Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie do Austrii w drugiej połowie lutego?


1_art

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie do znawców tematu .W lutym a dokładnie w drugiej połowie lutego chciałbym się wybrać na narty do Austrii ze swoją 12 letnią córką. Czy ktoś mógłby nam polecić jakieś przyjemne miejsce, jeździmy na nartach już kilka lat i idzie nam to nieźle. Szukamy czegoś na 7dni z dojazdem własnym, niezbyt daleko [ mieszkamy w Żywcu] i w miarę tanio [ wiem że jest to pojęcie względne ale czy koszt takiej wycieczki uda się zamknąć w 3000 PLN?].

Za wszystkie informacje z góry dziękuję

Pozdr

1_art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie do Austrii w drugiej połowie lutego?

Jeśli wybierzesz mniejszy i mniej popularny ośrodek to powinieneś się zmieścić, jeśli weźmiesz ze sobą jedzenie. W renomowanych austriackich ośrodkach sam koszt karnetu to 170-190 euro, dla Młodej może 10-15% taniej ze względu na wiek. Jeśli zadowoli Cię mniejsza i mniej znana stacja (np. Alpbach) to koszta spadają o 30% (ale wyciągów mało). Dużo taniej jest we Włoszech, ale tam potrzebujesz więcej paliwa, aby dotrzeć. Pamiętaj również, że luty to okres ferii w Austrii, więc nie jest to najlepszy okres na wytanianie. Ja kiedyś zaczynałem od Kaprun tam za karnet zapłacisz ok 175 E (155E dla córki), apartament dla dwóch osób to koszt ok 220E - wtedy sam będziesz mógł gotować. Do Kaprun jest stosunkowo blisko (jeszcze z Żywca 8-9 h). Masz spory lodowiec oraz niżej położone tereny w Zell am See (łącznie ok 70 wyciągów). Kwater poszukaj np. w Interhome lub na miejscu w Biurze Informacji Turystycznej w centrum Kaprun. Jak się dobrze zorganizujecie na Kaprun wystarczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...