Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Do Tytanow tej grupy


martin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktos na grupie (nie koniecznie jedna osoba, kazdy moze dodac cos od siebie) kto potrafi dokladnie opisca race grupe atomica na rok 02/03, pod wzgledem doboru dlugosci narty, jak dana narta w zaleznosci od jej dlugosci zachowuje sie w krotkim skrecie a jak w dlugim i ogolnie do czego sie dana narta najlepiej nadaje. Tylko nie odsylajcie mnie do NTN-u bo tam niestety o doborze dlugosci nic nie pisza.

Tu podaje przyklad (oczywiscie nie wiem czy prawdziwy czy nie, ale chodzi o to zeby przedstawic mniej wiecej o co mi chodzi)

Np. ze narta SL 9.12 dobrana do wzrostu -20cm to jest dobra do fun carvingu, ale slabo trzyma w dlugim skrecie a dobrana -10cm to jest dobra do slalomu i srednio dlugiego skretu itp.), oczywiscie jezeli jezdzicie na narcie z race grupy atomica to napiszcie jakie sa wasze parametry ciala, dlaczego wybraliscie taka dlugosc a nie inna, no i jakie waszym zdaniem sa plusy a jakie minusy waszej narty.

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tytanow tej grupy

Cześć. Nie będę sie rozpisywał jak to sugerowali moi przedmówcy. A tak wogóle to i wśród `dobrzejeżdżących` jest tyle opinii na ten temat ilu opiniodawców:) Ja przed zakupem nart (GS 9.21 170cm - przy swoich 177-81, 65-70 kg nie wiem dokładnie:)) po prostu skorzystałem z usług wyporzyczalni - co prawda nie mieli dokładnie takiego modelu jaki chciałem nabyc ale wypróbowanie kilku par nart utwierdziło mnie w przekonaniu... patrz początek postu. Trzebaby chyba spędzic na nartach (w tym przypadku 4 modele Atomica jakie Cię interesują) sporo czasu żeby poczuć różnice miedzy nimi a żeby zdecydować czy kupić kilka cm. w tą czy w tamtą krótsze to już jest chyba niemozliwe. Dlatego rada moja jest taka - żółte -10 d0 20 cm. (slalom) czerwone od +10 (hardcorowcy) do -10 "miłośnicy krótkich długości"(SKI nr.5) - gigiant. I tyle .pozdraviam

ps. Nie ma nic przyjemniejszego niż kierowanie się przy zakupie czegokolwiek drobnymi szczegółami (spytaj kobiet) - na co byś się nie zdecydował i tak później nachodzą cię myśli "a może tsza beło tamte kupnąć??"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tytanow tej grupy

martin, wwzystko lala, ale pytanko mogles sformulowac troche inaczej, a nie tak jakby wygladalo ze piszesz prace doktorska z doboru nart dla srednio i dobrze jezdzacych narciarzy.

nie dziw sie, ze niektorzy tak odpowiedzieli, bo temat naprawde byl rzeka ( i nadal jest).

Czuj duch!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tYTANÓW (?) tej grupy (???)

Niestety nie potrafię pozostac obojętny wobec takiego natrętnego wywracania kota ogonem z domieszką pyszałkowatej ironii. Forum to nie jest przymus i o ile treść postu kogoś nie obraża w sposób jawny to odpowiedź nan wynika tylko i wyłącznie z dobrej woli odpowiadającego. Jeśli natomiast temat postu komus nie odpowiada to po co zaraz robić zamęt, pisac że temat jest bez sensu a teksty w stylu `wiem ale nie powiem` (masz racje martin) są wg. mnie równoznaczne z `mam cię w doopie` albo jeszcze gorsze. Już na temat kultury i obyczajów (nic na to nie poradzę żem wrażliwy na chamstwo) sie z jednym waćpanem sprzeczałem - chciałbym jednak zauważyć że tego typu `agresja` w przełożeniu na realia narciarskie (stok, śnieg, JA, pozostali) może stanowić dla otoczenia nie lada zagrozenie. Spróbuj no takiemu nadepnąć na narte w kolejce...brrr...pozdraviam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tytanow tej grupy

Cześć,jeżdżę na atomiku B Race 9.20 z sezonu 1999/00 długości 190 cm mam 185cm i ok. 84 kg. Jest to doskonała narta do długich skrętów, im szybciej się jedzie tym lepiej tzymają skręt i promień. Przy mniejszych prędkościach jeździłem na tych nartach bez kijków wykonując pełny podpór przedramienia po śniegu, dlatego na siłę do Fun też się nadają.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...