Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty poziom 6


lyskonzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jako, ze to moj pierwszy post tutaj, to wypada sie przywitac ;) Chcialbym zakupic w tym roku sprzet narciarski, a z tego co wyczytalem na forum, powinno sie zaczac od wyboru butow. Wiem, ze wszytsko polega na tym, zeby but byl wygodny, ale najpierw powinno sie wiedziec, mniej wiecej w jakich butach sie rozgladac :P Moj wzrost ok 1.70 m, waga pewnie koło 70-72 kg. Jak w temacie poziom miedzy 6 (dalem 6, bo rzadko mialem okazje, jezdzic na muldach i puchy, wiec nie wiem jak sobie bym poradzil ;) ). Narty hmm sam nie wiem, tyle tego jest. Poki co, jezdze tylko na przygotowanych trasach, ale moze za rok, za 2 sprobuje wyskoczyc poza traske i dlatego ciagle sie wacham, ale sklaniam sie raczej ku jakims typu all-mountain (no bo po 2-3 sezonach zmieniac narty z race na all-mountain, chyba bezsensu). Flex nie mam kompletnego pojecia (chyba w okolicy 90+ powinno byc). Jak widac jestem noga w temacie sprzetu, do tej pory tylko wypozyczalem narty i buty. Stad prosba o porade, jakies przydatne uwagi. Za kazda bede bardzo wdzieczny Pulap cenowy : mam zamiar kupowac tak pewnie luty/marzec jak jakies przeceny juz beda, wiec na buty tak 700 zl (teraz pewnie ponad 1000 kosztuja buty z 2012, ale licze przecene :P moze zbyt naiwnie 30%, ale jakis punkt odniesienia musi byc). Aaa no i chyba wazny jest rozmiar butow w jakich chodze (z reguly 42). Jesli czegos nie podalem, a co jest wazne, napiszcie to dopisze. Wiem, ze w butach chodzi o dopasowanie, ale chodzi o pewien punkt odniesienia, wiec zglaszam sie do Was, ekspertow. Z gory dziekuje za wszytskie podpowiedzi !! Podsumowujac narta glownie na trase i sporadycznie wyjazd poza (pewnie im umiejetnosci wieksze tym wiecej, ale trzymajmy sie wersji 70-30), wiec i buty, zeby byly odpowiadaly do takiej jazdy ;) ).

Pozdrawiam.

@edit Jezdze od 8 sezonow, regularnie co roku od 4. Wiem, ze moja jazda nie jest dokonala, wiec bede sie staral czynic postepy. Preferuje raczej sredni skret, staram sie jezdzic dynamicznie. Czy bede sporo jezdzil ? Jak finanse pozwola, chce spedzac 10+ dni na stoku w roku. Wiosen na karku 20 :P Co do przymierzania butow itp jestem swiadomy, ze to jest najwazniejsze kryterium, ale chcialbym miec chociaz kilka modeli wstepnie wybranych, zeby w sklepie mi nie wcisneli czegos, co zupelnie nie bedzie odpowiadac moim preferencjom.

Edytowane przez lyskonzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nikt nie potrafi Ci pomóc, pomimo, że napisałeś bardzo dużo informacji to jednak jest zbyt mało, żeby konkretnie Ci dobrać sprzęt o odpowadających parametrach. Moim zdaniem powinieneś określić się czy jesteś ambitny? czy będziesz sporo jeździł, czy pstęp w jeździe robisz? jak długo jeździsz i jak sobie radzisz na stoku, jakim stylem - weźmiesz buty o większej twardości jeżeli będziesz chciał jeździć bardziej dynamicznie, sportowo.

prawda jest taka, że nikt za Ciebie nie wybierze butów, nie ma tak łatwo. Moja rada to w sklepach przymierzać obówie wielu producentów, o różnym flexie - zblizonym. Wtedy będziesz w stanie podpasować pod siebie buta. Co do zakupu to tak jak napisałeś, po sezonie slepowym i najlepiej upatrzonego wcześniej buta kupić przez sieć.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to pewnie po swietach zrobie sobie przechadzke po sklepach sportowych i poprzymierzam (jesli ktos z poznania, korzystal ktos kiedys z gieldy sprzetu zimowego w pzn, tam kolo przystanku wielkopolska - http://nartypoznan.pl/, tam mi najlepiej doradza ?). Zostala kwestia jedna, flex. Sadzicie, ze 90-100 bedzie odpowiedni ? Wiem, sprawa indywidualna, zalezy jak chcesz jezdzic, ale podalem chyba dosc duzo informacji dot mojej jazdy i kierunku jej rozwoju, zebyscie mogli cos poradzic ;) Odwoluje sie do Waszego doswiadcznia. I jednak jakies modele orientacyjnie, ktore molgbym przymierzyc, a nie wybirac w ciemno, moglibyscie podac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

W kwestii zakupu/dobrania butów w Poznaniu to gorąco polecam Pana Piotra ze Ski Team-u przy Bułgarskiej...oceni stopę, doradzi... choć ekipa z Giełdy Narciarskiej to też doskonali fachowcy... sam buty kupiłem właśnie u Nich... zresztą nie tylko buty:smile:

Radziłbym jednak skorzystać z Ich pomocy w godzinach mniejszego natężenia ruchu, tj. w godzinach okołopołudniowych dnia powszedniego... w weekendy mają mnóśtwo klientów i mogą nie zająć się Tobą jakbyś sobie tego życzył (zresztą jak wszędzie):happy:

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jednak jakies modele orientacyjnie, ktore molgbym przymierzyc, a nie wybirac w ciemno, moglibyscie podac.

Nie da się podać konkretnych modeli - to nie narty.

Buty różnią się szerokością skorupy, proporcjami tej szerokości pomiędzy przodem stopy a piętą, szerokością miejsca na piętę i jego kształtem, wysokością miejsca na podbicie, objętością cholewki i całego buta, pochyleniem cholewki do przodu i możliwością tego pochylenia na boki.

Za dużo zmiennych.

Poczytj więcej o doborze butów - wyszukiwarka pomoże.

Wejdź do dobrze zaopatrzonego sklepu i mierz wszystko co mają pomiędzy flex 80 a 100.Pół numeru wyżej i niżej, niż wychodzi z pomiaru stopy - firmy czasami inaczej robią połówki. Porównuj odczucia.Nie wybierz zbyt dużego czy obszernego. Im więcej przymierzania, tym większa szansa, że dobrze wybierzesz.

Powodzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...