Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolny śląsk - gdzie?


nartofan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Po wielu nieudanych wyjazdach na narty w tym sezonie postanowiłem się zabezpieczyć i zapytać grono doświadczonych- was, które miejsce jest najlepsze? Planuje tym razem wyjechać na dolny śląsk - które ośrodki polecalibyście dla doświadczonej w narciarstwie rodzinki z dzieckiem 10 lat? Byliście już gdzieś w tamtych okolicach? Niestety wiele internetowych opisów mija się z rzeczywistością..

pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci pewnie lubią wygodę . Krzesło lub kanapę znajdziesz w Czarnej Górze, Karpaczu, Szklarskiej Porębie i w Zieleńcu . W Szklarskiej masz możliwość korzystania z Harrachowa w Czechach , jest tam chyba najdłuzsza trasa w Polsce Lola coś koło 4300m . W Zieleńcu trasy krótsze ale za to 3 kanapy . Karpacz to pozostałości PRL a Czarna Góra z nową kanapą ale trudniejsza i po nartach nie za bardzo jest co robić. Blisko masz śmignij w łykenda na bank dasz radę rano Karpacz po obiadku Szklarska, za tydzień rano Zieleniec i dalej Czarna Góra i wszystko będzie klarowne . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie to chyba na Dolnym Śląsku wybór jest prosty- Szklarska Poręba.

Obawiam się o wygodny podjazd do dolnych stacji wyciągów. Trzeba się przepchać przez całą Szklarską do Szklarskiej Poręby Górnej. Zawsze było tam ciasno, a teraz dojdzie nowa kanapa. która zwiększy przepustowość wyciągów na Szrenicę chyba jakieś 3-krotnie. Podejrzewam ogromne korki i brak miejsc do parkowania. Nic nie słyszałem o rozwiązaniu tego problemu. Myślę, że dopiero wyciąg na górę Przedział (może kiedyś), startujący z zupełnie nowego miejsca może rozwiąże ten problem.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy właściciel Czarnej Góry k. Stronia Śl. w Masywie Śnieżnika ( http://www.czarnagora.pl/ ) obiecywał poprawę. Wprawdzie tras nie przybyło, ale jak podają zmienili 2 orczyki na krzesła, zmodernizowali system naśnieżania. Twierdzą, że mają wspaniałe ratraki. Nie byłem tam jednak po modernizacji. Radziłbym więc sprawdzić opinie tych, którzy tam byli w zeszłym sezonie.

Ponadto po stronie czeskiej jest kilka ciekawych miejsc (jak na tą część Europy, oczywiście) - np. Spindleruv Mlyn (Svaty Petr i Medvedin), Pec pod Snezkou, Cerna Hora, Rokytnice nad Jizerou - ( http://www.holidayinfo.cz/zima/splash.php?ro=1&cntry=1&rg=0&loc=0&cat=45〈=7 ), ( http://www.holidayinfo.cz/zima/prehled.php?lang=7&ro=1&cntry=1&rg=0&loc=0&cat=45&frm=sje )

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej Szklarskiej to taki pewny bym nie był niestety :(

Ludzie jeżdżą różnie, całe rodziny Wielkopolskie przyjeżdżają np. na ferie zimowe na Czarną Górę, jedni narzekają, inni sobie chwała, jak to wszędzie.

Ale jeżeli postawiłbyś bardziej na mobilność i lepsze nartowanie niż wygody to rozważ opcję noclegu w Polsce, np. koło Dusznik Zdroju (Zieleniec), lub Kłodzka - Stronie Śląskie, z nastawieniem, że do 2 godz. masz dostępny Spindlerov Mlyn, Harrachov, Janskie Laznie, Pec pod Sniezku.

Bliżej do Czech będziesz miał wybierając opcję Szklarska, Świeradów, ale wydaje mi się, że tam po stronie polskiej może być gorzej.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli postawiłbyś bardziej na mobilność i lepsze nartowanie niż wygody to rozważ opcję noclegu w Polsce, np. koło Dusznik Zdroju (Zieleniec), lub Kłodzka - Stronie Śląskie, z nastawieniem, że do 2 godz. masz dostępny Spindlerov Mlyn, Harrachov, Janskie Laznie, Pec pod Sniezku.

Bliżej do Czech będziesz miał wybierając opcję Szklarska, Świeradów, ale wydaje mi się, że tam po stronie polskiej może być gorzej.

Pozdrawiam,

Albo z rejonu Lubawki. To blisko, a rejon jeszcze niezbyt sławny turystycznie więc myślę, że powinno być taniej. Widziałem tam parę nieźle wyglądających pensjonatów (w samej Lubawce i okolicznych wioskach).

