Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sprzęt dla początkującego


Barty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie !

Zaczynam uczyć się jeździć na nartach. Najpierw chce pożczyc sprzet, zeby troszke pocwiczyc, ale zamierzam kupić coś swojego.

POniewaz jestem całkowicie zielony w temacie, odnosnie calego sprzetu nie tylko nart, stroju itp, prosze Was o rady.

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 28

3. Waga - 72kg

4. Wzrost - 165cm

5. Na nartach jeżdżę - nigdy nie jeździłem

6. Moje umiejętności określam na :mad:

7. Moje buty to - nie mam i tu proszę tez o rady

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - nie mam

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - :mad:

10. Upatrzyłem sobie narty - :mad:

11. Mój budżet na narty to około - tutaj nie chciałbym precyzować, moge pozwolić sobie na drogi sprzet, ale jestem początkujący,więc nie chcialbym tez przesadzac i brac sprzet jak Małysz. Nie chce tez jakiejs tandety :)

Prosze o rady odnosnie nart, butow, spodnie, bielizna? Jakies inne niezbedne elementy narciarza? Kurtke mam Campusa wiec powinna byc ok.

Co po prostu Wy byście kupili na moim miejscu?

Z góry dziekuje i pozdrawiam!

Edytowane przez Barty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zacznij od butów. Wybierz się do dobrze zaopatrzonego sklepu i mierz wszystko, co mają w Twoim rozmiarze i flexie ok. 70. Firma nieważna - but ma pasować na Twoją stopę. Wygoda w bucie narciarskim to co innego niż w kapciu - but ma dobrze opinać i trzymać stopę, nigdzie nie uciskać. Poczytaj jeszcze o doborze butów - na forach jest tego bardzo dużo. To Twoje pierwsze buty, więc raczej nie wybierzesz idealnie - po prostu nie wiesz czego od nich oczekiwać. Dlatego nie warto nastawiać się na najwyższe - najdroższe modele. Pojeździsz 2,3 sezony, będziesz miał jakieś doświadczenie w tym temacie - jeśli będziesz potrzebował kupisz lepsze.

Narty - na razie z wypożyczalni. Dobre w tej chwili mogą być za słabe w następnym sezonie - zależy jak poważnie potraktujesz narciarstwo. Jeżeli koniecznie chcesz kupić - pierwszy, drugi model od dołu w katalogach z grupy allround. Długość ok 155 - 160 cm.

Reszta:

- rękawice - dobrze z gore-texem - będą miały częsty kontakt ze śniegiem:D

- gogle - z podwójną szybą, kolor najlepiej uniwersalny - żółty,pomarańczowy ( oczywiście szyb, nie oprawek:))

- spodnie - zależy od zasobności kieszeni - wystarczą z najniższą membraną - 3000 - im więcej, większy komfort i cena

- kurtka - jak wyżej

- kije - koniecznie, mogą być najtańsze

- jakaś bielizna termiczna - wybór ogromny

Do tego można dołożyć kask.

Powodzenia na stoku.

Pozdrawiam

Mirek

Edytowane przez Marucha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upatrzyłem sobie Rossignol PMC 3D Carbon z wiązaniami TPI2.

Co o tym myslicie? Beda ok na początek i poźniej jak juz sie podszkole?

A moze Fishcer Viron 2.2 ?

Tylko raz piszą ze to allround a raz ze allmountain, to ktore beda w koncu lepsze?

Chcialem jakies Fischery, ale nie widzialem w ich ofercie dla poczatkujacych, tylko od średniozaawansowanych.

I na kazdej oficjalnej stronie producenta sa tylko allmountain - jak moge odróżnić które to allround?

Pozdrawiam!

Aktualizacja : noga w gipsie, temat odświeże jak już bedzie lepiej... następna zima ? :(

Edytowane przez Barty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...