Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co myślicie o tych butach dla kobiety ?


Krzych79ski

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za seria x-line, warta polecenia ?

Witam

To praktycznie linia M ze zmienioną grafiką i innymi klamrami. Grafika butów jest dopasowana do skicrossów z tego rocznika.

Mam o rok starsze M11 i jeżdżę do dzisiaj.

Rozumiem, że buty mają być dla dziewczyny? Jeżeli mierzyła i jest zadowolona z dopasowania to można spokojnie brać.

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To praktycznie linia M ze zmienioną grafiką i innymi klamrami.

Rozumiem, że buty mają być dla dziewczyny? Jeżeli mierzyła i jest zadowolona z dopasowania to można spokojnie brać.

Czyli rozumiem, że linia M jest dobra i godna polecenia?

Tak dla dziewczyny. Mierzyła i buty są bardzo wygodne, tylko zastanawiam się czy nie za twarde. Celowaliśmy w flex 80-90, ale trafiły się te w dobrej cenie i bardzo wygodne. Jest wysportowana ale waży tylko 50kg.

Kolega Boogie w innym wątku zaleca tutaj buty 50-70 max. Natomiast inny użytkownik w tym poście: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16572-Fischer-Superior-czy-World-Cup-160cm-czy-165cm?p=163848&viewfull=1#post163848 pisze, że buty powyżej 100 na pewnym etapie hamują postępy (akurat tu mowa o butach dla mnie), ale niestety nie podał żadnych argumentów.

Jak mam się do tego wszystkiego odnieść? Czy za twardy but może zahamować postępy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że linia M jest dobra i godna polecenia?

Tak dla dziewczyny. Mierzyła i buty są bardzo wygodne, tylko zastanawiam się czy nie za twarde. Celowaliśmy w flex 80-90, ale trafiły się te w dobrej cenie i bardzo wygodne. Jest wysportowana ale waży tylko 50kg.

Kolega Boogie w innym wątku zaleca tutaj buty 50-70 max. Natomiast inny użytkownik w tym poście: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16572-Fischer-Superior-czy-World-Cup-160cm-czy-165cm?p=163848&viewfull=1#post163848 pisze, że buty powyżej 100 na pewnym etapie hamują postępy (akurat tu mowa o butach dla mnie), ale niestety nie podał żadnych argumentów.

Jak mam się do tego wszystkiego odnieść? Czy za twardy but może zahamować postępy ?

Buty są sztywne.

Były tutaj toczone dyskusje w temacie sztywności butów i były dwie szkoły:

- sztywność buta powinna rosnąć wraz z umiejętnościami, sztywne buty tylko dla ekspertów.

- sztywne buty w niczym nie przeszkadzają, byle były dobrze dopasowane.

Trudno powiedzieć, która jest jedynie słuszna.

But powinien być na tyle sztywny, aby cholewka stawiała wyraźny, rosnący opór przy mocnym nacisku na język, a skorupa nie odkształcała się w okolicach kostek. Powinien być na tyle elastyczny, aby cholewka dawała możliwość pewnego ugięcia do przodu i ruchu nogi w stawie skokowym. To jakiś, dość spory zakres sztywności i nie da się podać konkretnej wartości flexu dla konkretnej wagi, zwłaszcza, że nie jest to parametr ściśle zdefiniowany i porównywalny pomiędzy różnymi producentami.

Myślę, że flex 70 -80 spokojnie by wystarczył, ale trudno powiedzieć że 100 to na pewno za dużo.

Niech dziewczyna spokojnie przymierzy, spróbuje czy jest w stanie ugiąć cholewkę. Jeżeli będzie bardzo sztywno to szkoda się męczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...