Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kaunertal Glacier i Fendels


afrikaner

Rekomendowane odpowiedzi

Tak.ale czasowo lpiej wychodzi wlsnym środkiem transportu:)

Nie wiem jak jest w "normalnym" sezonie, ale w czasie SKI FREE w grudniu ski busy dojeżdżały tylko na dół krzesła tj. 2150 m.

Oczywiście czasowo lepiej własnym bo już przed 9.00 możesz być na trasie:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skibus

może mało precyzyjnie zapytałem - spróbuję raz jeszcze -chodzi o to czy skibus dojeżdża na wyższy parking (na mapce poglądowej punkt o który pytam oznaczony jest "glacier restaurant" lub jak wynika z tej bardzo poglądowej mapki na stronie ośrodka to miejsce gdzie chyba startuje gondolka w górę... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mało precyzyjnie zapytałem - spróbuję raz jeszcze -chodzi o to czy skibus dojeżdża na wyższy parking (na mapce poglądowej punkt o który pytam oznaczony jest "glacier restaurant" lub jak wynika z tej bardzo poglądowej mapki na stronie ośrodka to miejsce gdzie chyba startuje gondolka w górę... :confused:
O tym właśnie pisałem. Start gondoli jest na 2750 m. Tam też jest parking, w okresie w którym byłem (12.2008, 2009, 2010):P nie widziałem żeby parkowały tam autobusy (ski-busy), dojeżdżały tylko na parking przy najniższej stacji krzesła 2150 m.Załączam zdjęcie parkingu, restauracji, górnej stacji krzesła i dolnej stacji gondoli na 2750 m.I duuuuuuużżżżżżo białego:)

DSC00152.jpg

DSC00152.jpg.6b74b8fd9a28898e7a833fd1e64ce8f4.jpg

Edytowane przez cobra
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie pisałem. Start gondoli jest na 2750 m. Tam też jest parking, w okresie w którym byłem (12.2008, 2009, 2010):P nie widziałem żeby parkowały tam autobusy (ski-busy), dojeżdżały tylko na parking przy najniższej stacji krzesła 2150 m.

Załączam zdjęcie parkingu, restauracji, górnej stacji krzesła i dolnej stacji gondoli na 2750 m.

I duuuuuuużżżżżżo białego:)

cobra

Dzięki za info. W jakim okresie( miesiącu ) tam byłeś ? Na drodze dojazdowej dużo śniegu - łańcuchy niezbędne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mało precyzyjnie zapytałem - spróbuję raz jeszcze -chodzi o to czy skibus dojeżdża na wyższy parking (na mapce poglądowej punkt o który pytam oznaczony jest "glacier restaurant" lub jak wynika z tej bardzo poglądowej mapki na stronie ośrodka to miejsce gdzie chyba startuje gondolka w górę... :confused:

Tam znajduje się również najwyżej położony przystanek autobusowy w Austrii,którym chwalą się mieszkańcy doliny;)/2750m.n.p.m/http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_highest_paved_roads_in_the_Alps

W czasie swoich pobytów widziałem tam autobusy Post/skibus/,które przywoziły narciarzy.Ale czasmi faktycznie podjeżdzają do parkingu przy krzesłach,może związane jest to z ilością parkujących samochodów,warunkami drogowymi,rozkładem jazdy lub chęcią kierowcy skibusa.Także pewniej poruszać się własnym środkiem transportu,łańcuchy obowiązkowo,ja na przełomie kwietnia i maja pojechałem kiedyś na zimówkach i przydały się dwukrotnie:rolleyes:Droga jest piękna,ale niebezpieczna/lawiny,spadające kamienie/,jak masz na pokładzie pasażerów z chorobą lokomocyjną,to niech wcześniej przyjmą leki p-wymiotne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kaunertal Gletscher & FendelsWitamKilka słów po powrocie z Kaunertal :)Tzw.oczywistości ...1.Trasa dojazdu - mapki wskazują najkrótszą trasę od Monachium przez Garmisch P.-jednak szybciej i taniej wychodzi ta część trasy od Monachium na Innsbruck autostradą i potem do Kaunertal... Oczywiście trasa przez Garmisch P. bardzo malownicza, pełna przepięknych widoków wsi i miasteczek ale średnia prędkość max.40km/h, patrole POLIZEI czyhające ewidentnie na turystów w miejscach najmniej oczekiwanych (spotkanie z misiami -koszt po negocjacjach 35e :eek:.)2.Ski bus dojeżdża na 2150 "Ochsenalmbahn" czyli do pierwszego wyciągu (krzesło 4 osobowe). Jeździ kilka skibusów o tej samej porze ( tak aby każdy miał miejsce "siedzące") 3. Dwa obszerne parkingi na 2150 oraz na 27504.Wjazd na teren parku tylko do godziny 16 5.Przechowalnie sprzętu (Skideposit)samoobsługowy w dwóch punktach: 2150 -w knajpce na przeciw toalet, 2750 przy schodach na taras. Koszt 1euro za jedno zamknięcie.Dwu i czteroosobowe. Są także grupowe na górnym parkingu. 6.Różnica czasu dojazdu na lodowiec pomiędzy samochodem a skibusem 5-8 minut. Po wjeździe na teren parku niewiele okazji do wyprzedzenia skibusa/ów na serpentynie... Możliwość porannej i popołudniowej drzemki w skibusie -bezcenne :cool: 7. Droga na lodowiec doskonale przygotowana - łańcuchy w tym wypadku okazały się zbędne. 8.Świetne zaplecze gastronomiczne i sanitarne ( uczestnikiem wyjazdu był mój 5cio miesięczny syn).9.Każdy znajdzie trase dla siebie -trasy doskonale przygotowane każdego dnia.10. Z uwagi na 6 dni max.słonecznej pogody nie jeździliśmy na Fendels11.Basen jak to basen ;)12. Bankomat banku Raif... 250m od basenu. Tam też skrzynka pocztowa. Znaczki razem z kartkami dostępne w markecie (w markecie Pani przyjmuje tylko karty płatnicze niemieckich i austriackich banków :confused: )13. Na forum znalazłem wiele przydatnych informacji - dziękuję forumowiczom za pomoc i odpowiedzi na moje pytania.14.W przyszłym roku znów jedziemy na Kaunertal :).

skionline widok 1.JPG

skionline2.JPG

skionline 3.JPG

57da8127c3b79_skionlinewidok1.JPG.1fc2ca07f87d148532e0bc22d810960a.JPG

skionline2.JPG.6adfea67b2b11f6cccd1f0d9bbad437d.JPG

57da8127d2d9c_skionline3.JPG.a6d52c6c7db0d81ef18f86cdca792c66.JPG

Edytowane przez RadamiaN
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...