Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stok Babiniec nieczynny przez 2 sezony!!!!!!!!!!!


piotrekski

Rekomendowane odpowiedzi

Babiniec koło Szklarskiej Poręby nieczynny będzie przez 2 sezony, a może i wogóle...:((( Podziekujmy za to RAJCOM MIEJSKIM SZKLARSKIEJ PORĘBY!!!! Banda obiboków nie widzi jaka to była atrakcja narciarska przez ostatni sezon i ile pracy i nakładów finansowych poniesli właściciele żeby stok wyrównać (zniwelować teren, kto był na "starym Babincu" ten wie jak wyglądał) postawić nowy wyciąg i miłą karczme.... Nie wspominając, że właściciele byli otwarci na organizacje zawodów narciarskich na ich stoku co w Karkonoszach jest rzadkością....Szklarska Poręba (Ski Arena) jaka jest każdy widzi-kolejki, kolejki, kolejki i....oczywiście nieprzygotowane trasy i czynny tylko Puchatek przez 3/4 sezonu. Ludzie walą tłumami do Hararhova (nie dziwię się bo sam wolę jeździć w Harachovie niż w Szklarskiej) aą jak powstał profi stok narciarski to trzeba go uje....bo po co zostawiać pieniądze w Polsce....To jest myslenie naszych władz...Zresztą co tu duzo mówić- w Karpaczu nie powstanie przez 25 lat żadna inwestycja narciarska, a Świeradów Zdrój bedzie górską gminką bez ani jednego wyciągu narciarskiego, bo w tym sezonie "Kamieniec" nie ruszy z powodów jw Babińca....

To mówiłem ja naczelnik i szlag mnie trafia z powodu bezmyślności naszych władz...(albo bezmyslności albo nastawienia na smarowanie odpowiednie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok Babiniec nieczynny przez 2 sezony!!!!!!!!!!!

Co do Babińca-powód jest taki że jeden z oszołomów z Rady Szklarskiej Poreby ma wizję że na terenie stoku powstanie osiedle domków do zamieszkania, a co do Świeradowa to powód jest taki zamknięcia stoku, że jeżeli Gmina-miasto nie widzi że to dla nich jest atrakcja to zobaczymy jak sie zachowają jak tej atrakcji rzeczywiście nie będzie....Pozdro all skier's

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok Babiniec nieczynny przez 2 sezony!!!!!!!!!!!

Problem polega na tym, że inwestor otrzymał tylko zgodę na dzierzawienie terenu na 20 lat. Mozna sie łatwo domyslic, ze inwestycja na tym etapie pochłonęła sporą kasę. Po 20 latach jak sie zwróci to co tam zainwestowano to bedzie dobrze. Inwestor miał w planach rozbudowe stoku o kolejne 400m z przejazdem nad drogą. Miał w planie wybudowanie małego hotelu dla przyjezdnych. Z tego co mogłem zaobserwowac to moge stwierdzic iz znaczna częsc turystów i tak ulokowałaby sie w miescie, co mogłoby poprawic sytuacje finansową podupadających gastronomi i małych hoteli. Wydaje mi sie ze tam poprostu we władzach chca w łape bo widocznie nie zalezy im na mieszkańcach.Stok zostałby rozbudowany , wiecej narciarzy i turystów, ale cóż ,wypłoszyli inwestora i mu sie nie dziwie. Pozostał mi tylko żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok Babiniec nieczynny przez 2 sezony!!!!!!!!!!!

Problem polega na tym, że inwestor otrzymał tylko zgodę na dzierzawienie terenu na 20 lat. Mozna sie łatwo domyslic, ze inwestycja na tym etapie pochłonęła sporą kasę. Po 20 latach jak sie zwróci to co tam zainwestowano to bedzie dobrze. Inwestor miał w planach rozbudowe stoku o kolejne 400m z przejazdem nad drogą. Miał w planie wybudowanie małego hotelu dla przyjezdnych. Z tego co mogłem zaobserwowac to moge stwierdzic iz znaczna częsc turystów i tak ulokowałaby sie w miescie, co mogłoby poprawic sytuacje finansową podupadających gastronomi i małych hoteli. Wydaje mi sie ze tam poprostu we władzach chca w łape bo widocznie nie zalezy im na mieszkańcach.Stok zostałby rozbudowany , wiecej narciarzy i turystów, ale cóż ,wypłoszyli inwestora i mu sie nie dziwie. Pozostał mi tylko żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok Babiniec nieczynny przez 2 sezony!!!!!!!!!!!

Mam małe pytanko do miłośników narciarstwa w Szklarskiej. Czy my możemy jako zainteresowani zrobić coś w tej sprawie? Moze media powiadomic niech zrobią troche dymu.Niech radni sie wypowiedza jak dbają o rozwój miasta.Aż mnie ściska jak patrze na Harahov u nich nie ma tego problemu. Moze mieszkańców Szklarskiej powiadomic, niech oni sie wypowiedzą , bo moze radni nie reprezentują ich tak jak Oni by tego chcieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok Babiniec nieczynny przez 2 sezony!!!!!!!!!!!

Fischerek czy mogę zapytać skąd masz informację na ten temat? Przeglądałem strone Szklarskiej , a dokładnie BIP i nic w nim takiego nie ma?

Można się z Tobą skontaktować przy pomocy komunikatora gg lub tlen? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok Babiniec nieczynny przez 2 sezony!!!!!!!!!!!

A może tak przejść sie na posiedzenie Rady? Na końcu sesji przeważnie głos mogą zabrać goście i zadać wprost pytanie radnym "Co stoi na przeszkodzie , aby przekształcić grunty? W końcu inwestor sprostałby oczekiwaniom narciarzy rozbudowując inwestycje.zapytać ich o racjonalne argumenty. Jestem mieszkańcem miejscowości oddalonej o 6 km od Szklarskiej, ale mieszkańcy tego miasteczka moze mogliby cos w tej sprawie zdziałac. Wiem jak reagują radni gdy na sesji zjawiają sie ich wyborcy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...