Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pytanie o radę dla początkującego c.d.


AKMS

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem podjąć próbę nauki jazdy na nartach. Będę wdzięczny za wszelkie porady dotyczące :

- wynająć instruktora czy nie

- kupić swój sprzęt czy na razie wypożyczyć

- jeśli kupić to jaki nowy czy używany

- jak nowy to jaki ( byłem na stronach kilku sklepów internetowych ale widziałem na tym forum ostrą krytykę opisów sprzętu oferowanego przez te sklepy)

Mam zaplanowany wyjazd do Zakopanego w okresie ferii zimowych (choć edukację już klilka lat temu ukończyłem), jakie są szanse nauczyć się tam jeździć , biorąc pod uwagę liczbę narciarzy, liczbę wypożyczalni oraz liczbę wyciągów.

Dokładnie będę w Kościelisku. Czy zna ktoś tam jakiś wyciąg z wypożyczalnią sprzętu i możliwością wynajęcia instruktora.

Czy jest sens wypożyczać narty klasyczne czy wyłącznie carvingowe.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o radę dla początkującego c.d.

Opowiem Ci,jak to było,gdy ja uczyłam się jeździć ( a było to 6 lat temu i obecnie jeżdzę dobrze).Wynajęłam sobie instruktora( właściwie moi rodzice:) ,uważam z prespektywy czasu,że jets to konieczne,gdyż on uczy prawidlowej jazdy na nrtach,dobrego hamowania,podstaw do dobrego stylu,itd.Kupilam sobie sprzet,nowy( poprosilam o narty dla poczatkujacych i facet mi dobral). NIe jestem niestety zorientowana co do Zakopanego dokladnie,lepiej zbys kupil sobie wszytsko przed wyjazdem juz..chyba polana szymoszkowa nie jest zla do nauki albo polanka kolo skoczni(ale nie jestem pewna)

Zycze powodzenia i duzo frajdy...bo to wciaga,uwierz mi!!!i daje duuuuuuzo satysfakcji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o radę dla początkującego c.d.

koniecznie instruktor, szkoda czasu na naukę na swoich błędach, ale dobry, taki co jak trzeba to opeprzy, a jak można to pochwali

+ wypożyczalnia

Kupowanie na początku jest ryzykowne, ponieważ: jeżeli zaczniesz jeździć, to jest szansa, że narty, które były kupione ot, tak, bo jeszcze nie wiesz jakie Ci odpowiadają, pójdą w kąt - podobnie, jeżeli Ci się nie spodoba. Taniej wyjdzie w obydwu przypadkach wypożyczenie - poza tym, możesz sobie wziąć codziennie inne - to trochę tak jak ze ślubem, nie ma się co śpieszyć ;)))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o radę dla początkującego c.d.

ja ci powiem tylko jedno:

nie bój sie szybkośći, to ona zmusza cie do wyśiłku i myślenia, im szybciej jeżdzisz, tym szybicej łapiesz o co chodzi, bo się stresujesz:) Przykre, niebezpieczne, ale prawdziwe:)

I want to fell Unreal!

Żyjesz dla nart, a jeździsz aby żyć?

Atom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...