Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN


Nalfein

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Polećcie jakieś dobre narty dla ambitnego 18-latka (182cm,68kg) , który choć obecnie raczej początkujący chce kupić w miarę możliwości porządny sprzęt w rozsądnej cenie, z którego mógłby być zadowolony nawet po kilku latach praktyki. Szukałem informacji w salonach i na stronach, ale tam polecają albo najdroższe modele z najnowszych kolekcji (9.18 - kogo na to stać?), albo te zalegające w magazynie. Z drugiej strony nawet ciekawa jest ostatnia oferta makro np. Elan ProX za 400PLN czy buty Nordica FMX za 340 PLN. Wybór jest duży, a ja nie chcę wydawać ciężko zaoszczędzonych pieniędzy w błoto. A może zaczekać do przyszłego roku ;) Co Wy - profesjonaliści - proponujecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN

Sorry, ale ambitny 18-latek powinien ważyć ponad 72 kg ;))) Poważniej - jeżeli jesteś nawet elementarnie ambitny, to postępy spowodują, że już na trzeci sezon będziesz chciał, a wręcz musiał zmienić sprzęt.

Pozdrawiam

p.s. nie robię dla trzeciego sezonu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN

Witam !!

Nie wiem co bym mógł Ci doradzić ale jeśli jesteś początkujący to raczej narty nie powinny być tak bardzo drogie, ale pamiętaj, ze w miare wzrostu umiejetnosci poprzeczka cenowa nieubłagannie rośnie ... (jeśłi zamierzasz być na topie i mieć extra nartki) ...

ps. jeśli nie jesteś zbyt masywny nie kupuj twardych nart ...

Pozdrawiam FUNCarver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN

Atomici dla ubogich, czyli Dynamic VR27-ok.1500 zł z porządnym wiązaniem

+ najlepsze buty za psie pieniądze: Dalbello z serii Carvex-ok 500 zł.

Bez kiji możesz się obyć, a jak koniecznie chcesz to są w marketach.

Jak jakiś allround, to Volkle V3 (1000 z wiązaniem)lub V4.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN

Wielkie dzięki za radę. Szczerze mówiąc szukając nart nikt nawet nie wspomniał o Dynamic, myślałem że została wchłonięta przez samego Atomica a tu - miła niespodzianka :).

Wiecie może gdzie można znaleźć testy i przykładowe ceny tych modeli na tle innych - w necie niewiele znalazłem o tych markach, a chciałbym co nieco wiedzieć nim wystawię się na wychwalanie przez sklepikarzy.

Co do tych Volkli - myślałem, że różnice między slalomkami a allroundami już się zacierają, więc jak to jednak jest? Jakieś słabe punkty?

I jeszcze jedno: może wiecie jak zmieniają się ceny z sezonu na sezon, czy topowe modele tracą znacznie na wartości, gdy wchodzi nowa kolekcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN

Racja, nie jestem zbyt masywny, ale to tylko kwestia czasu ;P

Jakie modele uważacie za twarde, a jakie za miękkie? Myślałem, że przy tych nowych technologiach, krótszych nartach nie trzeba wkładać tyle energii co przy tradycyjnych. Nie muszą jechać "jak po szynach", ale mają być po prostu w miarę "sterowne" (jak to brzmi ;P) Kolega niżej doradził mi modele nawet z wyższej półki, co Ty o tym sądzisz? Są warte swojej ceny? Nie wymagają zbyt wiele umiejętności od dopiero uczącego się narciarza?

Pozdrawiam,

Nalfein a.k.a. WhiteRAVEN

http://www.code-zone.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN

>Dynamic, myślałem że została wchłonięta przez samego Atomica

Dobrze myślałeś, Dynamic jest już ,,firmą-córka`` Atomica.

>Wiecie może gdzie można znaleźć testy

W NTN-ie i na stronie na której jesteś:) Konkretnie z testów w Austrii

JC obiecał, że dadzą testy Dynamica (ale kto go tam wie, już wiele obiecywał i nic)

U Misia też jest test:)

BTW Volkl-a: nie rozumiem o co chodzi?

Ceny: IMHO niby ostatni trend jest taki, że nowe deski są w takiej samej cenie jak stare lub niewiele droższe.

