Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Omeglass WC, iSL RD, Radical RS WC IBOX, SLX Fis waveflex??


Gość Bode

Rekomendowane odpowiedzi

Parę miesięcy temu zadałem pytanie, iGS RD czy GS12. Temat wywołał burzliwą dyskusję, po czym doszliśmy grupowo do wniosku, że jednak Head wygrywa w tym pojedynku. Teraz przyszedł czas na slalomkę. Tak - zrezygnowałem z kupna 3 gigantki i przymierzam się do zakupu slalomki. I teraz zasadnicze pytanie. Dynastar, Head, Rossignol czy stajnia Elana... Wszystkie narty w polskich testach NTN wypadały następująco /w skali 1-6/:

-Dynastar:

1.Inicjacja skrętu 4,7

2.Prowadzenie skrętu 5,4

3.Trzymanie krawędzi 5,5

4.Zmiana promienia skrętu 4,8

5.Przejście z krawędzi na krawędź 4,8

6.Dynamika 5,1

7.Skuteczność w bramkach 5,2

-Head:

1. 5,4

2. 5,4

3. 5,6

4. 5,4

5. 5,4

6. 5,3

7. 5,4

-Rossignol:

1. 4,0,

2. 4,2

3. 4,5

4. 4,3

5. 4,4

6. 4,2

7. 3,9

-Elan:

1. 5,5

2. 4,8

3. 4,8

4. 5,2

5. 5,4

6. 5,2

7. 4,8

Dobra, dobra. testy testami, ale jak sprawdzają się w praktyce? Co do Rossignoli i Headów mam już opinie znajomych, którzy na nich jeżdżą. Na Headzie nawet jeździłem /oooo tak, jeśli skręt byłby jednoską czasu, to można powiedzieć, że minęły 3 i się w nich zakochałem/ ale brak mi opinii na temat Dynastara i Elana. Dynastar to podobno genialna deska z zachodniej części Europy, jedna z czołowych nart PŚ, jedna z najlepiej wypadających w testach /polski, włoski, niemiecki/. Elan - ??? Właśnie... słyszałem jak instruktorzy zachwalali je jako genialne w prowadzeniu, łatwe i przyjemne komórki i świetne deski jako pierwsze serwisówki. Ale co z jazdą na tyczkach /bo o takową mi cały czas chodzi/? Proszę bez oburzeń, że nie padło ani jedno słowo na temat Volkl'a, Stockli czy Atomica, ale narty, o które pytam to moje faworytki w tym boju. Podsumowując: czy gra jest warta świeczki? Czy warto porównywać deski, które są praktycznie takie same? Czy nie lepiej zastosować staropolską wyliczankę? Nie. Z nartami jest jak z bielizną. Chodzi w końcu o nasz interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę na Elan SLX bez waveflex . Przez cztery lata zaobserwowałem parę rzeczy. Są cięzkie chyba zadne narty o długości 165 cm tyle nie ważą. Mają w środku 2 blachy tytanalowe dlatego ciężko je wygiąć. Jeżeli potrafisz nimi jechać to takie Teżewe idą po szynach i nic ich nie ruszy, żadnego myszkowania. Sumując trzeba cały czas na nich pracować a wtedy dostajemy to coś . Albo duża waga zawodnika pomoże w czerpaniu przyjemności z tych nart. Ja z racji wieku (skończyłem 40) następne narty nie będą to SLX bo już nogi nie pracują tak jak kiedyś i sił mniej czyli nie opanuję tych rumaków.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie head jest dla mnie aktualniefaworytem, zarówno GS jak i SL. Ale zastanawiam się nad resztą z tej grupy... I stąd to pytanie.

Przed zakupem testowałem head-a sl rd i dynastar wc sl. I wybrałem dynastara, najlepiej jak byś miał mozliwość sprawdzenia. Head jest ok, ale dynastar to perełka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem testowałem head-a sl rd i dynastar wc sl. I wybrałem dynastara, najlepiej jak byś miał mozliwość sprawdzenia. Head jest ok, ale dynastar to perełka:)

Nie mam jak przetestować dynastara, ale head to dla mnie kwintesencja agresji i precyzji połączonej z gracją prowadzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bode może się gdzieś spotkamy to dam Ci pośmigać na Dynastarze Omeglassie WC z sezonu 08/09, nie wiem jakie są z tego sezonu ale jak znam firmę możesz tym nartom zaufać, są twarde i bardzo wymagające, ale ile dają radości z jazdy!

No i to mi się podoba ;) Ja na testy wybieram zawsze Rytro. Można sprawdzić jak jedzie po lodzie, jak po świerzym śniegu, jak po ściance, jak po lekkim pochyle, jak po wypłaszczeniu. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Body do Ryta mam daleko ale może umówimy się gdzieś w Beskidach, zaprosimy Marcina 73 który też ma Omeglassy i jak zechce to jeszcze SB który ma serwisowe Fischery i Wojtusia81 i dopiero wtedy potestujemy kilka par nart i pośmigamy wspólnie.

Mhmmm, spoko ;) ja mam jeszcze w domu sl12 zawodniczą, ale ma juz krawędzi tyle, ze jest praktycznie do wywalenia, więc ją wezmę ;) A GS-ki oleje, skoro jest to tes SL-ek:D

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...