Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic redster sl d2, EDGE czy ST ?A może jeszcze coś innego?


skimoto57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bardzo proszę o opinię i poradę który z tych modeli Atomica mam wybrać. Jeździłem ostatnio na Salomonach 24 Daytona 169cm (180cm,84kg). Niestety to nie było to czego oczekiwałem.Postanowiłem "przesiąść się" na twardsze i bardziej wymagające slalomki. Wczoraj miałem okazję pojeździć na Atomicach redster d2 sl 165cm. Rewelacja! Ale...... Wydaje mi się że lepiej czułbym się na 160cm(mniejszy ciężar nart i bardziej skrętne). I pytanie jakie są istotne różnice w stosunku do niższych modeli Edge i ST( poza ceną oczywiście). Może dla mnie -zaawansowanego amatora- lepszy byłby na początek jeden z tych dwóch modeli? A może jeszcze coś innego...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, sorki że się wcinam bo to tak na pół w temacie ale ocenianie kogoś czy jest zaawansowany czy nie po tym "ile lat" jeździ to lekkie nieporozumienie... To tak jakby oceniać umiejętności kierowcy po tym ile lat jeździ samochodem... A chyba ważniejsze jest ile km przejechał...??? Nie żebym sam jeździł od roku, ale zdarzało się, że w jednym sezonie śmigałem więcej niż większość moich kumpli przez 5. Ps. nie wiem jak SL ale Atom Redster GS bajka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeździłem na Edge SL 165 cm - fajna narta jak ktoś lubi pokręcić slalomem i dość łatwa, szybki się zaadoptowałem. Dla mnie przyjemniejsza od d2 SL, nie wali tak po nogach a swoje trzyma. Roker jest na tyle ciekawy ze zciesnia skret przy większym pochyleniu do przodu - o mało nie fiknąłem przez kolano. Na GS nie jeździłem bo wszystkie były w użyciu. Ale Edge SL polecam, w przeciwieństwie do Ti, które totalnie mi nie leżały. Dodam że z SL to aktualnie dobijam stare SL9.

Ps. przez ten rocker to zastanawiam się czy jeszcze lepsze nie byłby 171 cm ...

Edytowane przez dembus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzojo jak kolega ma 180cm wzrostu i chce śmigać na sl 160cm pytanie Boogie wydaje się być zasadne a nic nie wspomina,że chce smigać fun pomijając te lata i kilometry średnio w roku 15 dni przez 10 lat to i tak jest nie mało ta sl-ka nie mniej jak 165cm pozdro :smile:

Tak, tak, ogólnie zgadzam się i sam wcale nie uważam się za jakiegoś mega specjalistę, trochę pokory trzeba mieć ;-) , niedawno złamałem palucha bo glebnąłem na muldach, Rictory i fantazja mnie poniosły. Też zastanawiam się nad zmianą slalomek ze 160 na dłuższe (177/85) Chodzi mi tylko o to, że nie zgadzam się z tym, żeby "zaawansoawnie" oceniać po tym "ile lat" się jeździ ponieważ znam ludzi którzy mają po 35 lat, jeżdżą całe życie a i tak są "kołkami". Inni po 5 potrafią dużo więcej. Nie z każdego zrobisz Messiego ;-) . Ważniejsze chyba jest to jak intensywnie jeździmy, jak bardzo chcemy się uczyć i robić postępy- rozwijać się. Ale to TYLKO moje zdanie :-) . Sam muszę koniecznie obczaić w tym roku D2 SL. Aktualnie śmigam na Elanach Waweflex SL - lekka, zwinna, bardzo ją lubię. Ale pociąga mnie coś ostrzejszego, SLX albo właśnie D2 SL. I jeśli zdecyduję się zmienić to na 90 % na którąś z nich i na trochę dłuższą, ale na pewno nie na dłuższą niż 165.

Pozdro ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to mogę śmiało polecić te Elanki Waweflex SL (o ile nie ma to być jakaś mega super duper hardkorowa jazda uchem po stoku 500 km/h), albo SLR (tańsze a fajne, to podobno siakieś instruktorskie wcielenie SLX-a, z pojedynczą warstwą tytanu (czy jak to się tam nazywa ;-) - tak mi jeden śpecu mówił, ja nie wiem). Na moich SL (160) śmiga mi się super, ale kumpla który waży 100 trochę na nich miotało. Sam jeździ od tego roku właśnie na tych SLR 165 i zadowolony, kupiłem mu w Warszawie w sklepiku Górczewska/Plocka roczne używki w super stanie z grubaśną krawędzią za 700. Też się bryknąłem i o ile nie aż tak zwinne jak moje SL, to jednak stabilniejsze... Na pewno warto spróbować. Wcześniej nie byłem fanem Elana, ale jestem od zeszłego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...