Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic SL9 - dlugosc


guga

Rekomendowane odpowiedzi

Atomic SL9 - dlugosc

SL9 są wystarczająco sztywne żeby przy twojej masie i wzroście dawać frajdę nawet w długości 150 cm - takie ja bym polecał tobie. No chyba, że czasami chcesz pojeździć trochę w puchu, trochę pociąć gigantem, to wtedy przy twoim wzroście 160-ki stworzą "namiastkę" freerideowej-gigantówki (hyhyhy - jeśli coś takiego istnieje - podobnie jak sportowe jeepy) ale upieram się że 150 cm w zupełności starczy, no chyba że tęsknisz za "old schoolem" ;) - to też argument dla 160 cm. W zeszłym sezonie jeździłem przez 3 dni na atomicach z jakimś kosmicznym patentem dającym buta 80 mm nad śnieg. Miały 140 cm długości a ja z moim 1,85 m i 86 kg miałem na nich fuuuuuntastyczną jazdę :)))

Acha - zapomniałbym. Rozmawiamy o gustach a nie o jedynie słusznej drodze, więc i tak zrobisz co zechcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic SL9 - dlugosc

Co jest Panowie. Bezpłatnie tylko krytyka, a porady to już: przyjdź, zaplać, pomyślimy? Ech ten PZN - dobrze, że chociaż na stoku można wam nosa utrzeć (żeby wszyscy chociaż tyczki potrafili jeździć). Może umówimy się na jakiś sparing, najlepiej 3-bój: tyczki, off peast, fun park. No tak, ale zaraz usłyszę, że FIS ani PZN czegoś takiego to nie mają.

No nie taka jest idea forum, nie taka.

PS

A z gigantem na SL9 faktycznie się zapędziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic SL9 - dlugosc

szkoda, ze nie ma 155, zeby pogodzic wszystkich;)

na 150 na pewno fajnie bedzie Ci sie jezdzic fun, czy krotki skret na twardym sniegu. Obawiam sie jednak ze juz przy troche gorszych warunkach narta bedzie Ci sie zakopywac-waga robi swoje. Te dodatkowe 10cm da tez duzo jezeli zechcesz pojechac troche szybciej dluzszym skretem (niekoniecznie gigantowym ;)

160 bedzie bardziej uniwersalna. Wlasciwie teraz narte dobiera sie bardziej do wagi i stylu jazdy niz wzrostu. Jezeli nie jestes maniakiem funu to wybralbym na Twoim miejscu 160 (nie mam nic przeciwko funowi-wrecz przeciwnie) .

Jak Cie kreci fun to wybierz 150

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic SL9 - dlugosc

ja tylko taki skromny wrzucik...

wiadomo przeca, że SL9 to narta z grupy "toys" ... cos jak w nowej raklamie 407-ki.

wiec jak ktoś ją kupuje to niech się nie martwi - "freeride" w 20cm puchu obok trasy pojedzie, "giganta ;)" tez pojedzie .. i sobie "poskręca" jak się patrzy...

przy wyborach z takiej półki naprawde nie ma się o co martwić - jak to się mawia potocznie: "i tak nie odczujecie żadnej różnicy"

a jak ktoś chce od narty czegoś więcej ... to i tak nie kupi SL9 - bo to najzwyczajniej w świecie L.I.P.A. ;))

zdrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic SL9 - dlugosc

Może już wróć go tych GS9... nigdy nie zrobisz z SL o prominiu 11m narty allroundowej! SL9 nadają się świetnie do krótkich, carvingowych skrętów bez wkładania dużej siły. Taka amatorska slalomka:) A długość, to zdecydowanie 150 (!!!). Ale najlepiej, jeśli masz kase, kupuj dwia pary; GS i SL. Tylko trochę głupio będzie tak z dwoma kompletami na stok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic SL9 - dlugosc

Dwie pary niczego nie załatwią :-) GS I SL dadzą pełną satysfakcjętylko na przygotowanym stoku. Jeśli juz sięgamy po "osobne narzędzia" to wypada mieć jeszcze "sugar daddy" albo innego "bandita", no chyba, że ktoś uważa że jeżdżenie poza trasą jest czymś gorszym? Nie wspomnę o fun parku bo ten do spółki z off peastem idzie OD BIEDY pogodzić jedną parą. Mimo wszystko wychodzi, że MINIMUM to 3 PARY ;-) Ktoś jest innego zdania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic SL9 - dlugosc

eee..., miniumum z 10 par. Chyba nie wyjdziesz na stok z tymi samymi deskami rano co popołudniu. Oczywiście do każdej pary inne buciki, kije, kask, gogle.... Tylko jeszcze jakieś fajne autko by się przydało żeby się z tymi wszystkimi gratami zabrać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...