Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wkładka heatfit - czy trzeba formować?


Doman_13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem nowe buty - head vector 100 z systemem heatfit.

Czy ta wkładka wymaga formowania na gorąco?

Buty mierzyłem w sklepie ale kupiłem przez internet bo było 250 zł tanie a w sklepie nie chcieli 100 zł opuścić.

Wypróbowałem dziś buty na stoku i moja lewa noga ma siniaka z lewej strony na podbiciu. Ból był tak silny że nie dało się stać.

Czy ta wkładka się uformuje przez obejrzenie w niej paru filmów, czy może lepiej zanieść buty do formowania?

Prawa stopa jest OK

Co zrobić z moim lewym butem żeby nie nie bolało?

Edytowane przez Doman_13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dość podobny problem co prawda bez siniaków, ale z pieczeniem i bólem krawędzi stopy. U mnie rozwiązało problem delikatne podniesienie wkładki na podbiciu. Okazało się że w tym headzie wkładka jest dla ludzi z niskim podbiciem i cały mój ciężar opierał się na zewnętrznej krawędzi stopy i stąd ból. Podczas normalnego chodzenia nie do zauważenia ale po paru zjazdach stopy dawały znać, a jazda orczykiem to był po prostu koszmar. Tu masz poglądowe zdjęcia na temat podbicia http://www.logo24.pl/Logo24/1,85825,8729095,O_dlugosci__tegosci_i_podbiciu_stop__Czyli_jak_kupowac.html mam nadzieje że to Ci pomoże bo buty poza tym jak dla mnie rewelacyjne.

Edytowane przez Jeronimo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak poradził mi kolega który miał podobnie.

położyłem buty na kaloryfer i jak były ciepłe założyłem na nogi i zapiąłem jak imadło.

W miejscu które było uciskane zmiana, tzn. nic nie uciska. Ciasno było jak dziabli ale cisno było tak samo wszędzie. Jak je zdjąłem to szpilki były odczuwalne na powierzchni całej stopy. Więc buty są dobre.

Muszą się uformować... tylko że kumplowi buty head edge z taką samą wkładką uformowały się w trzecim sezonie, wtedy jak je nałożył wprost z kaloryfera na nogi...

Gdzie na stoku kaloryfer znaleźć?

Edytowane przez Doman_13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak poradził mi kolega który miał podobnie.

położyłem buty na kaloryfer i jak były ciepłe założyłem na nogi, zapiąłem jak imadło i obejrzałem w nich film.

W miejscu które było uciskane, zmiana, tzn. nic nie uciska. Ciasno było jak diabli ale ciasno było tak samo wszędzie. Jak je zdjąłem to szpilki były odczuwalne na powierzchni całej stopy. Więc buty są dobre.

Muszą się uformować... tylko że kumplowi buty head edge z taką samą wkładką uformowały się w trzecim sezonie, wtedy jak je nałożył wprost z kaloryfera na nogi...

Gdzie na stoku kaloryfer znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja p.... idz do serwisu wygrzeją ci buty 100 razy lepiej jak chcesz a nie będziesz musiał 3 lata czekać:D mozesz też suszarką bądz opalarką probować:D tylko ze z tym 2 to delikatnie a po 2 jak cie gniota to kup suszarke do butów i jak masz buty w aucie podgrzewaj je przed załozeniem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...