Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer worldcup sc ,a sl????


Tryk

Rekomendowane odpowiedzi

Fischer worldcup sc ,a sl????

Narta komorkowa to narta robiona dla zawodnikow. Te zawodnicze, sklepowe to tylko marketing:)

Rozni sie przede wszystkim budowa. Narty zawodnicze od wielu lat maja podobna budowe. Jest to sandwich. Czyli recznie skladane kolejne warstwy. Glowny material to dalej drewno. W kanapce znajdzie sie jeszcze tytanowa warstwa i laminat z wlokna szklanego bodajze. Czasami na tym maluje sie to co jest na narcie sklepowej, czyli na przyklad prolinki , chip systemy itp.- w koncu trzeba dowartosciowac gosci , ktorzy wzdali kuope kasy i mysla ze jezdza na tym samym co Bode Miller, czy inne gwiazdy;)

W praktyce roznica jest taka, ze sandwich pozwala na otrzymanie duzej twardosci poprzecznej i w miare elastycznej narty podluznie. Generalnie to po prostu lepsze narty- nie oznacza to jednak ze dla kazdego. Komorki na pewno sa wymagajace, wymagaja sily, techniki i aktywnego prowadzenia. Sa stworzone do duzych predkosci. Uwaga-kopia!!!

Z tego co wiem SL jest mniej taliowana od sklepowej- ich elastycznosc (i technika narciarzy) pozwala na ich spore wygiecie w skrecie i zmniejszenie promienia w ten sposob. Nominalny radius maja wiec wiekszy. (Tegoroczna sc jest pod tym wzgledem bardziej zblizona do komorki niz ubiegloroczna).

Z istotnych roznic warto tez nadmienic, ze komorki maja duzo ciensze krawedzie- zawodnicy ostrza je recznie i nie uzywaja jednej narty przez kilka lat. Przy maszynowym ostrzeniu komorka wystarczylaby na niezbyt dlugo.

Nie wiem tez czy na powaznie zastanawiasz sie nad zakupem takiej narty. Jesli tak i jest ona uzywana to jest jeszcze jedna zagwozdka. Czasami narty o budowie komorkowej sprzedaje sie w sklepach- tak jest z worlcup sl w USA. Wtedy podejrzewam, ze sa w miare wystandaryzowane, wiec w miare na przecietnego gabarytowo czlowieka.

Dla zawodnikow robi sie je na zamowienie uwzgledniajac ich wage, czy preferencje na przyklad. Narta uzywana moze byc na przyklad zrobiona pod goscia 120 kg, bioracego na nogi 250 kg. W efekcie normalny smiertelnik nie ma szans ich zgiac w skrecie;). To czy taka narta po zawodniku nie jest juz zajezdzona to juz inna sprawa-moze sie okazac ze narta prawie nowka, a spedzila 150 dni na stoku;)

Jesli ta narta jest nowa i jestes dobrytechnicznie i silny fizycznie to polecam komorke. Moze czasami jest za szybka, ale wrazenia z jazdy super. Przydaloby sie tylko zainwestowac troche czasu w cwiczenia nog na silowni i pamietac, ze jak ostrzenie to tylko reczne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer worldcup sc ,a sl????

czy to pod jaką wag ę komórka została stworzona jest gdzieś sygnowane na narcie?- Czy to nie oznaczenia typu "A 0055" . czy jest szansa ze rozpoznam wersją pod około 70 -80 kg a nie wejde w coś dla 120 kg Goscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer worldcup sc ,a sl????

Czyli, jak rozumiem, jednak w chodzi w gre uzywana? Statystycznie szanse na ta druga (czyli te 120kg;) sa mniejsze. Nie wiem czy da sie to rozpoznac z oznaczen. Czesto serwisowki maja wybity numer, ale tam chyba wagi sie nie doszukasz.

W przypadku nart zasada, ze towar macany nalezy do macanta nie obowiazuje;) wiec twardosc sprobuj ocenic uginajac narte.

Cos gdzies mi mignelo z forum ogolnego, ze pytasz sie o dlugosc 156. Jesli jest to model 03/04 lub 04/05 to oznacza, ze jest to wersja kobieca. Od ubieglego sezonu minimalna dlugosc slalomki dla zawodnikow to 165. 120 kg wiec Ci nie grozi chyba.

