Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy kupiłem za długie narty???


qla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem w zeszłym roku narciory Fischer RX8 o długości 165 cm, oczywiście po poradzie Waszej ( wiele razy poruszałem temat długości na forum), jednak teraz gdy patrze na posty, to dochodzę do wniosku, że albo gusta sie zmieniły, albo style ewoluują i narciory wybiera sie coraz krótsze. Co o tym myslicie ??? Czy ja się będę na nich męczył ??? aaa. Mam 178 cm i waże około 68 kg. Pozdrawiam.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupiłem za długie narty???

To jest polska mentalnosc - byle krotsze narty.

W Austrii np. tego sie juz nie preferuje.

Uwazam, ze narty masz mniej wiecej dobre, choc moze bys przytyl ze 3 kg ? ;)

Zarowno na 160 jak i na 165cm bedzie Ci sie dobrze jezdzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupiłem za długie narty???

nie dziwie sie koledze ze ma wątpliwosci - ostatnio zaliczyłem kilka sklepów w poszukiwaniu nart dla przyjaciółki (przesiada sie z klasycznych desek) i rozbieżność opinii wynosiła circa 15cm

to trochę sporo zważywszy na klarowną sytuację - poziom umiejętnosci i dobra nawet bardzo dobra waga ;)

btw czy wysokosć płyty i obcasa można na upartego uwzględnić na poczet wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupiłem za długie narty???

Zastanówcie się od czego tak naprawdę powinna być zależna długość narty ?

Na pewno nie od wzrostu i wagi - to są tylko pochodne.

Długość bezpośrednio zależy od DYNAMIKI JAZDY i promienia skrętu jaki nam potrzebny.

Do tego dochodzi kilka zależności - narta miękka jest podatniejsz na skręcanie - to oczywiste.

Ale narta bardziej miękka to nie tylko narta z niższej półki, ale i krótsza w danym modelu.

Tak więc opieranie się na opiniie osoby trzeciej, jaką długość narty wybrać jest trochę nielogiczne.

Można określić grupę nart na której PRAWDOPODOBNIE będzie się jeździło dobrze/optymalnie.

Dyskusje o 5 cm długości są bez sensu. Może to robi dobre wrażenie, ale w większości wypadków brak danych do tak szczegółowych porad.

Jak napisał Bobic narta dłuższa jest bardziej rozwojowa w wypadku ludzi młodych - siły/dynamiki będzie przybywać, umiejętności też.

Jeżeli chodzi o początkujących, to w zależności od metod nauki wybór może być różny.

Próby zrzucenia odpowiedzialności na sprzedawców za dobór sprzętu to ślepa uliczka. Trzeba samemu zagłębić się w temat i spróbować sobie dobrać takie narty, jakie są odpowiednie dla nas.

Nikt nie odpowie na pytanie, kiedy się znudzi skręt długi, lub kiedy zapragniemy funa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupiłem za długie narty???

Pojezdzisz-sam sie przekonasz.

165 nie powinno byc zle, choc 160 tez pewnie przy Twojej wadze mogloby wchodzic w gre

Heli na gorze madrze pisze. Nie ma jednej jedynej dlugosci dla czlowieka o danych parametrach. Wszystko zalezy co chcesz jezdzic i po czym.

Nart teleskopowych jeszcze nie ma, wiec zawsze trzeba pojsc na jakis kompromis.

Krotsza narta bedzie lepsza na rownej, oblodzonej trasie. Kilka centymetrow wiecej przyda sie na nierownym, kopnym sniegu. Jesli preferujesz szybsza jazde dluzszym skretem lepsza bedzie dluzsza-do funu i krotkiego skretu krotsza...

5cm bedzie odczuwalne (czasami na plus, czsami na minus-jak wyzej), ale tez nie popadajmy w paranoje- nie zmienia znow to bardzo radykalnie parametrow nart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))Dziękuję wszystkim!!!!!

HEHEHE, dziękuję wszystkim za tak optymisyczne odpowiedzi :))) Pierwszy raz spotykam się z tak poczciwym forum, gdzie każdy post jest tak wartościowy jak powyższe. Cieszę się,że z każda watpliwością mozna sie do Was zwrócić i prędzej czy później zostanie ona rozwiana!!!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...