Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - wysoki wzrost i dobra waga


kamil2602

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po wysłuchaniu porad "ekspertów" , znajomych narciarzy, chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze moim pierwszych prywatnych nart.

1. Płeć - M

2. Wiek - 25

3. Waga - 92 kg

4. Wzrost - 190 cm

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów, ( 8 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5

7. Moje buty to - Head EDGE 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Wypożyczane, ostatnio 169cm SALOMON 24 DAYTONA ,PROMIEŃ SKRĘTU: 13-17 m, TALIOWANIE: 119/72/104

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - Lubię nabierać prędkość, ale chciałbym mieć też w tym pełną kontrolę, lubię jazdę krótkimi skrętami, rekreacyjnie, zarówno na przygotowanej trasie, jak i takiej pod koniec dnia. W tym roku mam w planach po raz 3 Szczyrk + jakieś pojedyncze weekendowe wypady.

10. Upatrzyłem sobie narty - Salomon X-Wing 6R 172cm http://www.dobrenarty.pl/narty/zjazdowe/uzywane/narty_uzywane_salomon_x-wing_6_r_d73409_pol.html

http://allegro.pl/narty-salomon-x-wing-6r-172cm-i4939962839.html#tabsAnchor

Volkl RTM 7.5 iS 173cm http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,voelkl,rtm-75-is,4930.html

11. Mój budżet na narty to około - 650zł

Zastanawiam się bardzo nad długością nart czy nie jest dla mnie za mała, ale jeździłem na 169cm jakoś dawałem radę, chociaż nie wiem czy nie byłoby lepiej na dłuższych. Czekam na opinie i propozycję innych nart, nie jestem szczególnie napalony na żadne z powyższych nart :) W tym roku mam w planach poprawę techniki i w końcu jazdę na krawędziach.

Dzięki za każdą sugestię i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam tez 190cm wzrostu, wazw ok 86kg. W tym momencie mam tez narty z grupy AM Fischer Motive 80 175cm. Powiem Ci, ze jezdzi mi sie swietnie, ale mogly by byc odrobine dluzsze przy predkosciach powyzej 70-80km/h.

Dluzsze narty dadza Ci pewniejsze prowadzenie przy wyzszych predkosciach. Do Twoich wymiarow rtm 7.5 173cm moim zdaniem troche licho. Volkle to dla Ciebie raczej rtm 84 176cm lub 181cm, ewentualnie rtm 80 181cm.

Co do dlugosci, na otwarcie sezonu jezdzilem 1 dzien na funkiel nowkach Fischer RC4 WorldCup RC 180cm i.... banan na twarzy caly dzien. Cudowne narty! Chyba bede polowal na wyprzedazach lub uzywki po sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...