Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Uvex X-ride Motion


Rudolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie, byłem dziś w skiteamie i przy okazji oglądałem kaski, kobieta dała mi jakąś carrere a ja jej że chce właśnie tego uvex-a co w temacie na co jej odpoiwiedź: "ale to kask na snowboard" jak to jest, bo na stronie nie widziałem żeby było napisane że to na snowboard, no i jak to z tym jest?? to na snowboard czy na narty też ?? rozumiem że nie przyczepie ochraniacza na szczęke, no ale za to był najwygodniejszy z tych co mierzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvex X-ride Motion

Ja mam kask x-ride jestem z niego bardzo zadowolony ,jest bardzo wygodny ,wedlug mnie nie mam zadnej roznicy czy kask jest na snowboard czy nie,upoadamy tak samo wiec to nie mam raczej roznicy,wedlug mnie jak przeczytalem w profilu jezdzisz dosc szybko i agresywnie ,wiec raczej polecilbym kask twardszy od tegop uvex-a, ja rowniez jezdze dosc syzbko i agresywnie niestey kupilem ten kask z powodu rozmieu glowy nic w tym rozmiarze nie moglem znalesc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvex X-ride Motion

Witam!

Dla jazdy rekreacyjnej, nawet szybkiej nie ma chyba istonej różnicy w kaskach pomiędzy narciarzami a "snołbordzistami", ocharaniacza szczęki przecież i tak się nie montuje.

A co do upadania to bym się nie zgodził "snołbordziści" upodają zdecydowanie rzadziej bo głównie siedzą na środku stoku wpatryjąc się tępo w swoją deskę (to odczucie po ostatnim wyjeżdzie na narty kiedy omal nie został rozjechany "snołbordzista" siedzący dokładnie na zjeździe z krzesełka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvex X-ride Motion

no jezli mamy brac poduwage ze snowboardzisci non-stop siedza na srodku stoku,to owszem nie wywracaje sie tak samo jak my,ale jak juz ruszaja to ja zbytnio nie widze roznicy:) a jezeli chodzi o kask to nawet przy jezdzie rekracyjnej jest roznica,jezli ktos jezdzi szybciej to lepiej zeby kupił "twardy" kask a nie kask freeridowy czy freestylowy, w koncu po to sa w sklepach,a sam widziałem jk sie koncza niektore historie z kaskami "miekszymi" (w przypadku kiedy ktos jezdzi szybko),nie ktore nawet potrafia peknac na pół,oczywiscie to sa dosc zadkie historie ale sie zdarzaja, a i tak zaden kask nie pomoze jezeli nie ma sie ani troche polotu i zdrowego rozsadku:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvex X-ride Motion

Z kaskami narciarskimi jest chyba troche tak jak z rowerowymi, sam w sobie kask to właściwie może pękać a nawet sie rozlecieć ale głowa w niego odziana ma zostać cała, bo to kast ma przejąc energię udaru.

A w naszych warunkach gdzie tu pędzić tak szybko żeby potrzebny był jakiś integral z lustrzana szybą.

Kaski miękkouche są wygodniejsze tak jak narty carving-owe. To oczywiście ocena subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvex X-ride Motion

Zgadzam się kask ma pochlaniac enerie udaru i rzecz jasna ma prawo żeby pęknąć,ale niestety tamte wypadki nie konczyły sie tylko na pękniętym kasku,niestety były to za duże prędkości! a kaski z ABS umówmy się nie są bardzo wytrzymałe przy dużych prędkościach,a własnie z tego materiału najczesciej sa robione kaski "miękkie",oczywiscie do spokojnej i łagodnej jazdy są bardzo dobre i wygodne, przy tym gwarantuja optymanlna ochrone głowy, tak samo jak w przypadku freeridu i freestylu, i właśnie dobrze że napisałeś "A w naszych warunkach gdzie tu pędzić tak szybko" zgadza się u nas nie mam za bardzo jak szybko jezdzic,i jezeli ktos jezdzi w polsce to kask z miekkimi uszami jest dobry, natomiast jezeli ktos jezdzi w austri czy francji,a lubi poszalec i szybko pojezdzic to kask twardy jest według mnie nie zbędny, ale jak juz wczesniej napisałem żaden kask nie zapewni bezpieczenstwa jezeli nie ma sie polotu i finaezji. a to jest najwazniejsze!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvex X-ride Motion

święte słowa, rozum często lepiej chroni niż kask ale jest dość deficytowym towarem.

Austria, lodowiec, duża prędkość- zgadzam się, pełen kask i to z górnej póły, nie ma co ryzykować.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...