Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ostrzenie i konserwacja sprzętu.


ketiwek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym sezonie kupiłem Atomiki9.12 SL.Z wiadomych względów chciałbym pojeżdzić na nich jak najdłużej,w związku z czym pytanie do zanownych kolegów.Jak ostrzyć aby maxymalnie wydłużyć żywot krawędzi.Z tego co słyszałem serwisowa machina podczas każdego ostrzenia zbiera je niemiłosiernie.Jeżeli macie swoje wypróbowane sposoby i zechcecie się nimi podzielić-będę wdzięczny.

Co do smarowania ,nie wiem ,czy dobre skądinąd metody stosowane w posiadanych dotychczas przeze mnie ,,sosenkach``,można zastosować w przypadku nart carvingowych.

Pozdrowienia Witek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzenie i konserwacja sprzętu.

Mnie też bardzo interesuje konserwacja podstawowa sprzętu bo tez mam Atomiki 9.12 i chce o nie dbać. Misiu napisał o "ostrzałce krótkiej z precyzyjnym ustawieniem kątów" - jakiej firmy jest dobra i czy można kupić ją via internet ?

Czy ktos mógłby napisać (ewentualnie odesłać do www) pare zdań na temat zaleceń do ustawienie kątów na ostrzałce.

pozdr.

isia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzenie i konserwacja sprzętu.

przejrzałam oferte.

Jak już wydam kase na "mini" domowy warsztacik to którą ostrzałkę wybrać

3002.Ostrzałka Kombi-Carv /43,00 zł/ - czy to może być kompromis cenowy?

3116.Kieszonkowa ostrzałka Combi /216,00 zł/ drogo !

3020.Ostrzałka kieszonkowa /w promocji za 39 zł/ czy może być ta czy za tania ? czy wystarczy ? - cena dobra :-)))

pozdr. i dzięki

isia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

Ostrzenie i konserwacja sprzętu.

ja uzywam ostrazlki snoli takiej z nastawnymi kontami i jestem zadowolony :-))) - nartki wygladaja dobrze ale na poczatku chyba najlepiej cwiczyc na starych nartkach.

pozdro

yaaroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzenie i konserwacja sprzętu.

Dzięki wszystkim...

szkoda, ze nikt nie korzysta z Kuzmanna bo takie oferują w sklepie internetowym ... więc w końcu nie wiem co kupić.

A u mnie na wsi nie ma takich ładnych sklepów :-)

Oczywiście będę Cwiczyć na klepkach taty /w tajemnicy/

hej

isia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...