Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór gigantowej komórki


freyjab

Rekomendowane odpowiedzi

Według porady Grześka Dendysa na poziomie zawodów amatorskich i dla osoby o dużym stopniu umiejętności jazdy sportowej /amatora/ wystarczające są sklepowe SL i GS. Pozdrawiam

Mamy zupełnie inne zdanie w tym temacie. szczerze mowiąc to jeśli ktoś jeździ juz perfekcyjnie na nartach, bez trenera ( tak panowie i panie, zdarza się) to moze nawet do wolnej jazdy kupic komórkę bo to po prostu dobra i szybka narta o innych właściwościach. Jeśli ktoś ma kasę i kupuje forda focusa ST albo Subaru imprezę WRC z potężnym silnikiem to koniecznie musi startować w zawodach ? Przyjemnosc z jazdy juz sie nie liczy ?

Moje zdanie :

Jeśli uważasz ze wyrosłaś juz ze sklepówki i masz na tyle umiejętności by okiełznać zawodniczą dechę i chcesz się pościgać, nawet amatorsko to bierz komórkę - spodoba Ci się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do tematu.

A co polecacie do zawodów typu Family Cup , ew. Amatorskie MP w slalomie gigancie? Jestem przed zakupem jakiegoś sprzętu - mam 183 cm, 80 kg. Obecnie śmigam na Headach Magnumach 170, ale to nie jest dobry sprzęt na zawody.

Podpowiedzcie coś koledzy i koleżanki:)

Moim zdaniem na amatorskie zawody typu Falily Cup najlepsze będą narty z mniejszym promieniem niż fis'owskie komórki najlepiej cos koło 17m. Giganty ustawiane na tych zawodach maja niewiele wspólnego z gigantami fis poza nazwą w zazadzie jest to cos pomiedzy giganerm a slalomem. Z powodzeniem starkuja na nich zawodnicy na nartach typu RC ale jeden warunek narty musza być bobrze przygotowane. I to jest tez przestroga dla amatorów kupujących "komórki" trzeba mić dobry serwis bo serwismeni z wypożyczalni "na stoku" moga sobie nie poradzić z serwisem komorki.

Edytowane przez janusz35
wyrazówka miało być mniejszym a wyszło większym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na amatorskie zawody typu Falily Cup najlepsze będą narty z większym promieniem niż fis'owskie komórki najlepiej cos koło 17m. Giganty ustawiane na tych zawodach maja niewiele wspólnego z gigantami fis poza nazwą w zazadzie jest to cos pomiedzy giganerm a slalomem. Z powodzeniem starkuja na nich zawodnicy na nartach typu RC ale jeden warunek narty musza być bobrze przygotowane. I to jest tez przestroga dla amatorów kupujących "komórki" trzeba mić dobry serwis bo serwismeni z wypożyczalni "na stoku" moga sobie nie poradzić z serwisem komorki.

To juz chyba SG tylko ma więcej niż 27m ;) Wiem, pewnie chodziło Ci o mniejszy , wyrazówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że wiekszość zawodników jeździ na najdłuższych slalomkach czyli 165, czasami 170. Zdecydowana przewaga 165, w związku z tym promień w okolicach 12/ 13 m.

I według mnie to najlepszy wybór.

Chyba nie warto wywarzać otwartych drzwi? Sam kupiłem w zeszłym roku 182 i promień 18m. Bez sensu, teraz używam jej do jazdy codziennej, a katuję 175i 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...