Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val Gardena - opinie + doradzanie


SzymonDomagala

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam parę pytanek ;)

Dokładniej chodzi o to, że poszukuje miejsca na wyjazd na narty :) Ogółem preferuje włochy (byłem 3 razy w Madonnie), jednak juz sie znudziła i teraz poszukuje nowego miejsca. Natrafiłem na Val Gardene i mam parę pytań. Po pierwsze, w którym dokładnie miejscu jest tzw. "centrum miasta" lub coś w tym stylu, ponieważ na każdej mapie jest ona rozłożona na parę mniejszych "miasteczek". Drugie pytanie dotyczy tras, a także stopnia ich trudności oraz opinie na ich temat. Poszukuje takich zaawansowanych i średnio-zaawansowanych. Trzecie pytanie dotyczy apartamentów/hoteli dość blisko polecanych wyciągów, najlepiej już z polecenia ;) (oglądałem http://www.residencehotel.it/en/holiday-houses/antares/residence-selva-gardena-valleyhttp://www.residencehotel.it/en/holiday-houses/antares/residence-selva-gardena-valley)

Z góry dzięki za wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej,

Ja tam praktycznie co roku jeżdżę i ośrodek na prawdę bardzo dobry. Składa się z trzech miejscowości Selva, Ortisei i St. Christina. Ja zawsze śpię w Selvie, jest najwyżej położona i jest bezpośredni dostęp do największej ilości tras, bo z jednej strony masz dostęp do Dantercepis a z drugiej do Campinoi i Sasolungo. Trasy zróżnicowane na maxa, od oślich łączek do nauki aż po trasy pucharu świata (Sasolungo i CIR).

Warunki śniegowe jak dla mnie bardzo dobre, w zeszłym roku było relatywnie mało śniegu (we wioskach było czarno) to i tak wszystkie trasy były otwarte i bardzo dobrze przygotowane.

Selva jest bardzo ładnym małym miasteczkiem, nie jest to taki typowy resort gdzie stoją 7 piętrowe apartamentowce i hotele, ale bardzo ładna mieścina gdzie można dobrze zjeść i spędzić czas po nartach. Pozostałe dwie miejscowości są chyba większe i mają więcej atrakcji ale trochę gorszy dostęp do stoków.

Jedyną wadą tej doliny to cenna, chyba najdroższy ośrodek we włoszech.

Co do noclegów to polecam serwis http://valgardena.it/ Naprawdę dobrze zorganizowany, wyszukiwarka ma mnóstwo opcji i można tam znaleźć każdy nocleg w dolinie. Chyba jeden z lepszych serwisów z jakich korzystałem.

O popularności tej doliny może świadczyć fakt że w tym roku muszę jechać w "high season" i nie udało mi się tam znaleźć już wolnych miejsc.

pozdrawiam

Luce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...