Ok. 2 godz. to mi zabierało z Wałbrzycha do Szpindlerowego. Do Pecu pod Snezkou i na Cerną Horę ok. 1 godziny, gdzie z Lubawki to prawie już tylko rzut kamienieniem. Po drodze w Czechach są takie ośrodki jak Zacler, Mlade Buki albo Mala Upa na przełęczy Okraj.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo z rejonu Lubawki. To blisko, a rejon jeszcze niezbyt sławny turystycznie więc myślę, że powinno być taniej. Widziałem tam parę nieźle wyglądających pensjonatów (w samej Lubawce i okolicznych wioskach).

Ok. 2 godz. to mi zabierało z Wałbrzycha do Szpindlerowego. Do Pecu pod Snezkou i na Cerną Horę ok. 1 godziny, gdzie z Lubawki to prawie już tylko rzut kamienieniem. Po drodze w Czechach są takie ośrodki jak Zacler, Mlade Buki albo Mala Upa na przełęczy Okraj.

No tak, ale jak koło Lubawki, to po naszej stronie nic specjalnie konkretnego pod "narta" nie ma............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak jedziesz na jakiś okres to lepiej zatrzymać się na miejscu, dojazdy godzinne lub 2 godz są dużym utrudnieniem, w Czechach fajnie walnąć piwko po nartach, a Pepicka policja chętnie zatrzymuje Polskie auta i bada trzeżwość!!!

co innego dojazd ze Stronia na Czarną

ja z Wrocławia jadąc do Spindla wyjeżdżam o 6 rano,( około bolkowa zaczyna świtać), lecę na Lubawkę i w Spindlu jestem na godzinę 8 30 pod samym wyciągiem, oczywiście do bliższych miejscowości dojeżdżam wcześniej

ale taka opcja na odpoczynek nie jest idealna...

Załatw sobie nocleg na miejscu... ewentualnie kilkukilometrowy dojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak koło Lubawki, to po naszej stronie nic specjalnie konkretnego pod "narta" nie ma............

Jest Karpacz, ale co się tam ostatnio dzieje - nie wiem. Byłem tam na Kopie kilka lat temu, to tylko chodziły 2 wyciągi. Kiedyś, kiedyś bardzo lubiłem Kopę i Złotówkę. Teraz na mapie niby połączone, ale w praktyce nie wiem. W samym mieście też będzie czynnych ponoć 11 wyciągów. Jest też Dziwoszów z Łysą Górą k. Jeleniej Góry (10 km. na północ).

Są też malutkie ośrodeczki (Lubawka - Święta Góra, Czarnów, Boguszów-Gorce - góra Dzikowiec, Borowice, ale na ile można na nich liczyć - nie wiem. Ja się już w Polsce kilka razy sparzyłem, dlatego wybieram przeważnie Czechy. Wszystko opisane jest na ten sezon tu: http://karpacz.naszemiasto.pl/serwisy/przewodnik_narciarza/665228,znajdz-stok-dla-siebie,id,t.html

Odległości i czas dojazdu do ośrodków narciarskich z Lubawki (w zasięgu 1 godz.):

Karpacz - góra Kopa + 11 wyciągów w mieście - 45 min, 37 km

Dziwoszów - Łysa Góra - 48 min, 44 km

Lubawka (1 wyc. + 1 króciutki)- Święta Góra, - 7 min, 2,5 km

Czarnów (2 wyc.)- 24 min, 17 km

Boguszów-Gorce - góra Dzikowiec (kanapa - prawdopodobnie najbardziej stromy stok w Polsce) - 36 min, 29 km

poza tym:

Rybnica Leśna (Andrzejówka) (2 lub 3 wyc.)- 42 min, 29 km

Jedlina Zdrój (1 wyc. + dla dzieci)- 49 min, 43,5 km

Łomnica koło Głuszycy (2 wyc.)- 54 min, 38 km

Borowice (1 wyc. ale 221 m. różnicy poziomów i 780 m. długości)- 53 min, 43 km

Zachełmie (2 wyc.)- 54 min, 45 km

do niektórych ośrodków w Czechach (trochę poważniejsze):

Žacléř, Česká republika - 13 min, 11 km

Mladé Buky, Česká republika - 24 min, 23 km

Černá hora, Janské Lázně, Česká republika - 33 min, 30 km

Černý Důl, Česká republika - 37 min, 35 km

Malá Úpa, Česká republika - 38 min, 31 km

Velká Úpa, (koło Pec pod Sněžkou), Česká republika - 39 min, 35 km

Pec pod Sněžkou, Česká republika - 44 min, 38 km

Herlíkovice, Vrchlabí, Česká republika - 59 min, 49 km

Špindlerův Mlýn (Svaty Petr i Medvedin), Česká republika - 1 godz. 8 min, 60 km

Az się prosi jeden wspólny karnet na wszystko (np. punktowy). Ale niestety - nie budiet, nie nada.

Pozdrowienia,

Ryszard Kowalczuk

----1----2----3----

Możliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirów - W zgodzie z naturą

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...