Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dynastar 8000 ?


kurczaks

Rekomendowane odpowiedzi

A czy do takiego typu nart stosuje się platformy pod wiązania czy to przeżytek? Mam nikłe pojęcie o wiązaniach... :>

ale jakiego typu nart??? do tych dynastarów???

ogólnie wiązanie z platformą usztywnia trochę nartę, chociaż ja na przykład nie odczuwam żadnej różnicy w moich legendach a mam wiązanie na platformie, w sumie w terenie w tej klasie nart to nie robi dużej różnicy, różnice za to robi miejsce mocowania wiązania, im bliżej truecenter w narcie tym bardziej trzeba się odchylić do tyłu, czyli po prostu im bardziej wiązanie z tyłu tym mniej się trzeba odchylać, ale też nie na tylnym tipie żeby nam narta nie uciekła z pod pięty :D

bo nie można tego samego powiedzieć o nartach na snowpark, ale to inna bajka

a i jeszcze :) kupujesz te legendy z allegro??? jaką długość bierzesz??? ja mam 182 cm i mam nartę 176 cm i jest bardzo dobrze :D

Edytowane przez Bańka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chodzi mi o narty typu all mountain (np Fischer i Dynastar wymieniane poniżej)

to tak jak napisałem poniżej wielkiej różnicy nie ma, ja osobiście wolałbym mieć wiązania bez platformy albo najlepiej jakieś nie rentalowe. jakieś head peak albo coś ale nie wiem czy jest sens w taką nartę wkładać takie wiązania lepsze i czy w ogóle myśleć nad wymianą bo te co tam są dobre, o ile sprężyny w wiązaniu nie są zbyt zmęczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Bańka pisze,platmorfa przydaje się w czasie montażu i regulacji wiązań,bez platmorfy praktycznie musisz dostosować swój rozstaw buta do wiązania z małym zakresem regulacji- i to chyba największa wada takiego rozwiązania;)Nie stosuje się w tego typu nart wysokich płyt,wpływu na jazdę nie ma:rolleyes:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Bańka pisze,platmorfa przydaje się w czasie montażu i regulacji wiązań,bez platmorfy praktycznie musisz dostosować swój rozstaw buta do wiązania z małym zakresem regulacji- i to chyba największa wada takiego rozwiązania;)Nie stosuje się w tego typu nart wysokich płyt,wpływu na jazdę nie ma:rolleyes:

A jaki jest standardowy rozrzut regulacji w górę i dół w wiązaniach bez platform? Chodzi mi o to czy wystarczy na przeregulowanie wiązań na brata jakby chciał pośmigać ? Różnica w bucie to 2 numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest standardowy rozrzut regulacji w górę i dół w wiązaniach bez platform? Chodzi mi o to czy wystarczy na przeregulowanie wiązań na brata jakby chciał pośmigać ? Różnica w bucie to 2 numery.

:Dtakie rzeczy warto wiedzieć,jak się chce jeździć na Legend 8000;):P,nie numer buta a długość skorupy,a tu zależnie od modelu buta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak ktoś przywyknie. Pociesz się że inni mają gorzej: maks 6 dni w doku :(

Ale mam nadzieję,że Ciebie to nie dotyczy;)Bo w innym przypadku ten cenowo przyjazny Legend zrobi Ci krzywdę:pSalomon Tornado będzie znacznie lepszym rozwiazaniem:rolleyes:-tak myślę:rolleyes:Przy takim Legend trzeba byc cały czas na fali,kiedyś widziałem gościa na stoku/który zupełnie nie nadawał się dla tej narty/i odpowiednimi butami Lange do tych nart.Przyjechal wypasionym A6,a reszta ....;):DChyba nie chcesz robić w ten sposób furory w świecie narciarskim:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam nadzieję,że Ciebie to nie dotyczy;)Bo w innym przypadku ten cenowo przyjazny Legend zrobi Ci krzywdę:pSalomon Tornado będzie znacznie lepszym rozwiazaniem:rolleyes:-tak myślę:rolleyes:Przy takim Legend trzeba byc cały czas na fali,kiedyś widziałem gościa na stoku/który zupełnie nie nadawał się dla tej narty/i odpowiednimi butami Lange do tych nart.Przyjechal wypasionym A6,a reszta ....;):DChyba nie chcesz robić w ten sposób furory w świecie narciarskim:rolleyes:

a czemu akurat buty lange??? pokrewieństwo firm wchodzi w gre???? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam nadzieję,że Ciebie to nie dotyczy;)Bo w innym przypadku ten cenowo przyjazny Legend zrobi Ci krzywdę:P

Niestety jestem w Alpach raz w roku (zdarzyło się że 2 razy, ale to wyjątkowo...). Wybrałem Fischery Watea 84... bo nowe za rozsądną cenę :)

Mam nadzieję że mnie nie skrzywdzą - szybko się uczę i przystosowuję :]

Oczywiście najlepiej przed kupnem przetestować conajmniej kilka modeli nart, ale trzeba mieć do tego okazję i odłożoną kwotę na wymarzone narty. Nie ma co się napalać na sprzęt na który nie stać :)

Dziękuję wszystkim za wiele przydatnych opinii i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...