Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Slalomki Dynastar oraz Head


andrz18ej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, bądź Panie mam problem z doborem nart, mianowicie chce kupić slalomke głównie pod zawody gdyż od przyszłego roku chce spróbować swoich sił w zawodach, ponieważ robiłem kurs pomocnika instruktora i jeździłem na tyczkach i wychodziło mi to lepiej niż dobrze, a z egzaminu 10/10 i dlatego chce się sprawdzic. I teraz mam problem, bo każdy poleca Heada, że to świetna narta. Nie miałem okazji jej testować ale Dynastara WC Komórkę na sezon 2013/14 miałem okazje sprawdzić i powiem, że rewelacja. Trzyma się jak na szynach, dużo frajdy jest jeżdżąć na takiej narcie. I właśnie nie wiem co wybrać, chyba że polecacie coś innego. Z drugiej strony będę robił instruktora na nastepny sezon i bede miał zniszkę na Heada 50% więc sam już nie wiem. Pomóżcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 190 cm wzrostu, 90 kg ale na 85 może zejde.

Zapytałem o wagę bo head pod osobą ważącą mniej niż 70kg słabo się spisuje na tykach...

Przy wadze 85-90kg większość komórek będzie ok więc musisz potestować również Head'a. Jeżeli nie masz takiej możliwości to kup te na których dobrze Tobie się jezdziło czyli Dynastary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chce kupować, bo może się okazać że lepiej się jeździ na headach. Muszę nartę ubrać i zobaczyć co ona potrafi. Nie chce kupić kota w worku :) Szukam tych nart i szukam ale ciężko znaleźć centrum testowe heada. Z dynastarami się udało, przedpremierowe testy :) Najwyżej zobaczę w kolejnym sezonie może gdzieś znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakich warunkach jeźdźisz... Jeżeli po płaskim i miękkim, trochę po stromym, ale nie na lodzie, to Head się spisze, bo jest łatwy.

Dynastar to to samo co Rossignol, który kiedyś był gniotem... Może teraz się to zmieniło

Zresztą tak naprawdę, to nie ważne jakiej firmy masz nartę, byle żeby była dobra. One tylko z zewnątrz wyglądają tak samo.

Osobiście to polecam Ci Voelkla, chyba najłatwiej dostępna dobra narta. W Polsce masz dwa modele do wyboru, Racing i tzw. WorldCup, który jest 400zł droższy. Na tych sportowych nie jeździłem, ale tzw. WorldCup'y (w rzeczywistości PODOBNO EuropaCup) sprawują się mega. Trzymają na lodzie po stromym, na dziurze też nie ma problemu.

Niezłe też są Stoeckli. ;) nawet lepsze, tyle, że droższe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakich warunkach jeźdźisz... Jeżeli po płaskim i miękkim, trochę po stromym, ale nie na lodzie, to Head się spisze, bo jest łatwy.

Dynastar to to samo co Rossignol, który kiedyś był gniotem... Może teraz się to zmieniło

Zresztą tak naprawdę, to nie ważne jakiej firmy masz nartę, byle żeby była dobra. One tylko z zewnątrz wyglądają tak samo.

Osobiście to polecam Ci Voelkla, chyba najłatwiej dostępna dobra narta. W Polsce masz dwa modele do wyboru, Racing i tzw. WorldCup, który jest 400zł droższy. Na tych sportowych nie jeździłem, ale tzw. WorldCup'y (w rzeczywistości PODOBNO EuropaCup) sprawują się mega. Trzymają na lodzie po stromym, na dziurze też nie ma problemu.

Niezłe też są Stoeckli. ;) nawet lepsze, tyle, że droższe.

Rossignol kiedyś był gniotem ale nie Dynastar....

Teraz Rossi/Dynastar to praktycznie to samo i zapewniam że deski warte są uwagi.

Zależy co kto woli, ale ja nie zamieniłbym Dynastarów na Volkla....a jezdziłem na jednych i drugich

Ps. co do testów to też nie biorę ich poważnie pod uwagę ale po spróbowaniu kilku par komórek sl niektóre odczucia z jazdy pokrywają się z opiniami testerów o nich

Edytowane przez kajeran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i w tym jest problem, gdyż zdania są podzielone. Każdemu się na czymś innym lepiej jeździ. Panowie w takiej sprawie musze sam się przejechać. Dzięki za informacje

Pozdrawiam

Dlatego napisałem że w przypadku gdy nie będziesz mógł przetestować innych komórek to kup te na których jezdziłeś żeby się nie rozczarować po kupnie innych...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakich warunkach jeźdźisz... Jeżeli po płaskim i miękkim, trochę po stromym, ale nie na lodzie, to Head się spisze, bo jest łatwy.

Dynastar to to samo co Rossignol, który kiedyś był gniotem... Może teraz się to zmieniło

Zresztą tak naprawdę, to nie ważne jakiej firmy masz nartę, byle żeby była dobra. One tylko z zewnątrz wyglądają tak samo.

Osobiście to polecam Ci Voelkla, chyba najłatwiej dostępna dobra narta. W Polsce masz dwa modele do wyboru, Racing i tzw. WorldCup, który jest 400zł droższy. Na tych sportowych nie jeździłem, ale tzw. WorldCup'y (w rzeczywistości PODOBNO EuropaCup) sprawują się mega. Trzymają na lodzie po stromym, na dziurze też nie ma problemu.

Niezłe też są Stoeckli. ;) nawet lepsze, tyle, że droższe.

Kolego to ze jesteś związany volkl-team-polska, nie oznacza ze ze musisz pisać zle o dynastarze czy rossigniolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskoczę Cię, nie jestem związany z nim osobiście. ;) nie mam nawet slalomek Voelkla, ostatnio pożyczyłem na treningu i byłem nimi bardzo pozytywnie zaskoczony.

a wyrażam tylko swoją opinie, jeździłem na tych nartach kilka lat temu i napisałem moje odczucia. Wiele osób jeździ na rosołach i sobie chwali. Chociaż trochę się zapomniałem, bo mówimy o slalomkach, a moja opinia dot. bardziej gigantek...

Problem w tym, że tak naprawdę to nie ważne co będziesz miał na narcie, ważne jest to, co będzie w niej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...