Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

jaka długość gigantek


galdon

Rekomendowane odpowiedzi

No jeśli ktoś chce gigantki do jakiś zawodów,gdzie są normy to faktycznie taki zakup jest związany z obowiązującymi normami długości.Dla amatora do jazdy własnej spokojnie długość ciała=długośc narty,mozna 10 cm dodać,ale wyżej staje się bezsensowne-no chyba,że komuś zależy na większym promieniu skretu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli ktoś chce gigantki do jakiś zawodów,gdzie są normy to faktycznie taki zakup jest związany z obowiązującymi normami długości.Dla amatora do jazdy własnej spokojnie długość ciała=długośc narty,mozna 10 cm dodać,ale wyżej staje się bezsensowne-no chyba,że komuś zależy na większym promieniu skretu:)

Acha, fajna klasyfikacja.

10 + jeszcze "normalnie", więcej zawodowiec.

Ma kolega pecha , że nie robią 182, mógłby te 2 cm więcej przyszaleć i nie grac zawodnika :)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma kolega pecha , że nie robią 182, mógłby te 2 cm więcej przyszaleć i nie grac zawodnika :)

Pozdrawiam,

Robią i 182 cm:D,ale 180 cm jak wcześniej pisaleś nie robi różnicy:)A jaki sens ma wybór takich nart w długościach FIS:confused:dla amatora;),Stabilniejsza,szybsza,łatwiejsza,czy folklor zbliżony do profi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wzrost 172

waga 93

buty doberman 130

poziom 8

jaką wziąć długość gigantek

dzięki za pomoc

jako, że też jestem zawodnikiem amatorem i też mam 172 cm wzrostu to poradzę Ci tak:

na zawody 183 i 23m

na tyczki na treningi 175-180 promień do 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią i 182 cm:D,ale 180 cm jak wcześniej pisaleś nie robi różnicy:)A jaki sens ma wybór takich nart w długościach FIS:confused:dla amatora;),Stabilniejsza,szybsza,łatwiejsza,czy folklor zbliżony do profi:D

Darek, ja Cię proszę: co Ty kur...a wiesz o nartowaniu:cool:;)

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią i 182 cm:D,ale 180 cm jak wcześniej pisaleś nie robi różnicy:)A jaki sens ma wybór takich nart w długościach FIS:confused:dla amatora;),Stabilniejsza,szybsza,łatwiejsza,czy folklor zbliżony do profi:D

A powiem Ci Darek, że się nie "potknąłem" o takie np. "182" w gs w długości.

Ale dobrze wiedzieć, dzięki :) "poszukam"

185 to nie jest "długość fis", to jest długość 185, ktora może być lub nie "przydatna tez dla amatora".

Nie wiem czy kolega chce "łatwiej" czy "trudniej" i po co :)

Dane są konkretne, 93 kg, poziom 8, pytanie o gs, acha ten "straszny" wzrost 172, tak dużo mniej istotny przy tych umiejetnościach i wadze.

A kolega z tymi umiejętnościami "dopasuje" się do długości którą będzie chciał.

