Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

CO jaki czas na gorąco smarować narty??


kpt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zadam tu może kilka pytań, dla niektórych oczywistych i może bezsensu, ale musze się upewnić co do niektórych rzeczy!:

Czy bezpiecznie jest sparowanie na zimno przez cały sezon (14-21 dni)?

Co jaki czas należy smarować na gorąco i na ile wystarcza takie smarowanie, przy sztucznym śniegu?

I to co mnie dotyczy: posmarowałem narty na gorąco pierwszego dnia jazdy na nartach. Przez 4 dni nie znalazłem czasu by je „wyprasować” i w konsekwencji pojawiły się białe plamy w miejscach których mniej wtopiłem smar.To mnie zmobilizowało i następnego dnia wyglądały jak nowe:).

W związku z tym moje narty doznały jakiegoś uszczerbku na ślizgach?

Co należy zrobić jeżeli mamy doczynienia ze ślizgiem totalnie wysyszonym(bialym) i czy smar baza tu pomoże?

Dziękuję za odp.

P.S. Jeżeli znane są jakieś strony na ten temat prosze o linki!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

CO jaki czas na gorąco smarować narty??

wydaje mi sie ze czesc slizgu która jest biala - utleniona nalezy po prostu usunac gdyz nie posiada juz wlasciwosci jezdnych typowych dla slizgów spiekanych bo mysle ze o takim dyskutujemy :-)

osobiscie smaruje narty na goraco o kazdej jezdzie (znaczy codziennie) i jestem z tego bardzo zadowolony natomiast dzieki takiemu zachowaniu narta jest bardzo dobrze natłuszczona i nawetjak ostatnio zdazylo mi sie jednej pary nie posmarowac przez 3 dni to i tak nie zauwazylem zadnych bialych plam :-)

pozdr

yaaroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO jaki czas na gorąco smarować narty??

... ja mówilem o 4 dniach a nie o 3:)

PO 4 dniach przy zladowacialym stoku się pojawiają :).

Do milego PAwel.

P.S. A ta nadwrażliwość spowodowana jest tym, że moje nowe narty, mam nadzieje zostana jak najdlużej nowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO jaki czas na gorąco smarować narty??

czesc!

Kilka faktow:

a) smarowanie na zimno zawsze jest bezpieczne, tylko malo skuteczne ;)

b) nie ma reguly, co ile dni smarowac.. Warto natomiast przesmarowac po sezonie, zeby na lato slizg zakonserwowac. Takze samo przed pierwszym wyjsciem na narty w sezonie by sie przydalo.

c) narty jeszcze nie sa na tyle inteligentne, zeby wiedzialy ze jezdza po sztucznym sniegu;) no a mowiac serio dla nart to zadna roznica jaki snieg, czy sztuczny czy naturalny

reasumujac, jak sie jezdzi po sniegu, to raczej slizgi sie nie przypalaja;) no a na pewno po 4 dniach od smarowania nic im sie nie dzieje, mam na mysli, ze nie wysuszaja sie!

jak sie domyslam, te plamy to po prostu niescyklinowany smar, ktory zostal na Twoich nartach..

smarowanie nie jest tak krytyczne.. dla komfortu jazdy na nartach wazniejsze sa mimo wszystko ostre krawedzie:)

pozdr

kd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...