Narty - skionline.pl
Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. No, Francja ma rzeczywiście malo gór :D. Tylko sporo Alp (21,4% ich powierzchni jest we Francji). A na dokładkę mają Pireneje, Masyw Centralny, Wogezy. Malutko. Zastanawiam się po co ludzie jeżdżą na na narty w cieniu Mont Blanc - niech orzyjeżdżają do Zakopanego - tu jest lepiej niż w Val Thorens, czy Courchevel. A na tych Węgrzech mają park narodowy na tej swojej najwyższej górze?
 3. Yesterday
 4. To chyba o tym wyciągu mowa miał nawet stację pośrednią
 5. Bo sobie wybrałeś przypadki skrajne. A takie Niemcy albo Francja? Jaki procent kraju stanowią tam wysokie góry? A szukając bliżej to na Węgrzech nie ma za dużo gór, ale na najwyższej jaką mają zrobili sobie stacje narciarską.
 6. Bo są tacy co nie chcą wyważyć drzwi i robić precedensu. Taką samą grupę oszołomów znajdziesz wśród rodowitych mieszkańców Podhala. Nie jest ich mało czy bardzo dużo ale są. Z drugiej strony są państwa co wywalają już ludzi ze swoich najcenniejszych terenów. Choćby Tajlandia. My jeszcze jesteśmy za tępi by dojść do takiego poziomu ale to przyjdzie z czasem tylko musi gdzieś coś "dupnąć".
 7. Znalazłoby się kilku oszołomów, którzy te świstaki (czy inne bobry) chętnie by zeżarli. Był nawet taki jeden ostatnio, który chciał sobie jakąś przypadłość leczyć ... Pewnie - np. Austria, Szwajcaria, USA. Ale widzisz różnice w liczbie wysokich gór w tych krajach i w Polsce?
 8. Przecież tam już są wyciągi. Nikt nie chce stawiać dodatkowych tylko wymienić te istniejące. Do tego ośrodek narciarski był tam wcześniej niż park narodowy. Jakos na całym świecie są wyciągi w parkach narodowych, a u nas masa oszołomów wypisuje, że wymiana wyciągu na nowy spowoduje wyginięcie świstaków itp.
 9. Ja jestem zwolennikiem kanap. W Parku Narodowym nie postawiłbym jednak nawet orczyka z najmniejszą przepustowością. Niestety, mamy społeczeństwo + oraz rządzących + (drugie wynika z pierwszego), więc tylko ponarzekać mogę.
 10. I jeszcze przypominam to: wtorek, 12 lutego 2019 Niedziałające lub niespełniające narciarskiej roli wyciągi ... narciarskie Zima w tym sezonie jest wyjątkowo piękna Mamy zimę dekady, mimo chwilowej odwilży. W Szczyrku i Białce są stałe kolejki. Zima w ogóle "wieje optymizmem'' w zakresie rozwoju tych stacji i przyszłych inwestycji. Nowa trasa ze Zb. Kopy cieszy się znaczną popularnością Tymczasem w tle mamy kilka historii związanych z wyciągami na ciekawych narciarsko terenach, które ... nie działają. https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/02/niedziaajace-lub-niespeniajace.html
 11. Ta dyskusja jest o tyle bezcelowa, że narciarstwa dla pasjonatów dziś ... nikt nie będzie robił, bo to nieekonomiczne. Decyduje o tym wzrost kosztów: a) wody do naśnieżania; b) energii elektrycznej; c) wynagrodzeń. Czyli albo jedziesz na grubo i szukasz dużo klientów z dobrą kartą (kredytową), albo wypadasz. Stąd możecie się zadyskutować na śmierć, a dla właścicieli narciarstwa niskokosztowego i tak już nie ma, nie ma sensu więc bawić się w jakiś niszowe ośrodki bez infrastruktury, czy nam się to podoba, czy nie. Przyszłość jest jedynie przed takimi firmami jak TMR (wielkie projekty) i PKL (dużo ośrodków w dobrych lokalizacjach), no może jeszcze coś w stylu tego Pingwina. Czy nam się podoba, czy nie, małe ośrodki ze starymi orczykami już padły (Ochodzita) lub wkrótce padną (Pilsko). Niektórych szkoda, jak takich treningowych Rówienek: niedziela, 26 listopada 2017 Narciarskie bankructwo pod Soszowem. Rówienki Wisła i okolice to cały zestaw mniejszych i większych ośrodków. Mniej więcej w latach 2012-15 region przeżywał dość odczuwalny kryzys. Jeśli w portfelu jest krucho, wówczas wydatki na takie zbytki jak wyjazdy na narty (paliwo, karnety, wyżywienie, noclegi) są pierwszymi, które można ograniczyć. Stąd w okresie dekoniunktury gospodarczej dekoniunktura w obiektach żyjących z turystyki narciarskiej jest "wielokrotna"... Link: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/search?q=Rówienki
 12. Przy jakiej przepustowości wyciągu, góra staje się lunaparkiem? Czy siermiężne orczyki też mogą czynić górę lunaparkiem? A tak na poważnie, trochę mnie mierzi jak "prawdziwi" narciarze mówią(piszą), że orczyk eliminuje "sieczkę" z góry. Bo ponoć taki trudny.
