Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

les deux alpes karnet


MARECKI233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wybrałem wkońcu dzieki pomocy forum les deux alpes, chociaz teraz dowiedzialem sie od znajomego ze w val d'isiere jest duzo fajniej, no ale juz wybrane wiec ciesze sie

Pytanie mam w zwiazku z karnetem ktory obejmuje takie regiony Montgenevre, Puy St. Vincent, Vialattea, Serre Chevalier oraz Alpe d’Huez.

w ktore miejsce jest warto pojechac i cieszyc sie dlugoscia i rozmaitoscia tras ogolnie ktore jest fajne:)

Pytam bo napewno przez 6 dni nie chcialbym siedziec w jednym miejscu i moglbym pojechac 2 lub 3 miejsca z tej listy

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wybrałem wkońcu dzieki pomocy forum les deux alpes, chociaz teraz dowiedzialem sie od znajomego ze w val d'isiere jest duzo fajniej, no ale juz wybrane wiec ciesze sie

Pytanie mam w zwiazku z karnetem ktory obejmuje takie regiony Montgenevre, Puy St. Vincent, Vialattea, Serre Chevalier oraz Alpe d’Huez.

w ktore miejsce jest warto pojechac i cieszyc sie dlugoscia i rozmaitoscia tras ogolnie ktore jest fajne:)

Pytam bo napewno przez 6 dni nie chcialbym siedziec w jednym miejscu i moglbym pojechac 2 lub 3 miejsca z tej listy

dzieki

Z wymienionych zdecydowanie dwie. W pierwszej kolejności Serre Chevalier, a potem Alp d'huez. Przed wyjazdem do SC dowiedz się jak jest z przełęczą Lautaret generalnie zimą utrzymywany jest przejazd, ale w czasie silnych opadów lub bezpośrednio po nich może okazać się nie przejezdna bez łańcuchów lub całkowicie zamknięta. Przełęczą tą docieramy autem na ponad 2 tyś m. Nie ma tam jakiś karkołomnych podjazdów, ale cały czas równo po górę. Widoki miodzio!!!! szczególnie przy dobrej pogodzie. Warto się zatrzymać na parkingu i zrobić kilka fot pobliskich czterotysięczników oraz zwisających z nich lodowców. Wracając do nart to najlepiej zaparkować Serre Chevalier Villeneuve jest tam duży bezpłatny parking i wszystko pod ręką. Jadąc do Alp d'huez kieruj się do miejscowości Huez lub Oz tam wygodnie zaparkujesz. Ośrodek godny polecenia, ale moim zdaniem mniej ciekawy niż SC. Puy St. Vincent zapomnij nie polecam, a "Drogę Mleczną" zostaw sobie na osobny wyjazd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki teraz musze zadzwonic do biura i zapytac czy beda nas wozic na te gorki inne. Bo jedziemy autobusem niewiem czy dobrze czy nie..

Ale juz wiem ze zajze do SC jesli faktycznie jest tak fajnie:)

dzieki

Z każdej stacji masz transfery skibusem. Rezerwacja w biurze obsługi ruchu turystycznego w stacji min. dzień wcześniej. Kosztują chyba 5-6 euro w dwie strony lub śmigłowcem np do Alp d'huez płaciłem 60 euro w dwie strony - przelot krótki, ale widoczki mega!! Start 9:30 do Alp d,huez powrót 15:30. POLECAM!! też trzeba rezerwować najlepiej w dniu przyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prosze cie jeszcze o jakies namiary na ten lot tym smiglowcem jesli masz bedziemy wdzieczni cala grupa tobie:)

Bardzo fajny pomysl i jak sie okazala podoba sie wiekszosci z jadacych ze mna wiec pewnie nie odpuscimy tego jesli sie uda zarezerwowac ;d

A druga rzecz z tym val d'isiere to teraz zaczynam zalowac ze go nie wybralem ale licze na to ze skoro jade do francji pierwszy raz to nie bede zalowal i ze tez beda dlugie trasy. Jak dlugie sa trasy chodzi mi glownie o te trudniejsze w les 2 alpes???

