Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Salomon Crossmax 10 lub 12 Volkl Supersport 5


andbug

Rekomendowane odpowiedzi

Salomon Crossmax 10 lub 12 Volkl Supersport 5

A nie wiem czemu podwójnie widze ale spox.

A zapomniałem cos wpomniec o Salomonie......

Ale moze lepiej nie bo wszyscy wiedza co mysle o salomonie i jego wyrobach. To tak jak mieso od Dudy bym jadł hehehehe.

LOL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomon Crossmax 10 lub 12 Volkl Supersport 5

Dzięki za wskazówki

Czarny wyraź się jasno co z tym salomonem bo ja próbowałem Volkl Alstar był twardy jak ciort, liczyłem że Crosmax 10 będzie miększy od Supersport 5 i jest jakby lepiej wytaliwany, to tylko przypuszczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomon Crossmax 10 lub 12 Volkl Supersport 5

Hmm jak by ci to powiedziec.

Moze tak: Wytaliowanie -tzw narty wcale nie jest wyznacznikiem -twarde--miękkie. To taliowanie podpowiada ci jak deska bedzie jezdzic czy bedzie szalała oj szalała i dawała "kopa" , czy bedzie bardziej zrównoważna bardziej stabilna , a co za tym idzie lepiej sprawowała na duzych predkościach. Tak wiec nie rozpisujac sie dalej i drażąc co do czego słuzy, jak na twój wiek (trzeźwo patrząc) to Volkl jest narta napewno bardziej stabilną i lepszą. Nie mówie ze na Salomonie nie pojezdzisz , chodzi o to zeby narty sprawiały przyjemnosc i chęć "powożenia" sie po stoku. Pamietaj ze wiek tez gra role , w wyboze nart mozesz sobie pozwolic na ekstra zabawke - gadżet który wart jest ceny. '

Pozdr Adam

p.s Aha i kazdy ze starszyzny wypowiada sie w samych superlatywach na temat kazde Volkla naprawde narta warta grzechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomon Crossmax 10 lub 12 Volkl Supersport 5

Jeździłem przed Sylwestrem kilka dni na najnowszych V12.

Przede wszystkim zaskoczyła mnie spora elestyczność tej narty - narta nie była twarda i bardzo ładnie ciała krótkie skręty już przy mniejszej prędkości, przy czym w długich skrętach też bardzo ładnie się prowadziła.

Łatwa w prowadzeniu i stabilnie trzyma tor jazdy nawet przy zmiennym podłożu, świetnie pokonuje muldy, bez problemu poradzi sobie na niej średniozaawansowany.

Miałem jedynie obawy, że na duże prędkości i do bardziej agresywnej jazdy na stromych stokach może być za miękka i za mało dynamiczna, ale niestety nie mogłem tego sprawdzić bo za dużo ludzi na stoku było a na kotelnicy białczańskiej stromych fragmentów nie ma, w każdym razie przy prędkościch tak gdzieś do 50km/h zachowywała się wyśmienicie. Natomiast dobry wynik w testach sugeruje, że narta jednak potrafi znacznie więcej.

Ostatecznie stwierdziłem, że poszukam czegoś bardziej agresywnego i mniej pokornego, albo sprawdzę jeszcze raz V12 w bardziej wymagających warunkach, ale gdybym miał te 20 lat więcej to pewnie bym ją brał.

Testowałem 170cm przy 82kg wagi i 192cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomon Crossmax 10 lub 12 Volkl Supersport 5

Właściwie obie narty są podobne. Zastanawiam która będzie bardziej łatwiej inicjować skręt, przejscie z krawędzi na krawędź.Po prostu będzie wymagać mniej siły.

Crosmax 12 - pytałem o tą nartę u importera Salomona w sklepie i wszyscy mówią że twarda.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...