 13. Jest jeszcze jedno ważne wydarzenie w Cortinie ... WZF 2020 skionline
 14. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  .. w roli głównej tym razem Sven Ortel - zachęcam do obejrzenia filmiku na jego Instagramie .. ale od początku. Weekend pod znakiem Pucharu Czech (WR) i Pucharu Świata w czeskim Mezibori. Piękny, długi i stromy stok oraz doskonały asfalt przepisem na sukces - nieco dziwi "wyludnione" miasto, ale Czechy to nie gorąca atmosferą fiesty Hiszpania. Zawody otwiera sobotni GS. Cóż, piszący te słowa nie jest miłośnikiem GS na rolkach ale jedziemy. Młodzież w kratkę - złota U10(m) i U12(k), srebro U(14)k i U14(m). Pozostali poza pudłem. Seniorów mamy w stawce dwóch - wypadają ani dobrze, ani źle : po prostu wypadają w pierwszym. W Masters panów złoto. Podsumowanie GS może być tylko jedno - wyraźnie widać, że brakuje objeżdżenia i doświadczenia, nauka na przyszłość. W niedzielę SL Puchar Czech dla młodszych i Puchar Świata dla czołówki. Chętnych sprawdzenia co jechano odsyłam na załączony profil Svena Ortela, bohatera zawodów. Pierwsze ustawienie wzbudziło i wciąż wzbudza kontrowersje. Sytuacja, w której połowa stawki ma poważne problemy na trasie (wypada, upada ..) do normalnych nie należy. Nawet Sven w swoim przejeździe musiał dohamować co przy jego technice i sprawności praktycznie nigdy na trasach pucharowych się nie zdarza. Na jesiennym spotkaniu World Skate temat zapewne wróci - był czas na reakcję i szybkie korekty trasy bez znaczącego opóźniania zawodów. A jak jechali zawodnicy z Polski? W Pucharze Czech U10(m) i U12(k) ze złotem. Rocznik dziewczyn 2006 U(14)k obstawił całe podium a liderujące stawce dziewczyny ze swoimi wynikami miałyby szansę na punktowane miejsca w Pucharze Świata. Niestety dalej już tylko gorzej - w drugim przejeździe zostaje z naszej kadry tylko jeden senior ostatecznie kończąc zawody na 22 miejscu. W najbliższy weekend cykl WR/WC przenosi się do niemieckiego Degmarn (2xSL) - obsada z Polski będzie raczej skromna - zaś na początku lipca emocje World Roller Games w Barcelonie. Na hiszpańskich trasach inline alpine zobaczymy ośmioro polskich zawodników (limit organizatorów). Pozdrawiam, M.
 15. Jeśli kogoś to interesuje, to po 96 (sic!) dniach spędzonych w szpitalu i przebytej operacji (gdzie mogło być różnie) żyję i jestem już od jakiegoś czasu w domu. Trochę mnie ubyło - obecnie 63 kg czyli 20 w dół. Zero mięśni i odezwało się kolano, które było kontuzjowane. Cóż, próbuję wrócić do normalności. Przede mną długa droga i nie prędko wskoczę na rower czy narty. Ale kiedyś dam radę . Pozdrawiam wszystkich!
 16. Last week
 17. Cześć W żadnym wypadku. Na terenie parku i rezerwatów poruszaliśmy się wyłącznie po oznakowanych szlakach - aczkolwiek niektóre, pomimo oznakowania, były całkowicie zarośnięte. Jedynie może przejazd Carską ścieżką na rowerach, który to szlak jest teoretycznie szlakiem pieszym, mógłby wzbudzić jakieś kontrowersje ale nawet kolega, który jest Nadleśniczym Parku i jest bardzo rygorystyczny, nie miał jakichś specjalnych obiekcji (tam chodzi raczej o niszczenie kładek przez rowery po prostu a po tych skakaliśmy jak kozice albo targaliśmy). Poza terenami rezerwatów i parku, były to ogólnie dostępne drogi i ścieżki aczkolwiek nieoznaczone. Pozdrowienia serdeczne
 18. @Mitek - to jeździliście po miejscach niedostępnych dla zwykłego śmiertelnika🙂
 19. Trochę rozwleczone geograficznie te igrzyska - Mediolan, Bormio, Cortina, ale cieszę się ze względu na to, ze zapewne polepszy to infrastrukturę w Cortinie. Najpierw MŚ a potem Olimpiada. Wow...
