Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puy Saint Vincent - był ktoś? opinie?


matej91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam państwa. Poszukuję informacji na temat tego regionu, mianowicie Puy Saint Vincent. Szukałem w googlach, ale mało opinii, ciężko coś wywnioskować. Może ktoś był, słyszał? Jakieś doświadczenia lub opinie? Chętnie usłyszę każdą informację nt tego miejsca. Pozdrawiam i dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Mam propozycje wyjazdu właśnie do PSV. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o tym rejonie, czy to nie jest przypadkiem jakiś mniejszy ośrodek mocno odstający od innych? Do tej pory za granica miałem okazje pojeździć w Italii na marillevie/madonnie, civettcie oraz val di fiemme - cavalese. Masz może jakieś odniesienie do tych ośrodków? Mi w każdym z nich sie podobało. Wymagam głównie dobrej infrastruktury i dobrze przygotowanych tras. Nie wymagam za to jakieś ogromnej liczby tras, bo jestem typem, gdzie jeśli jedna trasa mi podpasuje mogę katować ją długi czas :) Z góry dzięki za odpowiedź oraz pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będę w stanie ci pomóc. Co prawda w twoich ośrodkach nie byłem ale w ostatnich latach mam na rozkładzie Val Gardene, Arabbe, Alte Badie, Ischgl czy 3 doliny. Co do samego PSV to też miałem wątpliwości bo ośrodek mały ale przekonały mnie trzy wyjazdy do wspomnianych w poprzednim poście miejscówek. Jednak mimo wszystko PSV zaskoczyło na plus. Mieszkaliśmy w Station 1600 tuż przy stoku, mieszkanka oczywiście malutkie ok 20m2 ale to nam zupelnie nie przeszkadzało, całkiem schludnie urządzone. Same PSV trudno porównać z regionami o których piszesz czy z tymi w których sam byłem bo jest on zdecydowanie mniejszy choć większość infrastruktury sprawia dobre wrażenie. Kanapy z reguły 4-osobowe, w dobrym stanie, całkiem wygodne. Oczywiście są również orczyki czy starsze dwuosobowe krzesło ale dominują wspominane, dość nowe krzesła.

Co do samych warunków narciarskich to trasy mimo, że nie ma ich setek kilometrów są codziennie świetnie przygotowane, a zjazdy czerwonymi Coqs, Clos d'Aval, Bergerie czy Bartavelles sprawiają dużo przyjemności i można się wyżyć do woli bo ludzi nie było aż tak dużo, mimo okresu sylwestrowego. Na stoku kilka barów, ceny typowo francuskie (cheesburger + frytki -9 euro, frytki - 4, panini - 4, duże piwo 5,5). Na plus również na pewno to, że nawet koło 15 trasy nie były zmuldzone, jedynie na bardziej stromych odcinkach trochę wyślizgane. Czarne trasy niestety nie są przygotowywane, więc mulda na muldzie. Ja za takimi "atrakcjami" nie przepadam więc oprócz jednego zjechania każdą odpuszczałem je. PSV jest dość dobrze położone i całkiem sprawnie i szybko można dostać się do Serre Chevalier (gorąco polecam!) czy Montgenevre. Do San Sicario czy Sestriere ok 1,5h, samochodem myślę, że w 1h można by się uwinąć. Najlepsza opcja to zjeżdżanie najdalej do Station 1600 bo poniżej było zdecydowanie więcej ludzi + szkółki narciarskie. Supermarket w Station 1400, w tzw Titanicu. Do tego na naszym poziomie 1600 przy budynku Dame Blanche była piekarnia i mały sklepik gdzie można było kupić pieczywo (bagietka na dole 0,7, do góry 0,9 ).

Sam wyjazd uważam za bardzo udany bo mieliśmy genialną pogodę, poza Nowym Rokiem gdzie było zachmurzone i pod koniec dnia zaczął padać śnieg, pozostałe dni, pełna lampa. Także na prawdę super pojeździliśmy i jesteśmy gotowi na lutowy wyjazd do Tignes. Powiem szczerze, że nie miałbym nic przeciwko pojechaniu tam jeszcze raz.

Potrzebujesz coś więcej, pytaj.

Pozdrawiam, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Właśnie wróciłem z wyjazdu do Włoch z tej organizacji. Były to najlepiej spędzone ferie w moim całym życiu. 2 tygodnie jeżdzenia na na nartach non stop na super trasach. Jednak najlepsze były mega imprezy wieczorami do samego rana, genialni dj i mnóstwo niesamowitych ludzi. Już teraz dogaduje się z znajomymi żeby wyjechać znowu w przyszłym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...