Może coś popróbuje, potestuje, może poza wąskimi polskimi gigantami będzie chciał pojeździc na szerokich Alpach i sie zdecyduje na coś w zakresie swój wzrost, ewentualnie +++++ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczku: z nartami gigantowymi jest troszkę tak,że czasami kupujemy je bez większego uzasadnienia;),w tym przypadku gorzej niz SL.Chcemy jeździć szybko i żeby nie "myszkowały"-takie uzasadnienie narciarzy,a ilu narciarzy je wykorzystuje na tyczkach:) Narty są bardzo szybkie i faktycznie z każdym skrętem nabierają prędkości,dla amatora korzystającego z stoku ogólnodostępnego staje się to problemem:DNawet w Alapch czasmi trudno jeździć tak szybko i bezpiecznie;).A tak naprawdę widzę na dzień dzisiejszy narciarzy na tych nartach w większości,którzy kierują się głównie długością,aby w dalszym ciągu czuć się jak na dawno zapomnianych nartach klasycznych:rolleyes:,uprawiając ślizg w różnych formach;)Wolę gigantki do swobodnej jazdy w długości swojej długości do jazdy dłuższym skrętem na krawędzi,ale na dzień dzisiejszy widzę lepsze narty do tego typu jazdy/nie sportowej/.Jeśli człowiekowi o wzroście 170 cm założysz dziś narty o długości 185 cm,to raczej nie stworzysz mu przyjemności z korzystania z ogólnie dostępnych stoków:cool:-no chyba ,że będzie się ślizgał:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczku: z nartami gigantowymi jest troszkę tak,że czasami kupujemy je bez większego uzasadnienia;),w tym przypadku gorzej niz SL.Chcemy jeździć szybko i żeby nie "myszkowały"-takie uzasadnienie narciarzy,a ilu narciarzy je wykorzystuje na tyczkach:) Narty są bardzo szybkie i faktycznie z każdym skrętem nabierają prędkości,dla amatora korzystającego z stoku ogólnodostępnego staje się to problemem:DNawet w Alapch czasmi trudno jeździć tak szybko i bezpiecznie;).A tak naprawdę widzę na dzień dzisiejszy narciarzy na tych nartach w większości,którzy kierują się głównie długością,aby w dalszym ciągu czuć się jak na dawno zapomnianych nartach klasycznych:rolleyes:,uprawiając ślizg w różnych formach;)Wolę gigantki do swobodnej jazdy w długości swojej długości do jazdy dłuższym skrętem na krawędzi,ale na dzień dzisiejszy widzę lepsze narty do tego typu jazdy/nie sportowej/.Jeśli człowiekowi o wzroście 170 cm założysz dziś narty o długości 185 cm,to raczej nie stworzysz mu przyjemności z korzystania z ogólnie dostępnych stoków:cool:-no chyba ,że będzie się ślizgał:D

gdzieś przeczytałem że można lepiej poprawić technikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku - zasadniczo i generalnie masz rację :)

Ale "małe ale" jest, takie jak to, że są również upodobania i preferencje inne troszkę od naszych, jak to że kolega ma 93 kg i 8 umiejetności (!) czyli parametry spokojnie go predysponują do określonego zakresu wyboru,

w ramach którego może skorzystać tak lub siak.

Jeszcze raz - wzrost 170 ma w takim przypadku drugorzędne znaczenie - uważasz, że narciarz 185 cm, waga 80 kg, uniejetności 7 ma logicznie bardziej uzasadniony wybór narty gs 185 cm :confused:

I te "ogólnie dostępne stoki" - w Spindlerowym Młynie nie mam problemu z wykorzystaniem narty 180 cm, często i gęsto.

Zasadniczo bez ślizgania ;)

Acha - w Alpach również. Oczywiście, że nie "zawsze i wszędzie".

Pozdrawiam,

p.s. nigdy nie jeździłem na klasykach,

p.s. dobry ześlizg nigdy nie był, nie jest i myślę, że nie bedzie zły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DSoczku nie oszukuj:),ile zjazdów oddałeś na pustym stoku bezpiecznie;)Oczywiście wszystko mozna założyć na nogi i jeździć:),ale czy to ma sens,a i cena takich nart jest wyższa:DJa już dziś odpadam z gs:p,wolę coś innego:rolleyes:Ale cały czas mam w posiadaniu,ale po przygodach już wolę je trzymać w szafie:D

piszę tylko o swoich wrażeniach,a czy będziecie jeździć na 190-200 cm gigantkach,to wasza sprawa:D

Przy takich 180 cm Koledze cięzko będzie pojechać slalom na krawędzi/alpejczyk?/;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DSoczku nie oszukuj:),ile zjazdów oddałeś na pustym stoku bezpiecznie;)

No tak bez oszukaństwa to kilkadziesiąt (mówimy o dłuższej narcie).

Choć one najczęściej nie były puste kompletnie (zawsze ktoś się z boku zapląta, te kilka osób na kilometr długości:D).

Przy czym przyznam, że najczęściej to w godzinach 8 - 10.30 rano, również często trzeba udać się na ten "specjalny" stok na stoku.

Przy takich 180 cm Koledze ciężko będzie pojechać slalom na krawędzi/alpejczyk?/;)

A nie zauważyłem, że On tych nart szukał do slalomu :D;)

Dobrze, że choć mit wzrostu poniechałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...