Specjalistami od fischow na tym forum sa, z tego co zauwazylem, Japonski i Zimawojtek (jeden chyba sprzedaje, drugi jezdzi) -sprobuj ich wywolac, lub scignac w inny sposob. Moze powiedza Ci cos wiecej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer worldcup sc ,a sl????

Zastanawiam się nad nową ale obawiam sie ze koles który to sciągnoł do kraju nie ma zileonego pojecia pod jaka wage te narty zostały zrobione- wiec jak zapytam na bank sie okaze ze pod moją - Tak długość 156 z zeszłego sezonu - to na pewo damska. Nurtuja mnie jeszcze oznacznia A0656 czy cos w tym stylu nanoszone na wszystkie produkty Fischera . czy fischer prowadzi oznaczenioe twardosci dech - u head to wystepuje i to dosc scisle. generalnie wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer worldcup sc ,a sl????

Możliwe, że jednak ta nartka nie byla robiona pod konkretnego zawodnika (albo raczej zawodniczke). W USA ten model wystepowal nawet w katalogach.

Widziales ta narte? Taka narta "na miare" trafia do zawodnika zwykle z "surowa" krawedzia (nie jestem pewien co do fischa, ale na pewno jest tak u heada). Zrobienie krawedzi zostawione jest serwisantom.

Czy kobieca narta to cos dla Ciebie to juz inna sprawa. Jesli jestes w miare lekki to powinna byc ok. Ja przy swojej wadze (90kg) nie wszedlbym w cos takiego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer worldcup sc ,a sl????

Waże 75 kg 180 cm wiec mam wrazenie ze wersja 156 dla pań bedzie ok z tego co wiem narta jest wstepnie przygotowana - oczywiście nie wiadomo jakie konty sa załozone . Jestem w tej dobrej sytuacji ze mam sprzet do własnorecznego przygotowania . nawet mam koncepcje - bok 87 podniesienie 0.5 a koncówki po 1. podobno moze to dac o 1 m mniejszy promień. generalnie zalezy mi na mozliwości regulacji promienia skretu . w wersji sklepowej mam wrazenie ze narta pieknie kroii to co ma zadane ale ja ze swoja waga i sila mam proglem z zageszczeniem skretu . licze ze wersja zawodnicza dla Babek bedzie bardziej podatna na prace w tym zakresie . Np na Elanie hcx byłem wstanie zaciesnic ten promien a wc sc nie bardzo dawał sie do tego zmusic . wiem ze narty sa z nieco innych grup ale zastanaiwam sie czy ta zawodnicza akurat tego parametru nie mam zblizonego do elana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer worldcup sc ,a sl????

Jesli chodzi o zmiane promienia to rzeczywiscie serwisowka moze byc o wiele lepsza od sc(szczegolnie wersji ubieglorocznej). To min. zaleta sandwichu-narty sa elastyczne mimo duzej twardosci poprzecznej.

Przyznam sie ze pierwszy raz slysze o tej koncepcji z podniesieniem krawedzi. Ja bym raczej nie eksperymentowal- krawedzi raczej nie ma tam za wiele, wiec ciezko bedzie sie potem wycofac. W sumie slalomki moga sie obyc chyba w ogole bez podniesienia.

Rok temu spotkalem goscia, ktory jezdzil na komorce 156 fischera. Bardzo sobie chwalil ta narte. Tu ciekawostka- powiedzial ze po pierwszych zjazdach to juz chcial rezygnowac z tej nartki. Podobno wyjezdzaly mu spod tylka i ladowal co roz na plecach. Ktos tam doradzil mu na to przemontowanie wiazan do przodu o centymetr czy dwa i dopiero wtedy zaczal na tym jezdzic.

Jesli ta narta ma sluzyc do jazdy dowolnej i nie zalezy Ci na agresywnosci i szybkosci w skrecie to moze warto wziac to pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Borkol`a

Witam

Mam pytanko: poniewąż pisałeś że miałeś HCX a ja tez posiadam takie z zeszłego roku z płytą 24mm i chciałbym sie dowiedzieć jakim kontem wykończone są krawędzie w tym modelu, czy to jest 88 87 czy może 90 stopni bo z tego co patrzyłem to raczej wygląda na 90

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...