Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

prośba o info do Pietrasa /chodzi o Tyrolie/


isia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam narte slalomke komórkową Fishera. Najlepiej by mi pasowała Tyrolia Free Flex Plus 8 ale gość który ma mi załatwić mówi, że już nie ma. Ma natomiast po b.dobrej cenie Free Flex Plus 10 ale dla mnie skala od DIN=6 to za wysoko. Potrzebuje ustawić 5,5-6-7 w zależności od warunków.

Proponują mi Free Flex Plus 7. Czy brać czy szukać jeszcze Free Flex Plus 8.

/jeżdze czasem na zawodach amatorskich, jestem PI2/

pozdrawiam i czekam na info - najlepiej na mejla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o info do Pietrasa /chodzi o Tyrolie/

free fleks 7 plus to wytaniona wersja FF+ 8 (POZBAWIONA DIAGONALNEGO TYŁU) POZOSTAŁE PARAMETRY bez zmian jeśli za 400 -450 zł to chyba warto.

TYł TAK NAPRAWDĘ JEST OD T-6 ALE FF+DZIAŁA OK.PAZDROWIENA ,PIETRAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o info do Pietrasa /chodzi o Tyrolie/

Za 280-300zł z przesyłką ale chyba się nie zdecyduje... mam jeszcze Atomici 9,12 z zeszłego roku więc nie MUSZĘ zaraz mieć tych. Może jeszcze poczekam i na początku roku będzie coś ciekawego. Chyba, że jednak uważasz, że nie ma sensu i brać FF+7... co daje ten diagonalny tył ?

Dzięki serdeczne za tak szybką porade

isia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o info do Pietrasa /chodzi o Tyrolie/

>co daje ten diagonalny tył ?

Wypina też na boki:)

Oczywiście nie działa to identycznie jak Look, ale po małym ruchu w górę

skrzynka wypina Ci but w bok. Czyli - dodatkowe zabezpieczenie kolan

przy wielokierunkowych upadkach.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o info do Pietrasa /chodzi o Tyrolie/

wytłumacz mi (teoretycznie )jak to działa w look`u po wpięciu buta?

!???

Pytasz poważnie czy żartujesz?:)

Zupełnie poważnie ,rozumiem że masz na myśli look pivot bo oskrzynkach w ogóle nie ma co mówić.

pozdrowiena

Pietras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o info do Pietrasa /chodzi o Tyrolie/

Nadal uważam, że robisz sobie ze mnie jaja, ale dam się wciągnąć w tą zabawę:)

Więc o działaniu diagonalnego tyłu w Tyrolli nie muszę Ci mówić bo znasz to jak pacierz;)) a w Look-u wiązanie (tył) ma tą elastyczność której nie ma Tyrolia.Pięta w wiązaniu, lub inaczej- z wiązaniem-

może wykonać minimalne ruchy na bok [czego jak wiesz nie ma T. bo jest zablokowana (unieruchomiona) przez ten (ząbek?wypustkę?) ]

Oczywiście żeby wiązanie `puściło` musi nastąpić ruch pięty w górę (tak jak w T.)

Kiedyś, Look miał serię TT która nie potrzebowała ruchu buta w górę żeby wypiąć.Cała piętka się obracała i `wyrzucała` but z wiązania.

Z tego co wiem jeżdżą obecnie na niej podobno tylko zawodnicy bo ma większą elastyczność (wiekszy zakres kiedy ma `puścić` ) - TT ma chyba 3,5 cm a obecny L. ma 2.5 .

No dobra, a teraz czekam na tą przygotowaną bombę dla mnie;)

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o info do Pietrasa /chodzi o Tyrolie/

Witam

bomby nie będzie bo teoretycznie masz rację ale ponieważ jestem m.in.serwisantem to praktycznie próbowałem to sprawdzić i moim zdaniem,po wpięciu buta te masywne boki tyłów pivota blokują go na amen i jak uderzasz mocno w tyły to wypinają...przody.Ale niech tam look`owi będzie.

Tak w ogóle to każdy obiektywny człowiek który zajmuje się serwisem powie to samo co ja Tyrolia the best,najprostszy montaż,jeden szablon do wszystkiego,(No oprócz sl45) najmniej awarii a look wprost przeciwnie.

pozdrowienia

Pietras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o info do Pietrasa /chodzi o Tyrolie/

Znam serwisanta który za Markera będzie się kłocić do upadłego:)

O szablonach sie nie wypowiadam, tak głęboko nie siedzę, na pewno masz rację.

Look ma tą wadę, że jest tylko do "swoich" nart (bo taki jest trend obecnie, o czym wiesz pewno doskonale), a ponadto wg. mnie daje małe podwyższenie, co z niewielkiej wysokości płytą - jak chociażby w przypadku obecnych Dynastarów - daje cos tam około 5 cm podwyższenia.To może być dla niektórych za mało.

Inne, choćby T. czy M. mają wiele możliwości kombinacji.

Pozdrawiam

Robert

PS.Mały kamyczek do ogródka Tyrolli - gdzieś mi kołacze po głowie, ze była taka seria co się rozlatywały przody.Dobrze kojarze?

PS2. Tyrolia jak by wróciła do butów (wiesz o czym mówie?), to by dopiero była the best:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o info do Pietrasa /chodzi o Tyrolie/

Robert

Tyrolia w zasadzie wróciła do butów (head-dawniej san marco)a że któreś przody się rozlatywały? słowo honory nie pamiętam ale mam dopiero 40 -stkę a oni wiązania robią dłużej ,więc możliwe

Pozdrowienia

Pietras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...