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prosze cie jeszcze o jakies namiary na ten lot tym smiglowcem jesli masz bedziemy wdzieczni cala grupa tobie:)

Bardzo fajny pomysl i jak sie okazala podoba sie wiekszosci z jadacych ze mna wiec pewnie nie odpuscimy tego jesli sie uda zarezerwowac ;d

A druga rzecz z tym val d'isiere to teraz zaczynam zalowac ze go nie wybralem ale licze na to ze skoro jade do francji pierwszy raz to nie bede zalowal i ze tez beda dlugie trasy. Jak dlugie sa trasy chodzi mi glownie o te trudniejsze w les 2 alpes???

Dzieki za pomoc

Żałować nie będziesz, a tam zawsze następnym razem można pojechać.

Altiport Henri Giraud

38750 Alpe d'Huez

Tel: +33 (0)4 76 80 65 49

Fax: +33 (0)4 76 80 42 29

http://www.saf-helico.com/

saf.huez@saf-helico.com

W jedną stronę lecą zapaleńcy z Alp d'huez, a na powrocie z L2A.

Z tego co pamiętam to chyba 5 szt. narciarzy wchodzi..

Ale nie rezerwujcie z jakimś specjalnym wyprzedzeniem, bo jak nie będzie ładnej pogody to nie warto. Najlepiej w dniu przyjazdu zorientować się jakie są prognozy i wybrać dzień z najlepsza pogodą.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga rzecz z tym val d'isiere to teraz zaczynam zalowac ze go nie wybralem ale licze na to ze skoro jade do francji pierwszy raz to nie bede zalowal i ze tez beda dlugie trasy. Jak dlugie sa trasy chodzi mi glownie o te trudniejsze w les 2 alpes???

A moim zdaniem nie masz czego żałować. Ja rok temu byłem pierwszy raz zarówno jednym miejscu jak i w drugim i bardziej mi się spodobało L2A. Jakoś tak więcej miejsca tam miałem dla siebie (subiektywnie ciekawsze, szersze trasy, choć oczywiście nieco ich mniej oraz mniej ludzi na nich). Jak Ci bardzo zależy na trudniejszych trasach, to masz chociażby czarne Valentin i Diable prowadzące na sam dół - ta druga to zjazd z 2800 na 1600, więc da się poszaleć. I jak lubisz off-piste, to La Grave z terenami pomiędzy 3200m, a 1800m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze off piste mnie bardzo kusi bo lubie poszalec na nartach.

Ale w zeszlym roku przed wyjazdem moim pierwszym zreszta za granice w dolomity kupile twarde narty na ktorych bardzo zle mi sie jezdzi poza stokiem. ale pewnie i tak sprubuje.

Czyliu trasy mowicice ze trasy dlugie to super , no i przypuszczam ze i tak bedzie to miejsce ciekawsze niz wloskie dolomity a tam podobalo mi sie bardzo wiec musze byc zadowolony. No i jeszcze ten smiglowiec ktory mi w glowie siedzi.:)

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanatyku?? a czy żeby zaliczyc ten helikopterek to lepiej jest jechac autem czy jak pojade autokarem to tez nie bedzie problemu chodzi o to czy daleko bede mial sie tluc skibusem na lotnisko .

Bo wlasnie sie jeszcze lamie czy wybrac autokar:)

Helikopter ma lądowisko w stacji:p:p To czym dojedziesz z kraju na miejsce nie ma związku. Na miejscu wszędzie dotrzesz pieszo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helikopter ma lądowisko w stacji:p:p To czym dojedziesz z kraju na miejsce nie ma związku. Na miejscu wszędzie dotrzesz pieszo.

Tak z ciekawosci, pamietam ze gdy kiedys sie wybieralem na taka przejazdzke to wszystkich pasazerow wazyli.

Jak wyglada sprawa wazenia pasazerow przed odlotem? W butach narciarski i z nartami wchodzi sie na wage? :rolleyes:

Czy to jakis bardziej hardcorowy helikopter i nie zwracaja na to uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci, pamietam ze gdy kiedys sie wybieralem na taka przejazdzke to wszystkich pasazerow wazyli.

Jak wyglada sprawa wazenia pasazerow przed odlotem? W butach narciarski i z nartami wchodzi sie na wage? :rolleyes:

Czy to jakis bardziej hardcorowy helikopter i nie zwracaja na to uwagi?

Nikt nas nie ważył, może dlatego, że nie było kompletu nie wiem. Ja miałem buty na zmianę, ale nie wszyscy mieli. Nartki i kijaki wrzuca się do koszyka na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...