Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobór narty i jej długości


Nadgob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę was o wsparcie przy zakupie nowych nart - mam dylemat co do modelu i długości nart

1. Mężczyzna

2. 46 lat

3. 96 kg

4. 186 cm

5. Jeżdżę od 5 sezonów, regularnie szlifuję stoki Beskidu - Wisła czasami Harenda, Białka opcjonalnie od tego roku Austria

6. 5-6

7. 90

8. Crossfire 176 crossmax 170 Progresor 8 170

9. ze względu na wiek i zużycie elementów niewymiennych preferuję "sportową rekreację"

10. z wymienionych nart najlepiej się czułem na Salomonach i szukam dobrej uniwersalnej ( niemęczącej) narty

wydaje mi się , że opisane poniżej są ok. ale... problem że moja wiedza jest czysto teoretyczna a mój budżet pozwala na zakup tylko jednej pary .

proszę o pomoc w doborze narty i jej długości

- K2 Charger 174 cm

- Voelkl RTM 77 176 cm

- Fischer Progresor 9+ 175 / Viron 6.6

- Dynastar CONTACT CROSS + NX12 Fluid - 178 cm

- BLIZZARD G FORCE SONIC 174 cm

- Head ICON TT60

- Head PEAK 78 177cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaproponowałbym Ci kolejność:

1. BLIZZARD G FORCE SUPERSONIC 174 cm odpowiednia szerokość pod butem na nasze polskie stoki (rozjechane), ale rozważyłbym długość 181 cm ze względu na Twoja wagę (do 85 kg można dyskutować, powyżej niestety pozostają w zasadzie tylko topowe modele w dłuższym wydaniu) i tu nie masz się co obawiać, że będą za długie, będą za to na pewno stabilniejsze i przewidywalne - to nie są slalomki!!! Dlaczego tak je chwalę - bo sam je mam z sezonu 08/09i jestem bardzo z nich zadowolony.

2. K2 Charger 174 cm - nic dodać nic ująć, maiłem możliwość testowania ich oraz Reconów w Rokietnicy super, ale bez tego pazura co Blizzardy

Pozostałych nie znam, ale te dwie narty są na drewienku w przeciwieństwie do np. Head'a, po za tym są nieprzekombinowane jak np. Fischer Progresor 9+ gdzie na prawdę trzeba być profesjonalista, że móc je wykorzystać.

pozdrawiam

Mizar_NT

P.S.

ZIMO ZAP.....!!

Edytowane przez JC
Korekta słownictwa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...