Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

unifikacje .......


raksa

Rekomendowane odpowiedzi

polowa instruktorow jak nie wiecej nie robi unifikacji bylam na obozie a tm instruktorzy ucza jeszzce klasycznej jazdy ...... i tak jest na polowie obozow ......... najsmieszniej jest jak dziecko ma mocniej taliowane nartki i rozpaczliwie probuje jezdzic nozka przy nozce ....... rany czemu tak jest ...... oczywiscie kasa kasa.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unifikacje .......

Bo carving to banał. Sztuką jest świetnie jeździć we wszystkich warunkach i radzić sobie na nartach klasycznym tam gdzie trzeba włożyć więcej siły i staraań. Pokaż mi raksiu kto jeździ porządnie śmig równoległy na polskich stokach. Na carverach sie wozi dupe, "wsiadasz" na krawędzie i jedziesz jak po szynach. Ja jeżdze jedno i drugie. i z tym i z tym mi dobrze. Przy klasyku jak i przy carvingu mam jednakowo ogromny uśmiech na twarzy :-))))

A co do tematu unifikacji to masz racje. Instruktor powinien jeździć i pokazywać wszystko. Powinien być wszechstonny. Powinien umieć nauczyć NW, jazdy w puchu, ale i również royala czy elementów jazdy fun. Kolega widział unifikacje na Stubaitalu w grudniu, mówi że sie załamał poziomem.

Dlatego uwaga !!! Jeśli kotoś sie wybiera na obóz narciarski, niech najpierw zbierze info o tym kto prowadzi zajęcia. Nasze Sudeckie Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Sportów Zimowych wspólnie z TVP1 na przykład stworzyło taki teledysk - pokaz jazdy, nauki jazy w naszej szkole. Robiliśmy to pierwszy raz u nas w polskich górach, ale sądzę że wyszło OKEY :-) Wręczamy ci płytkę z pokazem i oceniasz czy chcesz wpaść pod naszą igłę instruktarzu czy nie Raksiu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unifikacje .......

Czy teledysk jest w stanie oddac zdolnosci pedagogiczne kadry, przygotowanie psychologiczne instruktorow, czy sa pokazane rozne metody szkoleniowe poszczegolnych elementow. Teledysk to pokazowka i nie wiem jaki moze miec zwiazek z merytorycznymi umiejetnosciami szkoleniowymi kadry instruktorskiej??

Pzo m-j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unifikacje .......

Oczywiście że nie może mieć związku z merytorycznymi umiejetnościami Marcinie, bo to tylko krótka 3 minutowa reklamówka. Ja sie wypowiedziałem precyzyjnie - płyta DEMO !!! A wiec mozesz dzieki niej dowiedziec sie ze nie jestesmy kapeluchami i mamy pojecie o jeździe na nartach. To nie jest filmik dydaktyczny tylko pokazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unifikacje .......

Wlasnie to moze byc mylace, ogolnie, nie znam Waszego demo, ani szkoly, wiec nie oceniam Was, tylko zasade doboru szkoly po 3 min demo. Moze byc to zebrane z 30 godz materialu i kilka skretow sie udalo ;) , nie znaczy to tez nic wobec zdolnosci pedagogicznych demonstracji, bo od samego patrzenia jeszcze sie nikt nie nauczyl (w krotkim czasie, no chyba ze 15 lat obserwowal ;)))) ), potrzebne sa wskazowki i zrozumienie ewolucji. Bo moze ktos ladnie pokazac, a na pytanie jak to zrobic rozlozy rece i stwierdzi, jakos samo wychodzi ;))))

Podsumowujac, Demo jest dobre do zapowiedzi filmu, osrodka, ale szkola do tego szkolaca instruktorow, hmmmm to za malo. Chyba lepiej wyrobic sobie dobra opinia i nia sie podpierac niz plyta demo.

Pozdrawiam m-j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

unifikacje .......

Zgadzam sie z Marcine, choc plytka z teledyskiem juz co nieco pokazuje.

No, ale ta opinie trzeba sobie jakos tez wyrobic.

A pierwszym krokiem jest zebranie ludzi-klientow na kursy, poprzez miedzy innymi plytke.

No, ale do dobrej renomy droga jeszcze daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unifikacje .......

To fakt. Macie oczywiście racje. Płytka ma tylko pomóc przyciągnąć klientów. Raksę zirytowało, ze na obozach, unifikacjach ludzie uczą tradycyjną techniką, a jeśli uczą tylko tradycyjnej to i jeżdżą tylko tradycyjnie. Dlatego podpowiedziałem jej, że może sobie rzucić okiem jak kto jeździ jeśli dana szkoła posiada płytkę demo.

Bobic masz racje, do renomy jeszcze daleko i to wielu szkołom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unifikacje .......

Chcialem tylko podkreslic rozdzial pomiedzy umiejetnoscia jazdy, a umiejetnoscia nauczania. To ze ktos jezdzi wspolczesnie, na krawedziach, czy jak to zwal nie znaczy ze nabyl umiejetnosci nauczania takiej techniki.

MOzna pewnie kilku instruktorow wykladowcow zliczyc ktorzy posiadaj nowoczesne metody nauczania instruktorow. Reszta potrafi moze dobrze jezdzic, ale juz dobrze nauczyc, to moze byc problem

Pozdrawiam m-j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...