Narty - skionline.pl
Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Past hour
 2. Trochę mało ostatnio o technice, dlatego postanowiłem założyć wątek dotyczący dociążenia zewnętrznej narty. Temat wydawałoby się oklepany sto razy, ale jestem ciekaw waszego zdania na ten temat. Jak obciążacie zewnętrzną nartę? Jak uczą was instruktorzy/trenerzy? Pytam ponieważ kilka lat temu trafiłem na najprostsze możliwe wytłumaczenie sposobu dociążenia/obciążenia zewnętrznej. Oczywiście podzielę się tym z wami oraz podam źródło ale najpierw chciałbym poznać wasze zdanie.
 3. Teraz tak myślę że jak regulamin nie przewiduje to mają obowiązek Cię dostarczyć/wpuścić, zagwarantować kwaterę i wykupić karnet, o ile te usługi masz w pakiecie.
 4. Nie no te ceny to są jakieś jaja. Przecież tu już nie trzeba porównywać cena - jakość i stwierdzić, że w Alpach jest taniej, tylko po prostu w wielu z tych ośrodków, które mają do zaoferowania kilka km tras jest drożej niż w Alpach już na samym cenniku. Szanuję siebie i swoją kieszeń więc omijałbym większość tych ośrodków z daleka. Z tego co widzę Słowacja jest znacznie tańsza i to nawet w ośrodkach należących do TMR. A poza tym czekam na przyszłoroczną ofertę Tatry Super Ski i 200 zł za jeden dzień i 150 zł za 4 godziny. Oraz na Pingwina na Słotwinach i 120 zł na wieczornej za 2 godz. jazdy.
 5. Today
 6. Tak, tak to ceny za cały dzień. Jak już jedziemy, to jeździmy cały dzień. Mistrzem jest Spidleruv Mlyn. Żeby trochę zejść z tych poziomów cenowych już kupiłem dla rodziny karty do Janskich i Spindla. Jest to jakieś wyjście tyle, że trzeba przedpłacić w internecie. Nie żebym jakoś narzekał ale czasem lubię sobie zdać sprawę...Czasem pomaga w wyborze miejscówki
 7. Oczywiście, tu się zgadzam. I w sumie nie dziwie się osobom niezaszczepionym ze biorą do siebie te nagonkę. Choć na zdrowy rozsadek nie powinni - powinni po prostu zadbać o siebie i przemyśleć czy jednak nie ochronić się przed nagłym zgonem przyjmując szczepienie, zwłaszcza jeśli cały świat naukowy o tym mówi. No chyba że ktoś wierzy w gusła, ale to jest inny temat (równie trudny i skomplikowany).
 8. Ale te ceny to za bilet całodniowy? I w Jańskich wychodzi 678 zł za jeden dzień jeżdżenia dla rodziny 2+1? A w Dolni Morava 522 zł? Nie wierzę.
 9. Bo covid to jest teraz najlepsza wymówka aby mówić jaka to polska służba jest super ale nie w sytuacji jak to oni określają ekstraordynaryjnej. I do tego nagonka na nie szczepionych bo to oni niby winni. We Francji 420 tys zakażeń a umiera 300 osób. Czy tylko ja mam wrażenie, że coś tu się nie zgadza ?? Czy jest korona czy jej nie ma to Polska służba zdrowia lezy i kwiczy a ilością zgonów jest w czołówce na świecie.
 10. Łącznik 3c jest czynny więc Ondraszek także jest czynny, na odcinku od łącznika do Jaworzyny.
 11. A ja zadałem sobie nieco trudu i zrobiłem taki wykaz ośrodków czeskich i polskich w moim najbliższym otoczeniu. Z racji mieszkania na zachód od Wrocławia tabela zawiera ośrodki na "moim kierunku" i hmm spełniające powiedzmy moje oczekiwania. Nie byłem w Jesenikach ani Beskidach w Republice Czeskiej - stąd ich brak w tabeli, ale wszystko do nadrobienia. Założenie to rodzina 2+1 gdzie dziecko ma 12 lat. W różnych ośrodkach zniżka jest różnie liczona, a w dwóch są bilety rodzinne. Ceny brałem w najdroższym sezonie i płatne w kasie bez zniżek. Przyjąłem, że płacę kartą i kurs to 20 groszy za koronę (okropność!!!!). Czasy dojazdu z google maps ale to raczej fantastyka. Dla porównania dodałem kilka polskich ośrodków. Ciekawe jakie wnioski wyciągniecie? Pozdrawiam Nipern
 12. Quiz- znajdź GS na zdjęciu:
 13. Regulamin biura podróży Snowtrex nie przewiduje takich sytuacji. Mamy tylko wykupione w Snowtrex ubezpieczanie ale ono dział tylko w przypadku zachorowania lub dodatniego testu na Covied
 14. Tylko jest jeden myk - faktycznie do wjazdu jest zachowany 270-dniowy okres od drugiej dawki: From 1 February 2022, two-dose vaccinations are only valid for 180 days when in Austria. However, for entering the 270 days remain in place. The booster vaccination is valid for 270 days in both scenarios. Natomiast po wjeździe certyfikat covidowy zmienia termin ważności na 180 dni: From 1 February 2022, two-dose vaccinations are only valid for 180 days when in Austria. (kluczowe jest "when in Austria"). Czyli tak: wjeżdżasz z ważnym certyfikatem który jak już jesteś w Austrii staje się nieważny, co oznacza ze jesteś osoba niezaszczepiona wiec nie obejmuje cie zasada 2G. Nie sprzedadzą Ci karnetu, nie wpuszcza do restauracji, może sklepu, może na kwaterę. To wszystko jest tak bez sensu ze aż zęby bolą. No i jeszcze pytanie czym różni się 11-sto latek od 13-sto latka że pierwszy wjeżdża na sucho bez niczego a drugi musi jakieś mecyje wyczyniać.
 15. Gdzieś wyczytał, coś wyczytał z 13 stycznia a Austria zmieniła przepisy bodaj wczoraj. Powyżej jest gdzieś link
 16. Powie mi ktoś czy płatne parkingi pod gądolami w tej części dolomitów to norma w Civeta 3euro Badia 5euro Cortina6 euro .Trzy lata z rzędu byłem w San Martino Passo Rolle San pelegrino Alpe Lusi Predazzo parkingi bezpłatne
 17. Strzelisz ich 3 dawka. Skoro pozwoliłeś na 2 to co na 3 nie pozwolisz ? Swoją drogą na ile dawek jeszcze im pozwolicie ?
 18. No właśnie. Może Austriacy nie są głupi i nie zmienia przepisów dla wjeżdżających turystów tak po prosty z dnia na dzien. Bo byłyby to zbyt duże straty materialne jak nagle wszyscy zaczną odwoływać przyjazdy. Tak jak pisałem wyżej mój znajomy gdzie po niemiecku wyczytał że dla wjeżdżających do Austrii certyfikat jest ważny 270dni. Ja niestety nie czytam po niemiecku
 19. To moich 2 synów powyżej 12 lat nie może wjechać do Austri To co mam zrobić jak mam w 100% opłacany wyjazd w biurze podróży w tym jest już wykupiony skipass. Ale żaden z synów nie będzie mógł korzystać z wyciągów narciarskich wg nowych przepisów Czy może ja to źle interpretuje???
 1. Load more activity
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...