Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Technika artystyczna ;)


Kloncze

Rekomendowane odpowiedzi

Elo. Widziałem kilka razy na stoku w Kielcach, jak jakiś Pan robił różne akrobacje na nartach. Nie polegały one na jakiś wyskokach. Robił różne rzeczy np. podnosił jedna nartę w górę potem krzyżował nogi i jakoś wykonywał skręt obracając się o 180 stopni z tym że ta druga narta dotykała tylko czubkie śniegu :D Może to wyda Wam się dziwne ale prawdziwe. Z początku myślałem że koleś jest pijany ale okazało sie że nie. Może to jest jakiś nowy styl Jazdy?? Umie ktoś tak jeździć bo bardzo chciałbym się tego nauczyć. Taki szpan ;) A może już ktoś to widział.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika artystyczna ;)

Są to tak zwane elementy jazdy akrobatycznej. Można nawet przeczytać jak się niektóre z nich wykonuje w programach nauczania nartarstwa zjazdowego w różych rocznikach. Skręty royal, fuzzy, charleston, ... itd do tych właśnie elementów jazdy należą. To co ty widziałeś nawet nie jest dość trudne. Wystarczy trochę poćwiczyć! A więc nie jest to nowy styl jazdy, bo jazda akrobatyczna ma długą historię.

..:: Pozdro ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika artystyczna ;)

oldschool, stary ale piękny ski balet. W latach 80tych byla nawet na rynku polska książka z ilustracjami - może ktoś ma, dam każdą kasę.

Wtedy byłem młody i nauczyłem się paru prostszych sztuk, czyli royale, crossover i legbreaker, ale świat się zmienia i trzeba było zacząć fruwać... Naukę baletu trzeba zacząć od royale czyli skrętu wyłącznie na górnej narcie. W każdej z ewolucji trzeba potem skorzystać z tej umiejętności. Crossover polega na skrzyżowaniu w czasie jazdy nart, przeniesieniu ciężaru z narty dolnej na górną (tą po złej ztronie:)) i wyciągnięciu narty dolnej. Leg breaker to następny krok, polega na zrobieniu energicznego crossovera w którym obracamy się na górnej narcie.

Jak uda ci się złożyć te trzy elementy w jednym przejeździe ludzie oniemieją (mi się nigdy ie udało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Technika artystyczna ;)

Niestety, ten sport zaginął praktycznie, ja tez zostawiłem ten rozdział za sobą...Chętnie tą książeczkę bym tylko dorwał ze względu na zainteresowanie historią freestyle. Teraz jest czas NEWSCHOOLU, trzeba fruwać, kręcić się narty wpowietrzu stylowo łapać, wysoko, daleko i pieknie. Takich zapaleńców trochę znajdziesz na www.ski2die.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...