Utrata wartosci? Jest, ale nie taka jaką by sobie można życzyć.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN

OK, dzięki za radę. Jutro lecę do Empika po NTN-a :)

Co do tych Volki (choć niekoniecznie - chodziło mi o porównanie) słyszałem, że po prostu niektóre najnowsze slalomki (9.18) są całkiem uniwersalne (zachowując oczywiście porządnego speeda ;P). Jednak podejrzewam, że VR27 będą za twarde jak na początek, a dystrybutora Volkli w okolicy Katowic chyba nawet nie znajdę by się czegoś więcej dowiedzieć.

Ale nieważne, już chyba znalazłem "złoty środek";) i będą to Fischery Sceneo 300 z płytką. Chyba będą odpowiedie jako podstawowa narta do wszystkiego dla (jeszcze, ale już niedługo :P) począkującego. Chyba, że zaproponujesz coś innego w podobnej cenie?

I jeszcze jedno, czy to prawda, że Fischery nie należą do zbyt trwałych nart ? Mój znajomy połamał Fischery (jeszcze stare, nie-taliowane) i stanowczo odradza mi tę firmę. Czy słusznie?

Co do ceny, chodziło można liczyć na znaczne obniżki (np. 20%) podczas wyprzedaży (np. w marcu), bo teraz kupować narty to chyba samobójstwo ;) W sumie mogę poczekać, jeśli warto, bo domek w górach (Istebna) nie ucieknie, a kilka setek więcej zostanie na zjazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN

Wiele nart ,,zaczyna być`` uniwersalnymi (np. allround-y coraz mocniej się taliuje i skraca i zbliżają się do slalomek i fun-ów), ale to wcale nie znaczy, że to dobrze.Stara zasada pszczół mówi:,,jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" ;-)

Narta ma mieć swój charakter i tyle.

Co do Dynamica to się pomyliłeś-właśnie Volkle sa twardszą i trudniejszą nartą dla początkujacego, a Dynamic to tak jak wiele innych-miło, łatwo i przyjemnie:).

Volkl-a masz w Katowicach w sklepach L.Wykroty.

Sceno 300 to IMHO dobry wybór, ale......te dwudziestkisiódemki były by lepsze:)

Trwałość Fischerów: widziałem już połamane narty chyba wszystkich marek.

Jeśli bym miał się stosować do kryteriów stosowanych przez Twego znajomego

to bym dzisiaj jeździł na starych drewnianych Zubkach które mam w piwnicy;)

Znajomemu już raczej podziękuj za rady:)

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN

Byłyby lepsze - powiadasz :P Ale nie są o wiele bardziej wymagające? Bo na stronce www.dynamic-ski.com.pl piszą o VR27, że jest dedykowana dla instruktorów i ekspertów. Nie chciałbym się przeliczyć ze swoimi umiejętnościami, bo na razie się uczę i z prawdziwym carvingiem praktycznie nie miałem jeszcze styczności.

Jeśli możesz to byłbym wdzięczny, gdybyś jeszcze tylko podał namiary na sklep w K-cach gdzie można je dostać, najlepiej ulicę bo w K-cach tylko się uczę i nie znam jeszcze tego miasta tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN

>Byłyby lepsze - powiadasz :P Ale nie są o wiele bardziej wymagające? Bo na stronce www.dynamic-ski.com.pl piszą o VR27, że jest dedykowana dla instruktorów i ekspertów

A Ty chcesz równać w dół czy w górę?Hę?:))

Zresztą nie będę się rozpisywał tylko mała analogia do samochodów: czy nie przyjemniej i lepiej by Ci się jeździło na nauce jazdy jak byś zamiast Punto miał Merca lub inne `cudeńko`?

No, to już masz odpowiedź a o to, czy jej podołasz to się nie martw, to tylko narta a nie jacht pełnomorski:))

WiWSport-Katowice ul.Mikołowska 21 i Kościuszki 2.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre narty w kompl. do 2000 PLN

OK, dzięki ;)))

Jeszcze nie dorwałem NTN, ale póki co z kiludziesięciu modeli wybór zredukował się do trzech: Sceneo 300 Booster, 9.18 lub VR27. Zależnie od cen. Długość oczywiście 170cm. Butki Dalbello Carvex Cruiser lub Tecnici po znajomości. Wiązania zależnie od tego jakie polecają do danego modelu, DIN 3-10(12) w miarę możliwości z płytką, jeśli narty nie mają wbudowanej.

Wielkie dzięki za pomoc i nakierowanie, bez tego chyba kupiłbym narty w supermarkecie ;) Jeśli potrzebowałbyś rady w programowaniu lub webmasteringu (nieco inna branża, ale może :P) to pisz śmiało: code-zone@div.pl :)

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...