta
Wszechstronne narty do jazdy po trasach. Oddają w 100% filozofię Völkl tworzenia nart – PERFECT SETUP – optymalną harmonizację w najdrobniejszym szczególe wszystkich elementów konstrukcji nart: materiałów, technologii, geometrii, profilu, rdzenia, wiązań, wagi. Tegoroczny model jest zdecydowanie najlepszym w swojej historii. Ma wszystkie najlepsze i najnowsze rozwiązania techniczne Völkla – rdzeń Speedwall 2.0 wspierany „wewnętrznym sidewallem” z twardszego drewna bukowego, wydłużony profil Tip&Tail Rocker, tłumik drgań UVO redukujący wibracje, wiązania rMotion 2.0 – lżejsze o 200g i szersze o 22% od poprzednich. Code S mają w sobie dynamikę, nieograniczoną manewrowość, skrętność i stabilność. Docenieone przez fachowców i testerów – drugie miejsce w kategorii nart „high performance” w World Ski Test i testach NTN. Dają wolność wyboru – jadą po wszystkim, tak jak chcesz. Genialne narty!

Technologie: UVO, Powered by Titanium, Speedwall 2.0
Ślizg: P-Tex 4500
Rdzeń: Speedwall Multilayer Woodcore
Wiązania: rMotion2
Parametry techniczne:Technologie:
Długość: 159/166/173/180
Promień: 16.5m/ 173
Taliowanie: 122-74-104
UVO, Speedwall Multilayer Woodcore, Speedwall 2.0,
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

UVO


Wibracje powstają, gdy narta wchodzi w interakcję z nierównym terenem. Co zatem wyróżnia technologię U.V.O. na tle konkurencyjnych rozwiązań mających wyeliminować ten niepożądany efekt? Przede wszystkim, tradycyjne systemy tłumienia zmniejszają drgania jedynie w osi pionowej, natomiast unikalna technologia U.V.O. 360 º (Ultimata Vibration Object) minimalizuje wibracje we wszystkich kierunkach. Jak? Poprzez opóźnianie reakcji drgań. Redukcja pionowych drgań zapewnia większą stabilność podczas jazdy z dużą prędkością, podczas gdy redukcja wibracji poziomych gwarantuje mniejsze "kłapanie" na nierównej powierzchni. Co więcej, U.V.O. absorbuje drgania na długości całej narty, przez co trzymanie krawędzi jest bardziej efektywne.

więcej

Speedwall Multilayer Woodcore


W Speedwall Multilayer Woodcore boczne warstwy narty są z twardszego drewna, co w połączeniu z bardziej elastycznym, lżejszym drewnem zastosowanym wewnątrz rdzenia, zapewnia wiele zalet.
Część liściastego drewna przylegająca bezpośrednio do ścianki bocznej wpływa na większą transmisję mocy, poprawia przyczepność krawędzi i podtrzymuje krawędź zewnętrzną. Niska waga części drewna iglastego pośrodku nart przynosi większą zwinność, zwrotność i zmniejsza całkowitą wagę. Połączenie obu typów drewna biegnących przez całą długość narty przyczynia się do optymalnego rozkładu sztywności, zwiększając precyzję skrętu. Jest to pierwsza i jedyna technologia ścian bocznych i rdzenia, przeznaczona do agresywnej jazdy na nartach, kiedy to o zwycięstwie mogą zadecydować setne sekundy.

zobacz całą kolekcję Voelkl 16/17

Race GS mężczyźni
High Performance kobiety
High Performance mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Freeride do 100
Freeride do 120
Złoto:Elan
Srebro:Atomic
Brąz:Voelkl
WorldSkitest 2016 - testy nart