Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pytanie do znawców tematu


krecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie...

Poproszę o poradę nt doboru nart.

Lubie jazdę slalomowa a z drugiej strony przyciac od czasu do czasu gigancik tez.

Trasy przygotowane i off road rowniez.

Jak dotad jezdzilem na klasycznych nartach (ostatnie Dynastary 200 cm) ale od tego sezonu chcec poprobowac sil w carve`ingu.

Moje parametry to 185 cm i 75 kg.

Jak dobrac dlugosc i promien narty?

Istnieje jakis rozsadny "srodek" - cos w miare uniwersalnego czy mam zapomniec?

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców tematu

bez zbędnych dyskusji ... konketnego modelu Ci nie poda - każdy kupuje to za co nie musi przepłacać i co mu sie podoba:)

ale kilka spraw jest praktycznie bezdyskusyjnych (choć chętnie podyskutuje, jak znajdzie się ktoś o odmiennym stanowisku:)

1. "parametry" masz zbliżone do mnie (186, 78) ...wiec co do długości nart proponuje rozsądny środek na poziomie 170cm +- 2 max 3cm.

2. przy takich długościach narty oferujące najbardziej wszechstronne podejście do sprawy (sl,G,"off road", carv, speed) mają promień około 14-17 metrów. Górną granicę bym odrzucił za względu na carv, sl i parametry naszych polskich stoków. "Środkiem" powinno być tu 15m:)

3. prazentując typowo "forumowe" podejście do sprawy powiniennem powiedzić, że najwspanialsze są slalomki ... jednak narażając sie na krytykę ze strony co-po-nie-których zaprzecze temu stwierdzeniu ... dzieląc grupę nart allround na kilka podgrup producenic odwalili kawal dobrej roboty (choć często to tylko marketingowe tricki ...). Poważnie zastanów się nad wyborem z grupy All Moutain Expert ... nazwa mówi wiele ... a pytałes o "All rodzaje jazdy" ... więc powinien to być tak poszukiwany rozsądny środek.

Jednak jeśli jesteś profi i masz troche zbednej kaski - powinienneś kupić 2 pary natr (krótsza slalomka ok. 165cm i trochę dłuższa narta crossowa (172-175cm).

Co do firm (najbardziej kontrowersyjna część postu - bo z zarzutów do punktów 1,2,3 się wybronie:) ... no więc firmy ... poszukaj w granicy 1500 do 2000 za deski z wiązaniami - oczywiście nie po cenach sklepowych (tu granice są na poziomie 2300 - 3000 albo i więcej). Na razie tyle ... jak będziesz miał dalsze pytania ... wal śmiało.

.::SKI2DIE::.

Pozdrawaim.

Leski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców tematu

Leski zaczales pisac normalnie i do rzeczy, bordzo mi milo, z Twoja wypowiedzia zgadzam sie w pelni, a nawet zaryzykuje wiecej, podam kilka modeli i chyba mniej wiecej trafie w Twoje ogolna ocene doboru (mam nadzieje)

-Head iC 200 dl 170

-Fischer Sceneo S500, S400 dl 170

Mysle ze te dwa modele z grupy All mountain expert, spelniaja dosc uniwersalne parametry dzieki swojej charakterystyce.

Maly promien skretu (taliowanie- w slalomie, carvingu mozna sie pobawic), dosc szerokie pod butem (mozna pojezdzic poza trasami i swietnie sobie radza w kopnym, lub mokrym sniegu), mozna pojechac z duza predkoscia dluzszym skretem (duza sztywnosc), jak wiadomo nic nie jest doskonale i najlepsze rozwiazanie to kilka par nart, ale te nartki moga spelnic Twoje zyczenia, warte zainteresowania.

Aha i cenowo mieszcza sie ponizej 2000 PLN

Poz m-j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców tematu

Co do headów iC200 ... to pomimo, że jestem mocno "headowy" - ten akurat model uważam za taki sobie (jeździłem na nim w kwietniu w Maso Corto) ... niby wszystko fajnie ... ale w praktyce to są dobre do jednego skrętu (poza tym to 121mm na dziobie;)... a tu kolega pytał o uniwersalne deski. Na powyższych fischerach nie jeździłem więc ;/

ale szukajcie ... szukajcie ... i pytajcie:)

Pozdrawiam.

Ps. zawsz pisałem do rzeczy (i od rzeczy też) ... tylko czasem kontrowersyjnie ... i wtedy juz się czepialiście (i to nie zawsze ładnie) ... więc posyłałem riposty;) .... heh .... jak się ma pies sąsiadów:))

.::SKI2DIE::.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc pytam dalej - cd.

Dzieki za szybka reakcje... ;)

powiem Ci, że mam ten problem - brak czasu na analizę techniczną sprzętu, sezon za pasem a nowego sprzecicha jeszcze niet.

Tak więc... ta all-round`owa nartka R 10.20 może byc nieco dłuższa, czy lepsza będzie 170-tka?

W katalogu opisują, że tez niezle można nią pokręcić...

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców tematu

Hej. Wetne sie i jeszjo ras zareklamuję Fisherki. Sam co prawda kupiłem Atomy ale tak bez uczuc specjalnie... no ale.. Jeździłem na 300 ICE (DRS i potem VC) i bardzo mi sie to podobało. Mozna krótko (szczególnie że w tegorocznym zmniejszyli promień chiba) i długo (świetne krawędzie i całkiem twarde). Na Polskie stoki to `górna półka` - na twardzszych nartach (ze zacytuję za Leskim) wypadaja plomby. Jedźiłem na nich też w mokrej kaszy i po lodzie - jak dla mnie (laik - amator) bardzo uniwersalne deski. Natomiast wczoraj w Rąblowie;) na rozpoczęcie sezonu wziąłem VC 200 mamy... 20 cm ponizej wzrostu, góra pofałdowana jak cholera i krótka (co ja bede pisał - zapraszamy:) ale potrafią ciąć krótkim skrętem (ja raczej lubię sie `powozic` dłuższym) i myślę że dalsza współpraca z tym modelem badż klasę wyzszym (właśnie 300-tką) byłaby interesująca...

pozdraviam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...