 20. Przeciwnie - to był mój argument, pokazujący nieopłacalność inwestowania w Pilsko, co zaproponował WojtekM.
 21. W Bormio odbędzie się zjazd mężczyzn na trasie Stelvio W końcu zjazd na olimpiadzie będzie z charakterem!
 22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 roku po raz kolejny zawitaja do Cortiny d’Ampenzo, która bedzie arena zmagań sportowców wraz z Mediolanem. W Cortinie na placu centralnym właśnie trwa fiesta po ogłoszeniu lokalizacji olipiady zimowej.
 23. Cześć A po grzyba??? O to właśnie chodzi. Jak sam stwierdziłeś fajnie by było, żeby był wybór a tutaj chcesz z kolejnej pięknej góry zrobić lunapark dla gawiedzi. Pozdrowienia
 24. Pilsko trzeba by właściwie "stworzyć" od nowa, poszerzając niektóre trasy kilkukrotnie, wycinając lasy. A na Kasprowym jest piękny, naturalny, szeroki stok w alpejskiej scenerii, a chodzi jedynie o szybszy (i mam nadzieję - o niewiele wyższej przepustowości) wyciąg w Kotle Goryczkowym, który przecież musi być kiedyś wymieniony. Może innym to nie zastąpi Alp - zwłaszcza tym, którzy potrzebują 200km tras, ale np. dla mnie może stać się alternatywą, bo i tak preferuję te mniejsze, alpejskie ośrodki typu Kappl.
 25. Ja na przykład nie ubolewam, że inni nie lubią tego co ja. Natomiast ubolewam, że te kilka wyższych gór, które mamy (objęte zresztą parkiem narodowym), zamieniają się w lunapark skrojony w sam raz dla fanów Zenka i Sławomira. Inwestycja o tyle bezsensowna, że i tak nawet namiastki Alp na tych kilku górach zrobić się nie da. Jest natomiast Pilsko, które objęte Parkiem Narodowym nie jest, i które ma w zasadzie trasy, tylko w stanie ... słabym. No, ale tam jest niemoc - lepiej zrobić lunapark w TPN, zamiast zachęcić/znaleźć/pozyskać inwestora dla Pilska. Gdyby działało Pilsko, wtedy i w Szczyrku było dużo luźniej .... tam mógłby być porządny ON. Kanapa na Kasprowy niczego nie rozwiąże - ot, uciecha dla gawiedzi, a kolejna klęska dla przyrody.
 26. Każda prawie działalność i aktywność ludzka ewoluuje. Nie ma jednej definicji "prawdziwego narciarstwa", bo nikt nie ma monopolu na decydowanie, jak to narciarstwo ma wyglądać. To, że ktoś kiedyś wynalazł samochód, nie oznacza, że nie możemy dziś jeździć innymi modelami, z inną prędkością, z innymi standardami bezpieczeństwa itd. Czy każdy kto wchodzi do wody, ma pływać np. delfinem? Czy może się po prostu wykąpać? W czym on przeszkadza "zawodowemu pływakowi", że wymagasz, aby się do niego dopasował? Tak samo z narciarstwem - jestem pewien, ze nawet narciarze nie lubiący tłumów i komercji, znajdą i dziś sposób na ich uniknięcie Są ski-tury, są stoki freeride'owe, są trasy nieprzygotowane (jeśli ktoś tak tęskni do pierwotnego narciarstwa), wciąż jest jeszcze sporo orczyków, na ogół z pustymi trasami. Nie warto mieć pretensji do ludzi, że czegoś nie lubią, bo to tylko powoduje frustrację.
 27. Cześć Świat po prostu jest i z pewnością nie jest (a już na pewno nie ma być) dla ludzi. Jesteśmy jednym z milionów gatunków zwierząt, ani gorszym ani lepszym a to, że akurat mamy pewne cechy pozwalające nam modyfikować świat lepiej niż inne gatunki to raczej zobowiązanie i odpowiedzialność. Pozdrowienia
 1. Load more activity


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...