Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

poprawianie warunkow na stoku


cossie

Rekomendowane odpowiedzi

no j.w., na niektorych stokach jest tak , ze np o 16 wjezdza ratrak, (np na mosornym nawet zamykaja, a np na zadziale i dlugiej odgradzaja polowe i ratrakuja(pozniej druga polowe)), pisze bo z braku czasu i niecheci do stania w kolejkach jezdze glownie wieczor i dzis bylem na kotelnicy i byla wielka ho....a- muldy polmetrowe, piszcie co myslicie o ratrakowaniu stoku w ciagu dnia i gdzie sie jeszcze taka praktyke stosuje zebym mogl sobie fajni pojezdzic wieczorem, pleeze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawianie warunkow na stoku

xnoowee- co powiesz na to?!- wczoraj na kotelnicy wyjezdzam krzeslem i patrze, a tu z dolu zasuwaja 3 ratraki(to bylo gdzies kolo 18), juz bylem happy, ze sobie fajnie pojezdze, ze wyratrakuja, ludzie przede mna na wyciagu wydaja okrzyki radosci... i co????- te hamy wyjechaly sobie na sama gore i poszly na piwo do knajpy, a ludzie musieli sie wozic po polmetrowych muldach(a ile przy tym bylo wypadkow...), ehhhhh, oto Polska wlasnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawianie warunkow na stoku

ehhhh cossie... szkoda gadać. Gdyby nie ten kapitalizm, to byłoby tak jak mi to ojciec opowiadał, gdy był na Kaukazie w 1982 roku. Kupowało sie butelkę wódki (oczywiście względnie, bo można załatwić albo rozrobić :P), dawało sie wyciągowcom i śmigało się cały dzień, a oni tymczasem leżeli do góry nogami. Gdzieniegdzie i w Polsce też tak było. Jak widać po tym co napisałeś, nie zaszliśmy zbyt daleko...

Druga sprawa jeśli chodzi o przygotowanie to brak profesionalizmu. Ludzie którzy to robią powinni być szkoleni jak ratrakować. U mnie cossie znam nawet problem w szczegółach. Trasa FIS z samego rana gdy robię na niej pierwszy ślad wygląda okey wizualnie - dywan po ratrakach, ale jak sie przejedziesz to np wychodzą grudy. Wyjaśnienie jest proste, jeżdżą zbyt szybko maszynami i frez (taki wałek z nożami na tylnym lemieszu) nie nadąża rozdrabniać grud powstającch pod gąsienicami. A dlaczego jeżdżą szybciej - bo na wyższym biegu mniej pali i jak sie ma samochód na rope to można sobie codziennie spuścić z baku tak z 10 litrów, mieć na własne potrzeby albo sprzedać kumplowi, który też ma auto na rope i mieć na browar albo wóde. Tak... teraz Polska kochani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawianie warunkow na stoku

Macie racje po prostu ludzie nie dorośli jeszcze do kultury ...już nie wiem jak pojetej-wąsko a może szeroko?......Na kotelnicy mnie zdenerwowali tym, że gdy przychodzi 16.OO przestaje chodzic jedna nitka na górnych orczykach i to ta dwuosobowa pod pretekstem ze cos się zepsuło akurat 4 dziń z rzędu i myślą że człowiek tak głupi i nie domysli się że "jeśli wcześniej ruch był taki że była ciągle kolejka na 10 minut to teraz gdy sie z mniejszył możemy wyłączyć 1 nitke i kolejka bedzie taka sama ...stali przedtem teraz tez postoja a my zaoszczedzimy..........jak mnie takie prostactwo wk....... juz tam nie pojade z resztą i tak nie ma gdzie jeździć zęby nie trzeba było sie odpychac kijkami non stop.

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...