Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fis masters 2012/2013


spi630

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany dyskusją na temat naszych zawodów mp amatorów, chciałem zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w zawodach fis masters. kalendarz jest tu

http://www.fis-ski.com/data/document/fiscalendar2013.pdf

http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/masters/

wystarczy wyskoczyć do rokytnic albo pecu by poczuć się lepiej. za wpisowe 15euro ma się dobre zawody na twardym stoku i z dobrą obsadą. jak uzyskać licencję fis masters opisywałem tu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/12085-FIS-Masters?p=116522&viewfull=1#post116522

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku masz rację ja tylko czekam jak będę mógł wystartować , teraz niestety jeszcze mi wiek na start nie pozwala.

Fis masters to już klasa wyżej jak AMP.

Szkoda tylko że nie ma bliżej zawodów, ale w zasięgu są zawody na Słowacji i Czechach.

Patrząc na kalendarz fis masters i AMP to trzeba popracować nad slalomem bo zapowiada się ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

fi masters

Marku masz rację ja tylko czekam jak będę mógł wystartować , teraz niestety jeszcze mi wiek na start nie pozwala.

Fis masters to już klasa wyżej jak AMP.

Szkoda tylko że nie ma bliżej zawodów, ale w zasięgu są zawody na Słowacji i Czechach.

Patrząc na kalendarz fis masters i AMP to trzeba popracować nad slalomem bo zapowiada się ciekawie :)

-Czy są wymagania odnośnie sprzętu; t.j. długości nart [ w przeszłości czytałem, iż dla mężczyzn to min. 180cm]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Czy są wymagania odnośnie sprzętu; t.j. długości nart [ w przeszłości czytałem, iż dla mężczyzn to min. 180cm]?

Przepisy mastersów w tej materii mówią:

EQUIPMENT RULES - CONTROLS

a) Rules for skis, plates, boots

Referring to “FIS Specifications for Competition Equipment” the following

Equipment Rules are the most important to MASTERS Racing:

Minimum Ski Length and Radius

For MASTERS Racing Minimum ski length and radius are recommendations

(except: Ski length for Super-G)

a) Slalom: Length: Men: 165 cm -

Ladies: 155 cm -

b) Giant Slalom: Men: 185 cm – 5 cm tolerance = 180 cm

Radius 27 m

Ladies: 180 cm – 5 cm tolerance = 175 cm

Radius 23 m

c) Super-G: Minimum ski length is mandatory, radius recommended:

Men: 185 cm without tolerance

Radius 27 m

Ladies: 180 cm without tolerance

Radius 23 m

In regard of the last sentence in rule MA 4) COURSES” Giant Slalom Skis may

be used in Super-G.

For all events:

- No length, width or ski radius restriction for Ladies above 55 and Men above

65 years of age.

czyli dla facetów do giganta min 185 (tolerancja do 180) promień min. 27m. Chyba że masz już 65 lat to nie dotyczą cię żadne przepisy. W praktyce nie spotkałem się w Czechach z jakąkolwiek kontrolą sprzętu. Jakie są zwyczaje bardziej na zachód nie wiem, mam nadzieję że się w tym roku przekonam bo planuję Maria Alm w Austrii i Megeve we Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...