Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Race Carvery Dynastara.


Szymon_K

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - M

2. Wiek - 36

3. Waga - 87 kg

4. Wzrost - 192 cm

5. Na nartach jeżdżę od 30 lat, ( 7-10 dni w sezonie) z przerwą przez całe lata 90-te.

6. Moje umiejętności określam na 6+

7. Moje buty to - Salomon Impact 9 flex 110

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Fischer Race SC 170cm R14

9. Preferuję styl jazdy na przygotowanych trasach, szybko, skrętem średnim i długim, na stromych krótkim z ześlizgiem, w miarę agresywnie bez zwożenia się.

10. Upatrzyłem sobie narty - Dynastar Speed Course 184cm R17 120-71-104

11. Budżet będzie musiał się dopasować do nart.

Na Race SC jeździ mi się dobrze ale przy większych prędkościach nie dają poczucia pewności i to jest główny powód zmiany. Mogły by być też ciut szersze pod butem na słabiej przygotowane stoki, ale to nie jest konieczność.

Tak więc celuję w jakiegoś crossa, albo drugą sklepową gigantkę (RC).

Pod uwagę brałem:

Fischer Progressor 9 180cm R14/19 117-70-100

Volkl Racetiger RC 180cm R18,2 117-69-99

Head iSupershape Speed 184cm R17 116-68-100

Dynastar Speed Course 184 R17 120-71-104

Chciałbym, żeby narty były w miarę elastyczne, żeby dało je się też zmusić do krótszego skrętu przy wolniejszej jeździe i żeby nie wymagały nadzwyczajnej kondycji.

Kiedyś bardzo fajnie mi się jeździło na Salomonie Crossmax V12 z sezonu 06/07 http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1616&id_modelu=1991

Był łatwy w prowadzeniu, jechał każdym skrętem i nie bał się prędkości - zadziwiająco elastyczny. Czegoś podobnego szukam.

Mało wiem o Dynastarach ale podobno też są z tych bardziej elastycznych, od 2 sezonów Speed Course są w 3 odmianach:

Speed Course WC

Speed Course Ti

Speed Course

WC - z FISowskim promieniem na pewno nie dla mnie,

TI - wnioskuję, że to będzie pierwsza sklepówka (twardsza), odpowiednik Racetigera GS czy RC4 WorldCup RC,

Zwykły Speed Course to chyba odpowiednik Racetigera RC czy Fischera Race RC.

Dobrze to sklasyfikowałem?

Jak się w takim razie ma Head isupershape speed do Dynastara Speed Course TI a jak do zwykłego Speed Course (bez TI) - pod kątem sztywności?

No i którą mam brać. :)

Tylko nie mówcie, żeby przetestować bo te narty w takich długościach są nieosiągalne w wypożyczalniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...